Sdp ei tuomitse valhe-sosialistejaan

Anonyymi-ap

Tässä vasemmiston, ainakin demukoiden todellinen olemus:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010705469.html

Tuotahan sosialismi todellisuudessa on (ollut jo Ranskan vallankumouksista asti): kahal-illuminaatin maailmanlaajuinen huijaus.

1800-luvulla juutalainen Karl Marx laitettiin terästämään sosialismi nk. kommunismiksi, äärikapitalistien ärhäkäämmän, julkisen vallan saamiseksi, huijatun Kansan hiljentämiseksi.

70 vuodessa judet ryöstivät NL:n n. 15 valtiota putipuhtaiksi. Se sama joukko, johon nimenomaan Zelenskyikin kuuluu.

Marin ei ole mitään muuta kuin samaa rikollisjoukkoa. "Omalla työllään" hän ei kyllä ole rikastunut.

Näillä rikollisilla on ollut eturivin tukijansa kagaali-erkkomedioissaan sekä S24-"mielipide"-palstoilla.

Ed. IS-kahal-kirjoituksessa demarit myös tukevat johtajansa "muutaman kerran kuukaudessa lentokoneella matkustamista" . Ei ilmastonmuutos ja saasteet todellisuudessa heille mitään merkkaa. Ryöstetty Suomen Kansa ei senkään vertaa.

0

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

        Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
        Maailman menoa
        138
        3799
      2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

        Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
        Maailman menoa
        336
        2944
      3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

        Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
        Tv-sarjat
        8
        1845
      4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

        Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
        Suomalaiset julkkikset
        5
        1588
      5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

        Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
        Tv-sarjat
        4
        1069
      6. Mun kaikkialta häviäminen

        Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
        Ikävä
        71
        914
      7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

        Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
        Kaste
        38
        854
      8. Onko teillä

        minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
        Ikävä
        44
        754
      9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

        Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
        Kuhmo
        22
        698
      10. Inhottaa ajatus siitä

        Miten monia olet pannut.
        Ikävä
        56
        697
      Aihe