Helluntailaisilla on eri jeesukset joka pakkovauvaympärileikattiin ja Herra ei puhunut koskaan kielillä niinkuin häirikkö hellarit.
Helluntailaiset yrittävät olla järkeisoppineita ja tämä henki vastustaa Pyhää Henkeä.
Helluntailaiset yrittävät olla järkeisoppineita ja tämä henki vastustaa Pyhää Henkeä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hellarit eivät ole lukeneet Raamattuaaan mitä Herra sanoi lapsen uskosta ja ristin ryövärin uskosta.
Niin Jeesus sanoi heille: "Kuulen; ettekö ole koskaan lukeneet: 'Lasten ja imeväisten suusta sinä olet valmistanut itsellesi kiitoksen'?"
Typerät lahkohenkiset...
Ostakaa silmävoidetta ja valkaiskaa vaatteenne.
Suomi24 on osallinen ja suomi24 harjoittaa järjestelmällistä kiihottamista kansanryhmää vastaan. Suomi24 on laittomien hallussa ja alusta laittomuuksiin. Helluntaipalstalla rikotaan avoimesti Suomen lakeja ja pilkataan Jumalaa ja vainotaan helluntailaisia ja levitetään valheita anabaptisteista, joita helluntailaiset ovat.
Joutilaat luterilaiset ovat palstalla pastoriensa kehoituksesta sekä ylemmän tahon käskystä työkseen vainoamassa Jeesuksen seuraajia ja kirjoittamassa valheita helluntailaisista.
Luuletko poistamalla viestini myös poistamaan totuuden itsestäsi? Luterilainen, ymmärrän täysin selvästi, isäsi on saatana, et pysty kieltämään, niin luuletko minun, Jumalan lapsen kuuntelevan sinun herraasi???? Paljon luulet ja olet naurettava!!!! ET PYSTY KIELTÄMÄÄN HERRAASI JA KUITENKIN ESIINNYT KAIKKI TIETÄVÄNÄ RAAMATUN OPETTAJANA, JOTA MUKA PITÄISI KUUNNELLA , OLET TODELLA NAURETTAVA!!!!
ja se saa#ana on helluntailaiselle mieluinen korostaa .
Helluntailaisilla on oma apostolinsa ja oma lehtensä.
Lehden nimi on RIVO.
Tutkimuksen mukaan pastoreista vähän yli 50% katsoo pornoa netistä.
Ja kuka sitä pornia tuottaa, olisko luterilaiset!
Mielenkiintoinen juttu.
Tästä voit katsella alastonta pakkovauvakastettujen pastoria Hesarista!
https://www.hs.fi/kuukausiliite/art-2000008212030.html