Nylkynen on käynyt kapakissa, ja kohdalle on sattunut riittävän juopunut neito, joka Nylkyselle itselleenkin yllätykseksi heittäytyi myötämieliseksi. Niinpä nyt Nylkynen on onnensa taivaissa, ja kokee korkeasta iästään huolimatta elävänsä. Taas alkoi runosuoni pulppuamaan, ikkunan takana on kesä, siellä jossain on se myötämielinen neito, jota tosin ei oikein muista, mutta on kuitenkin. Tämän kaiken kruunaa oma nimimerkki, joka nostaa hänet uudelle Sir-tasolle. Onnittelut.
Nylkyselle kihahtanut lettiin
Aateloitu?
14512
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sir Nylkky on sydänten aatelinen..
KIHAHTANUT MONET KERRAT.
EI OLE YLLÄTYS SE ETTÄ NAISET
EI SELVINPÄIN SEURAANI KAIPAA.
EN OLE HOMO VAIKKA YSTÄVÄNI
JONKA KANSSA JUHANNUKSEN
KIERTELEN ON MIES.
YLLÄTYS ON SE ETTÄ JOTAKIN
NÄYTTÄÄ VITUTTAVAN
KAIKKI MITÄ TEEN
huutaa heti aamusta.
...perusteellisesti?
ja se nyt huudattaa?
En halua olla herra enkä myöskään
huuda.
EN OLE EDES VIHAINEN
IHMETTELEN VAIN
EN MIELESTÄNI OLE
LOUKANNUT KETÄÄN
NYT SULJEN KONEEN
EN KUITENKAAN LOPULLISESTI
Elä käy kuumana siellä.Antaa joitakin vituttaa vaan ihan rauhassa.Ei viitsitä pilata heidän hyvin alkanutta vitutustaan-Se nimittäin vituttaa heitä piirun verran lisää!Joillakin vain on perus luonne :Vitutus
Mutta kiva että sinulla on nyt siellä kala kaveri!Pyydäthän meidät Joukolla kaikki syömään sitten lohta?
KIITOS
Kahvia ja välitauko
Annettakoon sir-Nylkysellekin samat oikeudet kuin itsellemme haluamme.Joku kademielinen siellä tietenkin protestoi,kun sir-Nylkysellä on käynyt tsäkä!Äläpä nyt ole mustis tuurista,vaan yritä ite samaan tulokseen ja vaikene kurja.Onhan kai sullakin jonkunlaiset mahikset,vai?
Sain kuin sainkin vestin eräältä jonka haluaisin tavata. Muut ei merkitse mitään.
Kaikki siis hyvin
Ovatpa ne nyt kateellisia kun sir-Nylkysellä on ollu sitä parempata tuuria.Muutamat on halkeamis pisteessä vai lieneekö jo posahtaneet.Kun sir-Nylkynen pääsee oikein tositoimiin,niin siitä on oksat pois kun mannisen joulukuusesta.Ah sitä onnellista kohdetta joka onkaan saanut kaikki vuosien(ko) ajan säästöt.Että ei vaan mullakin alkaisi kateus hiipiä rintoihin?Millähän sen saa estettyä,ettei vaan joutus psykiatrille.Näkyy tuossa yks jo mainostavan avanneensa vastaanoton.Kyllähän tietenkin vasta praktiikan avannu joutaa keskittymään kunnolla uusiin potilaisiin.Vai olisiko sir-Nylkysellä mullekin asti hoitoa antaa,vaiko yhdelle vaan (piru kun käyp katteeks)sitä arvonimimiestä nyt sitten tyrkätään?Kyllä mulla on sympatiat sir-Nylkystä kohtaan ja alkaa kademieli iskeä päälle(puristan jo käsiä nyrkkiin),mutta josko jotenkin sais avun.
Hän mesoo ja uhoo entiseen malliin.
Syntymähulluus on armolahja josta pitää nauttia
Alan tässä suunnittelemaan tohtorille menoa, koska minussa on pakko olla jokin lukihäiriö, tai entinen kahjous on jotenkin lisääntynyt, koska en osaa enää kirjoittaa. Kirjoitin Nylkyselle niin positiivisessa hengessä kuin osaan, ja tapiksi vielä onnittelin, niin johan otetaan porot nokkaan. Miten sitä pitää kirjoittaa? Eikö se ollut pientä vinoilua vain, kai sen kestää huumorin varjolla kuka vaan?
Minulle käy AINA noin!Kukaan ei ymmärrä huumoriani...mutta olen hyväksynyt tämän tosiasian.Eipä tuossa kirjoituksessasi tosiaan ollut mitään ilkeämielistä.Et tarvitse Tohtoria,ainakaan tähän ongelmaan...onko muuta?
Nytkin taas Nylkysen takia meinasin joutua psykoosiin. Minulla kun on elinikäinen trauma, sillä koen tämän tästä, että munulle vittuillaan siitä, että minä mukamas vittuilen.
Tohtori, mikä avuksi?
Sain nimittäin juuri tänään psykon paperit!
Tottakai autan Teitä!
Laitatte vain lääkärin palkkion tilille:
Nordea 10853?-101993
Tervetuloa asiakkaakseni!