Varo tumman oloisia takseja

Anonyymi-ap

> Tämän ja viime vuoden aikana Helsingin poliisiin on kirjattu yhteensä
> lähes 50 rikosilmoitusta, jossa taksinkuljettajaa epäillään
> seksuaalirikoksesta.

Yleisesti suomalaisten ja helsinkiläisten on kuitenkin syytä olla kiitollisia ulkomailta tulleille taksikuskeille. Suomalaiset eivät enää suostu taksia ajamaan, mutta ulkomaalaisille tämä ammatti kelpaa. Ilman ulkomaalaisia kuskeja kukaan ei saisi taksia allensa enää.

Nuo muutamat, naisten kokemat väärinymmärtämiset, ne ovat kuitenkin vain mitättömän pieni osa koko Helsingin taksiliikenteen volyymistä.

15

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En käytä kyseenalaisia palveluja.

    • Anonyymi

      Se on jäävuoren huippu. Lisäksi ne sadat tapaukset, joita ei ole ilmoitettu.

    • Anonyymi

      Musta kuski, ja se on musta lähitulevaisuus kyytiin hairahtuneelta valkoiselta naiselta,

      • Sama että' kaikki valkoista naisia ovat enkeli
        Jos naiset itse ei halua ei kuka voi kuista
        mutta maailmasta halpaa miehet myös halpoja naisia


      • Anonyymi

    • No ainakin me uskomme kirjoita meidän nimi kuka sinä olet pelkuri istut tietokone takana olen varma et uskalla mennä yksin wc

    • Anonyymi

      Yksikin rikos- ja rikollinen, on liikaa.
      Sinä jos kuka, on typillinen rikollisuuden, pienenkin, hyssyttelijä. Sinun kaltaisia on jopa eduskunnassa. HÄPEÄ.
      Itse olen ollut matun kyydissä, kerran jouduin opastamaan osoitteeseen, johon olin menossa. Muuten on ollut asianmukaista palvelua. Johtuuko siitä, että olen mies.
      Viimeksi oli suomalainen, alanammattilainen kuski.

    • Anonyymi

      Missä matu, siellä ongelma.

      • Anonyymi

        Riippuu uskonnosta onko seksi lasten kanssa hyväksyttävää. Monien on vaikea hyväksyä, että Aisha oli vasta 9-vuotias, kun heidän profeettansa oli seksuaalisuhteessa hänen kanssaan. Arvostetuimmat Hadithit sekä islamilaiset tiedemiehet historian aikana kuitenkin todistavat Aishan olleen 6-vuotias kihlautuessaan ja 9-vuotias aloittaessaan sukupuolielämän Muhammedin kanssa.

        Muhammedin sunna eli elämäntyyli on johtanut hyväksyttävään lasten seksuaaliseen hyväksikäyttöön islamilaisessa maailmassa.


    • Anonyymi

      YLE uutisissa joku kansallisen tason ymmärtäjätäti sanoi, että hän kieltäytyy ajattelemasta tätä yhtään suomalaiset versus ulkomaalaiset asiana.

      Hän ehdotti jonkinlaisen selvitystyöryhmän perustamista, että saadaa selviteltyä miksi mukaulkomaalaisia taksiraiskureita olisi tuossa tutkimuksessa enemmän kuin suomalaisia. Tutkimus pitää saada oikaistua.

      • Anonyymi

        Tyypillinen sekopää, joka kyseenalaistaa poliisin kertomat tiedot. Se ei ole mikään tutkimus, vaan fakta. Noita tyyppejä on paljon, jotka saavat rahansa mamutusbisneksellä.


    • Anonyymi

      Moktar gubta aloitus
      Vihan lietsonta

      • Anonyymi

        Äitisikö sen sinulle kertoi?


    • Anonyymi

      Ajan omalla autolla. Ei kiinnosta. Taksia en koskaan tarvitse mihinkään.

    • Anonyymi

      Jos karhusta saadaan havainto, ja se paikallistetaan, eläin pyritään ensisijaisesti karkottamaan pois rakennetusta ympäristöstä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2013
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1717
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1557
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      76
      1182
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1150
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      24
      1052
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1007
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      956
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      937
    Aihe