Romani miesten väkivalta

Anonyymi-ap

Romani miehet on raakalaisia,miksi he tappavat naisystäviään.kunnianko päälle käy kun nainen jättää eikä huoli.Tänään katsoin immun jutun romaneista,katsokaa ihmeessä.Eikö nämä romanien vanhimmat ja päämiehet saa nuorille enää kuria,mennyt teiltäkin uskottavuus.Ennen päämiehet piti nuoremmat kurissa mutta ei enää oo langat käsissä.

40

974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tampereella ja helsingis.

    • Anonyymi

      Miksi wanhat päämiehet ei saa kuriin nuoriaan ?

      • Anonyymi

        No koska niiden kulttuuriin on aina kuuluneet kaksoisstandardit - myös omiaan kohtaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No koska niiden kulttuuriin on aina kuuluneet kaksoisstandardit - myös omiaan kohtaan

        Onko vielä sääntö heillä että nainen ei voi nukkua ylempänä kuin mies,kuulemma ollut ainakin.


    • Anonyymi

      Noo,on se hienoa, ettei kantasuomalaiset ole koskaan tappaneet ketään...!? You know?

      • Anonyymi

        Tulihan se sieltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tulihan se sieltä.

        Pakollinen whataboutismi ja maalitolppien siirto itse asiasta eli romanimiesten silmittömästä väkivallasta


    • Anonyymi

      Haittaakse, vaikka ampuvat omiaan?

      • Anonyymi

        Ei haittaasi muttaku kierosilmät ampuvat sivullisiaki niinku Härmän Häjyski


    • Anonyymi

      Työvelvollisuuden puute saa nämä mätäpaiseet (Miehet on Miehiä ei murhaajia) joutenoloaan virkistämään ja tekemään näitä raukkamaisia tekoja.
      Kun velvoitettaisiin nämä kurahousut 9 e/vrk vaikka leikkimään käpylehmillä (niinkuin Ihmisetkin), kyllä alkaisi miehuus kasvaa!

      • Anonyymi

        Sairas kulttuuri eikä mitään järjellistä tekemistä - aivan pelkällä ottalla pääteltävisssä mitä siitä seuraa


      • Anonyymi

        Eiköhän mustalaiset oo eläkkeellä. Ainaki niillä on inva pysäköintilappu autoissa.


    • Anonyymi

      Kovia ainakin ovat kostamaan. Puhumalla asiat yleensä selvitetään, ei ampumalla.

      • Anonyymi

        Metallin paljastin kantti housuuille housuun.
        Joka liikkeessä jolo pilpattaa..


      • Anonyymi

        Vajakeilla on sukuriitoja joista kukaan ei enää muista mistä ne alunperin alkoi


    • Anonyymi

      Pitkä lista rikoksia Tampereenkin ampujalla,kuinka edes vapaalla jalalla.Älä koskaan päästä mustalaista samaan huoneeseen ilman rautoja,Elokuvasta Häjyt

    • Anonyymi

      Jos muija hylkää se kertoo kaikille että miehessä on joku vika. Jos mitään vikaa ei ole ja muija hylkää vaan piruuttaan, se on miestä kohtaan kunnian loukkaus ja siitä seuraa rangaistus. Sanat tiiätte.

      • Anonyymi

        Erikoinen kommentti. Rangaistuksia suomessa jakelee yleensä oikeuslaitos. jos siihen on syytä, omankädenoikeus ei kuulu yksittäiselle kansalaiselle. Jokaisella ihmisellä on oikeus mielipiteeseen ja henkilökohtaiseen koskemattomuuteen. Tietenkin mielipiteen ilmaisija on vastuussa jos syyllistyy perättömään kunnianloukkaukseen, mutta nämäkin asiat ratkaistaan lain mukaan oikeudessa, jos loukattu kykenee esittämään asian perättömäksi voi esittäjä saada tuomion kunnianloukkauksesta.

        Tyhmänä pitäminen ei ole kunnian loukkaus vaan puhdas mielipide henkilön ajattelukyvystä eli tyhmä voi pitää viisasta tyhmänä viisas taas ymmärtää tämänkin vain olevan mielipide jolle ei kannata olkaansa kohauttaa. Asian ollessa toisinpäin tyhmä ei tätä tietenkään ymmärrä, mutta viisas ei tälläiseen tilanteeseen koskaan joudu koska pitää asian omana tietonaan.

        Mielivaltainen käyttäytyminen tämän kaltaisissa asioissa ei kyllä mitään kunniaa ansaitse ja kertoo jo kaiken oleellisen siihen syyllistyneestä ihmisestä. Tälläisella ihmisellä ei ole mitään kunniaa jota voisi millään tavalla loukata ja näitä ihmisiä kutsutaan normaalisti psykopaateiksi, jotka eivät kunnioita itse kenenkään muun näkemyksiä etenkään itseensä kohdistuvia eivät voi sietää kuten normaalit ihmiset. Itse pidän tälläisia ihmisiä pikkusieuluisina omaan napaan tuijottajina lähinnä henkisesti häiriintyneinä yksilöinä, joita kyllä valitettavasti aina joukoistamme löytyy.


    • Anonyymi

      Mikä ihme helluntalaisia oikein riivaa?

    • Anonyymi

      Hulluja noi on.

    • Anonyymi

      Kuinka tuollaisella historialla ja rikosrekisterillä oleva voi yleensä kulkea vapaana ja vielä ase taskussa???

      • Anonyymi

        Demlat vapauttelee niitä vankilasta koska rasismi


    • Anonyymi

      Mikäköhän mahtaa olla sotilasarvo vai onko vapautettu heikkojen geenien takia?

      • Anonyymi

        500v evoluutio vankkurikansalla. naiset kuuluu vaan kalustoon


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        500v evoluutio vankkurikansalla. naiset kuuluu vaan kalustoon

        500 vuotta kotoutusta kunnan sossukassaa verotetaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        500 vuotta kotoutusta kunnan sossukassaa verotetaan

        500 vuotta kotoutusta antaa valmiudet tietämykseen minkä kunnan sossukasssassa riittää likviditeettiä


    • Anonyymi

      Mikä romaani Mustalaasia ne on

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Mustalaaset ovat tapojensa orjia!

      Jos ei ole puukkoa taskussa on ase ja SILLÄ AMMUTAAN SELKÄÄN( raskaana olevia) NAISIA.

      Mutta, mitä tästä voisi sanoa:

      Nämä ropsuihmiset eivät osaa komminikoida sanoin/ puhuen.
      Se on kerrasta poikki, sanon suoraan sen..... : ) Toinen on laudoissa ja toinen raudoissa : ) sukupuuttoon asti.

    • Anonyymi

      Romanimiesten väkivaltaan on puututtava kulttuurin sisältääkin!

    • Anonyymi

      Tummapepe on ainaki ollu töissä. Puolipäivää.

    • Anonyymi

      Taannoin sanoi eräs tähän kansaan kuuluva mies.että hän ei kanna veitteä eikä mutkaa ota matkaan.sanoin taidatkin olla sitten rauhan miehiä.hän sanoi että on ollut kuitenkin kuolemantuottamuksesta linnassa kun ajoi autolla toisen päälle.sitten kerran ajoi ravintolan ikkunasta sisään ,siinä ei ketään kuollut.sanoi mutkalla ja veitellä kuin huitaisee saa pajon kovemman tuomion.mutta autolla kun täräyttää menee liikenne rikoksena.

    • Anonyymi

      Romaninaisten kannattaa ottaa valkolaismies!

    • Anonyymi

      Entäs toisinpäin?

    • Anonyymi

      Onko Seinäjoen romanit väkivaltaisia?

    • Anonyymi

      Ei ole mikään ihme, kun mies tulee raskaan työpäivän jälkeen kotiin ja akka alkaa ensitöikseen länkyttämään tiskaamattomista astioista ja pesemättömistä pyykeistä?

    • Anonyymi

      hysss

    • Anonyymi

      Reppanat pahoinpitelee naisia!

    • Anonyymi

      Reppanat tappavat naisia

    • Anonyymi

      Kunniaa täytyy puolustaa. Mikäli työn teolta ehtii.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      104
      9699
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4977
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      57
      4716
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      1
      3222
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2441
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1686
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1468
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      51
      1417
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      58
      1397
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1311
    Aihe