Kaivantoon putoamisessa kuollut

tunnettu lääkäri - olisiko ollut T.M.? Viitteitä: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d4399e52-c181-4ceb-b4eb-1d81a3fd141b
441230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 44

Vanhimmat

Vain täystollo änkee aidatulle työmaalle. Turha selitellä millään aidassa olleella aukolla. Täystollolla ei ole myöskään mukanaan taskulamppua säkkipimeässä.

Äänestä

Tais olla lääkäri niin jurrissa ku putos tai sit oli niin dille että yritti oikoa työmaan läpi ja pääs hengestään.

Äänestä
  • Ei pojat ei sitä tällä tavalla sotaa käydä....,,, aaaaaaaaaaaaaaaa

    Äänestä

Tollo mikä tollo kun työmaalle menee!

Äänestä

Oma vika ei voi muuta sanoo.

Äänestä

Nää lääkärit ei yleensä ole normielämässä mitään neroja, esim. Tää ullanlinnan muijansa tappanut!

Äänestä

Jos se olikin valelääkäri ja oikeesti yösuunnistaja jolla lamppu unohtu!

Äänestä
  • Tai ylösnoussu kristitty joka kumosi painovoiman?!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Tai ylösnoussu kristitty joka kumosi painovoiman?!

    Tapahtuiko tämä ns. uskovaisten suuri tempaus, mutta vain pienemmässä muodossa.

    Äänestä

Joka lekurille otsalamppu baarista koti matkalle ja lisäkilpi työmaille et läpikulku kielletty, koskee myös lääkäreitä!

Äänestä

Jos mentäs vaa sil lisäkilvel, t: emeritus.

Äänestä

Lisäkilpi latinaksi ja huonolla käsialalla.

Äänestä

Omainen kerto että oli niin huono näkyvyys sateen ja sumun takii! En ole koskaan nähnyt niin kovaa sumuu ja sadetta etten kävellessä näe huomiovärisiä suojaaitoja! Tietysti jos ollaan 3 promillen humalassa ja meinataan et perskule mehä oikastaa tosta niim kyl se lekurikin putoo sen 5-6 metrii ja huoosti käy!

Äänestä
  • Jalankulkijoilla oli tapana availla niitä aitoja. Sitä aitaa oli siirretty siinä paikassa puolisen metriä irti seinästä sen uhrin perässä kävelleen mukaan.

    Äänestä

Uutisissa ei ole mainittu että tapahtumalla olisi ollut silminnäkijöitä. Kuinka kauan oli kulunut ennen kuin joku huomasi että hän on sen syvän ja kapean kuilun pohjalla?

Äänestä

Hööööööööööömmmmmmmmmm
Transsendenttinen meditaatio

Transsendenttinen meditaatio (TM) on menetelmä, jolla tavoitellaan henkistä ja fyysistä hyvinvointia sekä hyödyllisiä muutoksia niin yksilötasolla kuin yhteisön ja koko maailman tasollakin

"TM:n perusajatus on, että mikrotasolla saadut yksilökohtaiset hyödyt, kuten stressin lievennys, henkinen kasvu ja joogakykyjen kehittyminen, voidaan onnistuneesti moninkertaistaa niin, että asuinalueen rikollisuustaso laskee, kansanterveys paranee ja koko maailmaan saadaan rauha. Tämän tekee Maharishin mukaan mahdolliseksi ”luonnonlain yhdistynyt kenttä”. Kun tätä lakia rikotaan, syntyy henkilökohtaisia ja sosiaalisia ongelmia. Ne korjataan hengellisellä uudistumisella, joka alkaa yksilöistä ja laajenee koko maapalloon.

TM-prosessi alkaa meditaatiolla, jossa käytetään henkilökohtaista ja salaista mantraa, jonka harjoittaja saa erityisessä seremoniassa. Mantrasta tulee kahdesti päivässä harjoitettavan meditaation keskipiste. Säännöllisen meditaation luvataan johtavan kaikenlaisiin fyysisiin, henkisiin ja hengellisiin hyötyihin. Kun harjoittaja on oppinut perusmenetelmän, hän opettelee kehittyneempiä menetelmiä, kuten TM-Sidhi-ohjelman. Siinä harjoittaja opetetaan levitoimaan hengellisten voimiensa avulla. Menetelmän edistyneisiin vaiheisiin voi liittyä myös korkeampien henkisten tasojen tavoittelua, ayurvedahoitoja ja vedalaista astrologiaa."

-wikipedia-

Äänestä

Talon asukas oli jo vähän ennen tapaturmaa kuvannut valvontakameralla sitä aidattua työmaata ja laskenut sen läpi kulkeneen 500 ihmistä vuorokaudessa ja useat oli istuskelleetkin siellä.

Äänestä

No miks ei se kuvaava asukas menny siirtää aitaa takas nii ei ois käyny tätäkää tragediaa!!!

Äänestä
  • Talon asukas kuvasi sen työmaan toista päätä.

