Muistoja karpaateilta !

Anonyymi-ap

Penan kanssa tultiin kunnantalolle hieman etuajassa ja kamreeri rahikainen oli jo paikalla ja kertoi että kunnasta tulee kriisikunta jos Lilliputti Suomen lainat alas kirjataan, no Pena sano että pahus kun hänen johtamalle lömpiö yhtiölle myytiin ne johtokaiset, mutta myydään ne uudestaan tekastaan kuitti minä sanoin että jos siitä jäädään kiinni niin vankila odottaa olinhan ammattimiekkonen sillä alalla niin tehtiin eikä kukaaan kysellyt perään, näin on aina toimittu karpaattien kunnassa.

9

857

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      voi v..... mitä touhua

    • Anonyymi

      Onneksi täällä Ähtärissä ei tuollanen ole mahdollista !

    • Anonyymi

      Olis karmeeta jos tuollai toimittas, onneksi kepuun kokkareihin ja demareihin voi luottaa,ei ikipäivänä tuollaista päätäntää täällä ihanassa lintukodossa.

    • Anonyymi

      On ihanaa asustaa Ähtäri nimisessä lintukodossa kaikki päätäntä kunnan taholta on avointa ja rehellistä.

      • Anonyymi

        Kunhan täällä ei vain olisi muualta tulleita, eikö se linttikin ole muuttanut jostain muualta. Sellaisia ei saisi päästää mihinkään päätöksen tekoon koko Ähtärissä. Pilasi sen katuvalojen kaupankin ja nyt on kaupunki vaikeuksissa.


    • Anonyymi

      Pirttimäki tuli soinista, Savolan suku Kurikasta, Pienimäki töysästä,jousmäki soinista ym . kaikki ovat tehneet vain tuhoa.

      • Anonyymi

        Tuskin siellä sitten paikallisia niin hirveästi on. Kaikki on jostain muualta kotoisin. Ja muualta tulleet tekee aina vain hallaa. Nyt kun löytyisi se ehta täysverinen ähtäriläinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuskin siellä sitten paikallisia niin hirveästi on. Kaikki on jostain muualta kotoisin. Ja muualta tulleet tekee aina vain hallaa. Nyt kun löytyisi se ehta täysverinen ähtäriläinen.

        Mistäs muualta ne Kapot ovat, kun tekevät aina vain hallaa?


    • Anonyymi

      Onko nuo Karpaattien kunnanisät hengissä, kuulemma ovat ja ovat luimullaan jos vielä aletaan penkomaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      83
      2630
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      43
      2220
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1083
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      35
      938
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      809
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      670
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      595
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      545
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      521
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      512
    Aihe