Fatima laittoi ja yleisti vihreät miehetkin tappaja ryhmään

Anonyymi-ap

Fatima on säälimätön ihminen Hopsun kanssa! Miten vihreäliike voi tälläistä hyväksyä?

”Vihreiden naisten kyyninen, miehet syyllistävä kampanja sai somessa aikaan rasismin ja naisvihan aallon, kirjoittaa Iltalehden kolumnisti” Sanna Ukkola.

8

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanna Ukkola on Persu! Hömppä akka.

      Totta on se, että koko rasismin takana on suomimies. Lähinnä tyhmemmästä päästä ja kouluja vähän käynyt.

      Samalla kun naiset ovat yhä fiksumpia ja koulutettuja, jää mies, tai kokee jäävänsä jälkeen. Tämä näkyy sitten myös pelkona kaikkiin ulkomaalaisiin miehiin. Riippumatta millä statuksella he ovat Suomessa.

      Tästä lähinnä on kyse. Kaikki alkoi kun Sanna Marin viha ja koko tuon naishallituksen maalitus miesten orkesteroimana alkoi.

      Miettikää ite!

      • Anonyymi

        Ovatko miehet ihmisryhmä?
        Jos ovat, tulee Satima ja Hupsu asettaa syytteeseen vihapuheesta kansanrymää kohtaan.

        Kun asialla on Darraava Fatima on syytteen raskauttavaa rasistinen lähtökohta.


      • Anonyymi

        Kyllä se oikeitolainen on niitä kouluja käynyt enempi kuin joku kettinki naama kakara, näistä vihervasemmisto alkaa löytyä jo kohta puolet jotka eivät osaa edes omaa nimeänsä kirjoittaa. On mennyt vasemmisto propaganda hyvin perille, töitä ei tarvi kyllä se valtio maksaa, sitten istutkin manskilla, maahanmuutto on hieno asia vaikka puukottavatkin suomaalaisia lapsia ym. silti sen on hienoa ja raiskaavat sekin on todella hienoa. KYLLÄ VIHREÄ ELÄMÄ ON IHANAA .. MUUT MAKSAVAT EI TARVITSE MITÄÄN TEHDÄ MUUTA KUIN VÄLILLÄ HUUTAAN NATSI YM JA SYÖDÄ ÄIDIN PULLAMÖSSÖÄ!!


    • Anonyymi

      Sekin päivä koitti, että huomaa olevansa Sanna "seminatsi" Ukkaolan kanssa samaa mieltä.

      Fatima ja muut feministit eivät ole ymmärtäneet länsimaisen tasa-arvoajattelun ydintä kun niputtavat miehet (vai olisiko ollut oikeampi sanoa "miesoletetut") yhteen nippuun.

      IHMISET sukupuolesta, ihonväristä, uskonnosta, etnisestä taustasta jne riippumatta ovat YKSILÖITÄ. Joko tämän ymmärtää tai sitten ei. Fatiman ymmärrys selvästi horjuu.

      Miten äidit kokisivat otsikon "Naiset, lopettakaa jo viimein raskausaikana ryyppääminen!"
      Suomessa kuitenkin on enemmän naisia jotka ovat ryypänneet raskausaikanaan lapselleen ns. FAS-vamman, kuin on miehiä jotka ovat tappaneet naisen.

      Mutku, niinku, eiku, kuitenki jne.

    • Anonyymi

      Fatima ei ymmärä mitä ruskean tulitikun päällä pitäisi tehdä. Arvatkaapa mitä komentoi ja tekee?

    • Anonyymi

      Olen hyvin loukkaantunut tästä miesten syyllistämisestä.
      Mitä mahtavat äidit ajatella, kun heidän poikiaan, isäänsä jne. suvun miesoletettuja syytetään tällätavoin.
      Tämän kohun aikaansaajien tulisi hävetä ja pyytää anteeksi miesoletetuilta. Hyvän kotikasvatuksen saaneet tekisivät niin. Odotellaan, tapahtuuko mitään.

    • Anonyymi

      Misandria on päivän sivistyssana vihreissä.

    • Anonyymi

      Fatima, himmeä tyyppi himmeästä Afrikasta, ei kuulu tähän maahan.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      104
      4671
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      392
      1397
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1072
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      980
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      912
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      897
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      866
    Aihe