    Äänestä

Jos itse menee kielletylle alueelle niin voi syyttää vain itseään!

Äänestä
  • Onko kieltomerkit olleet valaistut.
    Kävelijöillä kun ei ole ajovaloja.

    Äänestä

Ei ole valaistuja merkkejä vitun tollo!

Äänestä

Joo kyl ne kyltit on saatava mis lukee et koskee myös lääkäreitä!

Äänestä

Toi oli kyl hyvin sanottu toi lumi/ multa juttu.

Äänestä

Miten voi kuolla muutaman metrin pudotukseen? Pudotus oli noin 5metriä. Kellään ei tuossa matkassa tule kuin jalkojen tai käsien murtumia.

Äänestä
  • Katukäytävällä kompastuessakin voi kuolla, jos lyö päänsä pahasti.

    Äänestä

  • No jos putoaa ympäri päissään pää edellä, niin se on henki pois.

    Äänestä

  • Kompastuu ja putoaa pää edellä kapeaan railoon.

    Äänestä

  • Ihminen voi kuolla kaatuessa omilta jaloiltaan. Riippuu mihin pää osuu.

    Äänestä

Kyllä taas tämäkin ketju kertoo että kommetoijat ovat keskimäärin veen tyhmiä. Ja aina vaan pahemmaksi menee ajan kanssa.

Äänestä
  • Omasta mielestään kaikki autoilijat ovat keskimääräistä parempia kuskeja.

    Äänestä

  • No huomattavasti fiksumpia kuitenkin kuin tämä lääkäri, ovat edelleen elossa.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Omasta mielestään kaikki autoilijat ovat keskimääräistä parempia kuskeja.

    S-tanan #KOVAT# automiähet ajaa paljon kolareita

    Äänestä

Jos rehellinen työmies ois pudonnut . Sitä tuskin ois uutisoitu lainkaan ?

Äänestä
  • Työmies osaa kulkea pimeässäkin ja ennakoi jos havaitsee aidattuja alueita. Työmies ei kuole muutaman metrin kuoppaan, edes kännissä.

    Äänestä

Lääkäreiden tyhmyyttä ja röyhkeyttä kuvastaa jo se, että yhteiskunta on joutunut rakentamaan noin valtavan poliittisen hallintokoneiston valvomaan lääkäreiden toimintaa.

Lisäksi hallinnolle on jouduttu maksamaan todella korkeaa palkkaa, jotta saadaan virkoihin valittua poliittisesti kaikkein pätevimmät sosialidemokraatit.
Muutamalle sadalle uudelle johtajalle menee koko hyvinvoinnin palkkapotista 0,95%, vaikka koko henkilöstömäärä on sadoissa tuhansissa.

Lääkärit ovat kansanvihollisia, jotka pyrkivät rikastumaan sairauksien kustannuksella. Siksi terveydenhoito on yhteiskunnallistettava ja yksityinen työterveyshuolto on kiellettävä kokonaan liian hyvin toimivana, mikä aiheuttaa epätasa-arvoa.

Äänestä

Lääkärit nyt pitää itseään jumalasta seuraavina. Ylimielisyyttä myös todellisuuden haasteita kohdattaessa. Se saattaa kostautua ikävällä tavalla. Kun kaikki ei menekään oman pillin mukaan. Vaan niskat nurin.

Äänestä

Kyllä se on vaikeaa myöntää omat virheet ihmisillä!

Äänestä

Lääkärit äänestävät porvari puolueita.

Äänestä

Ei sinne työmaalle pidä mennä pomppimaan vaikka jostain aidanraosta sinne saisi itsensä kammettuakin, sen sanoo jo järkikin. Tietysti humalapäissään sitä ei ajattele järkevästi.

Äänestä

Venäjällä lääkärit putoilevat ikkunoista.

Äänestä

Venäjällä ei kaikilla lääkäreillä ole edes koulutusta silti ne toimivat kun ei mitään. Silloin kun neuvostoliitto romahti niin ne huomasivat hyvän bisneksen kauneusleikkauksis ja moni alko niitä tekee vailla minkäänlaista koulutusta. Monet saivat niistä elinikäisen trauman kun menivät halvan hinnan perässä ja hyvä ettei henki menny.

Äänestä

Silloin iltakymmeneltä juurikin satoi vettä kaatamalla. Menivät todennäköisesti kovaa peräkkäin hakien lyhintä reittiä, ja sen avoimen aidan aukon pimeässä ohitettuaan lääkäri kompastui yllättävän montun reunalla syöksyen pää edellä alas kapeaan railoon.

Äänestä

Tästäki asiasta voi jauhaa vaik maailman tappiiasti jos haluu! Lekuri putos ja kuoli kun käveli työmaalle ja piste! Ei siinä sen kummempaa perkele!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

tunnettu lääkäri - olisiko ollut T.M.? Viitteitä: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d4399e52-c181-4ceb-b4eb-1d81a3fd141b

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu