Olisko ajanut liian halvalla
Ylitalo yhtiöt
10
1410
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt on rahaa kun myi ilveslinnan jämsäkoskelta
- Anonyymi
Sehän meni isolla, isolla tappiolla.
- Anonyymi
loppu tulee väkisin
- Anonyymi
Paljonkohan jää palkkasaatavia duunareilta
- Anonyymi
Tallinnan keikasta ainakin tuli takkiin.
- Anonyymi
Onko palkkoja maksamatta
- Anonyymi
Jos palkat jää maksamatta, niin oma syy, mitäs menivät töihin.
Nyt kumminkin palkkaturva maksaa. Se on demarien keksintö, mutta saahan siitä duunari palkkansa.
Perussuomalaiset olis varmaan keksineet paremman, mutta olkoon nyt tommonen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos palkat jää maksamatta, niin oma syy, mitäs menivät töihin.
Nyt kumminkin palkkaturva maksaa. Se on demarien keksintö, mutta saahan siitä duunari palkkansa.
Perussuomalaiset olis varmaan keksineet paremman, mutta olkoon nyt tommonen.Persut olis laittunut duunarin maksamaan kun sen on kuitenkin työntekijöiden vika ettei yritys menesty, tyhmä johtaminen ei ollenkaan vika!
- Anonyymi
Ainahan niitä vähän jää. Rapatessa roiskuu
- Anonyymi
Selvitystilassa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224276Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692755Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932431- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5501394Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781319
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196