Ymmärrättekö lainkaan mitä pa+kaa meille syötetään..?

Eihän tavallisella kaupunkilaisella ole oikeastaan muuta mahdollisuutta kuin syödä teollisuusjätteitä joita valmiseinekset sisältävät.

Eiväthän nuo nyt heti tapa mutta pistäähän tuo miettimään että voisiko elinkaari olla pitempi jos ei syö kaikkea moottoriöljyä sisältäviä eineitä.
Pahimpaa pa+kaa taitavat olla keinolihatuotteet?

Tässä eräitä näkemyksiä asiaan liittyen:
https://www.youtube.com/watch?v=nvXsIEDTeT0

12

341

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Säilöntäaineet on hyvästä silloin ihminen säilyy hyvin

    • Anonyymi

      Alkutuottajalta ruoka pitäis ostaa. Teolliset lihottaa, liikaa suolaa ja rasvaa.

    • Anonyymi

      Mitä muuten keinoliha sisältää?
      En löytänyt pikaisella haulla mitään.

      Varmasti oikein vihreätä ja luonnonmukaista?.., Häh..?

    • Anonyymi

      Hassussa paikassa toi Viki elää.

      Mä ainakin saan kaupasta tuoreita vihanneksia vuoden ympäri, ja on lihakauppoja mistä valita missä lihat on vain ruhosta leikeltyä.

      Ei ole pakko syödä einestä jos osaa käyttää keittiötä, niitäkin kun rakennetaan vielä jokaiseen taloon/asuntoon.

      Mutta onks Viki sellainen ettei osaa edes vettä keittää?

      • Anonyymi

        Kuulemani mukaan Vikillä palaa vesi aina keitettäessä pohjaan eikä kananmunatkaan pehmene vaikka keittää yli kolmekin tuntia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuulemani mukaan Vikillä palaa vesi aina keitettäessä pohjaan eikä kananmunatkaan pehmene vaikka keittää yli kolmekin tuntia.

        Viki koittaa keittää vedestä kiinteää ja munista pehmeitä.

        :D


      • Anonyymi

        Viki elää kiven alla eikä ole ikinä nähnyt keittiötä.

        Kaupat ovat Vikille salaliittoa, eikä hän ikinä niissä käy.


    • Anonyymi

      Jep. Olisi hienoa jos kaikille saataisi puhtaampia broilereita ja muuta, kaikkea. Raakana ja kypsänä, läheltä. Ei tarvitsisi "pelätä" koko ajan lisäainetta ja piikkiä. Luomukaupoissa on enimmäkseen vaan superfoodpuristeita. Jopa kolan saisi luomuna jos joku kehittelee tarpeeksi ja on asiantuntemusta, voisi olla melkein hapotonkin versio siitä. Kanamunien ja muiden välttely ottaa voimille.

    • Anonyymi

      Mistä saisi moottoriöljyä sisältäviä eineksiä? Ostaisin heti jos saisi, tulisi vähän kierroksia elämään!

      • Anonyymi

        Olen kuullut että kanasta saa varsin rapeaa kun käyttää Mobil ykköstä!

        En suosittele!


    • Anonyymi

      Ajankohtaista asiaa. Käykääpä huviksenne katsomassa Rumblessa ZeeeMedia video (MariaZeee). Se on englanniksi. Rima E. Laibow, M.D haastattelu rokot. aiheesta ja vähän muutakin. 20. syyskuuta 2024 näyttää olevan videon päivämäärä. Vaikka saa ajatella itse ja ei kannata panikoitua. -Koira taustalla on söpö, ensin heiluttaa häntää ja sitten katsoo myöhemmin taustalta. Ongelmana tuossa on se että lopuksi videossa vaaditaan oikeutta, mutta mielestäni se voi vaarantaa haastateltavan ja oikeutta hakevat, vaikka jokaisen onkin hyvä miettiä miten tästä selvitään - miten parempi maailma. Ehkä ensin pitää lopettaa uskomasta ihan kaikkeen, mitä joku tarjoaa tuolla ulkona tai poliittisesti. Jatkakaa keskustelua, heips.

    • Anonyymi

      Voiko ihmisten piik. jäämät mennä meriin ja järviin, jokiin. Uskaltaako makrillia syödä tai lohta? Mikä teidän arvio on tästä. Entä kanojen, sikojen ja lehmien tilanne nyt? Ja mistä saisi luomua isoissa kaupungeissa, jos ei pääse rekoon.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      253
      2115
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      1249
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1201
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      796
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      726
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      709
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      229
      670
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      54
      520
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      458
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      442
    Aihe