Tavio on oikealla linjalla.
Ministeri Tavio oikealla linjalla
Anonyymi-ap
57682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
Ministeri Tavio on väärällä linjalla.
Tavio on väärällä linjalla.
*************************************************************************
*************************************************************************
____________Olen Suomalainen - Olen PerusSuomalainen !____________
______ Onneksi On PerusSuomalaiset Puolustamassa Kansaa !_______
__________________ KYLLÄ - PERUS - ON - PARAS ! _____________________
**************************************************************************
**************************************************************************
Onneksi on persut potkimassa sitä oma kansaa rautasaappaalla päähän? Tuo totuus ei mitään kivoja lauseita tänne kirjoittelemalla muuksi muutu.
Persu pettää aina.
Kyllä, Tavio on järkevä mies.
Vasemmistolle on yhdentekevää onko ukrainassa ihmisille asumiskelpoista asuntoa tai sähköä, onko ruokaa ja juomakelpoista vettä saatavilla.
Vasureille on tärkeintä laittaa rahat sukupuolihörhöilyyn, woke dei humpuukiin.
vihervasemmiston woke-humppaan ei pidä mennä mukaan
Tavio on typerys vailla vertaa
Aloittajan isän olisi aikoinaan kannattanut tulla vain lakanoille.
Tavio teki väärän päätöksen koko hallituksen puolesta. Tavion tulee erora
Tavio teki oikein. Suomen tulee seurata länsimaita vain hyvässä, ei pahassa. Länsimaiden maallistumiskehitys on pahasta.
Tavio teki väärin hänen tulee erota
Tavio on Venäjän linjoilla LGBTIQ- eli sukupuolivähemmistöjen suhteen. Venäjän linjaa hallitusohjelman vastaisesti kannattaa myös kristilliset. Liittyminen ei sitouttaisi tekemään mitään konkreettista vähemmistöihin liittyen.
Hallituksen ulko-ja turvallisuuspoliittisen selonteon mukaan Suomi jatkaa pitkän aikavälin ihmisoikeuspoliittidta linjaansa mm. sukupuoli-ja seksuaalivähemmistöjen oikeuksien edistämiseksi. Sama kirjaus on kansainvälisten suhteiden ja kehitysyhteistyön selonteossa.
Hallitus teettää virkamiehillä selontekoja, joita ei ole tarkoituskaan noudattaa ? Puolue saa noukkia haluamansa kohdat hallitusohjelmasta ilman yhtenäistä linjaa. Samalla lailla tulkitaan jopa Raamattua ?
Tavio teki oikein ,hevosnaama sotahullu hörisee omijaan .
Persut pelaa venäjän pussiin.
Venäjän mediassa ilahduttiin Ville Tavion päätöksestä
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/95056ff1-d303-4056-9f34-321a36b0522a
Venäjällä ilahdutaan siitä kuinka vihervassarifemakot ja sateenkaaritakut parkuu persujen pahuutta ja fasistisuutta ja lietsovat paniikkia natseista, huutaen äiti Venäjää ja toveri Putinia pelastamaan Eurooppaa äärioikeistolta. Sen laujuja laulat kenen leipää syöt. Elokapina, vihervassaritakut ymZ
TAVIO TEKI OIKEAN PÄÄTÖKSEN KOK ORPOLLE TULI TURPAAN ETTÄ LÄSÄHTI KOKO HALLITUKSELLE, OISPA ENEMPI TÄMMÖSIÄ TAVIOITA EIKÄ HYS HYS HYSSYTTELIÖITÄ. TAVIO ÄLÄ TAIVU YHTÄÄN TÄSSÄ ASIASSA , ORPO PITÄÄ ITSEÄÄN POLITIIKAN JUMALANA EREHTYY POJU POLKEE VIELÄ OMAAN MIINAAN.
Tavio on persujen vähäaivo. VStuuseen tuo onneton
Hyvä Tavio!!!
Persut ovat haitallisia.
Tavio saa ohjeistusta ja tukea Venäjältä.
Olen Tavion kanssa samaa mieltä.
Hyvä Tavio, jatka samaan malliin.
Huono Tavio
Paras ministeri pitkään aikaan.
Typerin ministeri aikoihin
Vihervasemmisto o Ukrainan sodan alkusta asti ollut haluton auttamaan ukrainalaisia. Nyt he haluaisivat auttaa vain sukupuilivähemmistöjä.
Näin on asiat vihervasemmistolaisuudessa.
Mitä se persun raato valehtelee.
Seinäjoelta Tavio saa paljon tukea.
Varmaan edellä tuolla surkimusten kaupungissa. Tavio on typerys
Mikäs se persujen kannatus äänestäjistä olikaan, jotain 16%
Kiitos Tavio
Paska Tavio
Se oli miehen teko Taviolta, josta kiitoksen lausun. Enempi pitäisi olla tämänkaltaisia poliitikkoja, jopa Seinäjokea myöten.
Tavio on sikapaska niinkuin persun pöllöt
Tavio on hyvä, Tavio on Perussuomalainen.
Sateenkaarihuuhaahan hukattavat rahat olisivat olleet pois aseavusta. Eipä ole yllätys kenen etua kaikenmaailman wokepakotukset ajaa. Erinomaisen viisasta harkintaa ministeri Taviolta, laitanpa itsekin taas toisenkin satasen Lion Defense Teamille.
Erikoista mutta myös kunnioitettavaa Tasavallan presidentiltä, että hän selvittää YK:n kokouksessa Suomen ulkopolitiikan linjaa, koska ei tampioministeri tunne edes hallitusohjelmaa, mihin on itse sitoutunut.
Pitääkö presidentin hoitaa myös pääministerin homma, kun Orpo ei saa ministereitään noudattamaan sovittuja asioita ?
On kyllä noloa. Orpohan on ihan lapanen, hän tekee vain aivan pakolliset hommat ja nostaa pääministerin hulppean liksan. Orpon agenda on tunnin juna ja köyhimpien kyykyttäminen.
Hyvä näpäytys kyllä presidentiltä persulle.
Stubb ei ymmärrä, että Suomessa on sananvapaus.
En ole koskaan tavannut yhtään älykästä peruspelleä. Amikset leikkii politiikkaa :D
Stupilla enemmän munaa ku Orpolla
Stubbido pelaa Putinin pussiin kun yrittää ohjailla rajallisia resurssejamme aseavun sijasta pridetykseen.
Putinhan juuri ei pridetystä hyväksy eli persut on Putinin linjoilla.
Ei. Euro pridetykseen on euro pois aseavusta. Sateenkaaripakotukset myös heikentävät kansallista yhtenäisyyttä mädättämällä yhteiskunnan arvopohjia. Ukrainalaiset eivät ole pyytäneet länsimailta apua pridetykseen, vaan aseita ja ammuksia. Rahojen ohjaaminen turhuuksiin on hybridivaikuttamista, Putin kiittää.
Palestiinalaisalueiden seksuaalivähemmistöjen huonosta asemasta vihervasemmisto ei ole lankaan huolissaan. Hassua, eikö vaan?
Tavio on viisas mies.
Vain joku samanlainen tampio voi niin ajatella.
Tavio on tyhmä kuin saapas
Jatkaako Ilpo-lehti vielä vihervasemmiston pyllynnuoleskelua?
Kyllä näitä persuja ohjataan Venäjän puolelta.
On Tavio siinä mielessä oikeassa, että kaikkea ei pidä seksualisoida.
Täällä ehkä liikaa puolustetaan ukrainaa seuraamatta niiden presidentin touhuja. johtuu siitä kun maaseudun pojat on saanut tänne uusia vehkeen nostattajia sieltä. on kyllä nähtävissä jo että suomen vanhusten ja köyhien lompsat on tyhjiä ennen kun käy niin että oho....putin ja zele sopii. kupattu rahaa tarpeeksi
Tampio on umpitollo. Tekis työtä. Näyttää että se vaan rukoilee ja oottaa vastausta ylhäältä. Umpimielinen, epärehellinen.