Mikä mättää ? Miksi ?
Vastaukset 15
- Anonyymi
Ei ole toimittu viisaasti. On vain oleskeltu ja unelmoitu. Toimitalokin on jo aikoja sitten syöty, nyt huutolaisena toisten nurkissa.
- Anonyymi
Metsäalalta on tältä seudulta jääneet eläkkeelle kovat myynti- ja ostomiehet. Heidän töitä ei voi enään lukea omiksi saavutuksiksi.
- Anonyymi
Onko Parkanos muita mhylla ku toi ekonomi Vesanto?
- Anonyymi
Kyllä on osaamatonta porukkaa ollut aina. Ennen oli helppoa kun verottaja keräsi metsänhoitomaksut ja tilitti mhy:yhdistyksiin. Silloin sai nauttia sosialismista ja sai olla ylimielinen muutaman isännän kanssa. Nykyään pitäisi jotain osatakkin muutakin kuin tekemällä leivästä paskaa.
- Anonyymi
Vaikee sanoo mikä mättää, mutta monessa kiekkojoukkueessa vaihtuu valmentaja, ei pelaajat jos ei homma toimi.
- Anonyymi
Tiedetään kauheasti, mutta todellisuudessa vaikeassa paikassa ei tiedetä mitään.
- Anonyymi
Täällä yksi lähtenyt, joka sitten sai muitakin lähtemään. Toimihenkilöltä toimeksiantoihin liittyviä lupauksia lupausten perään, jotka eivät kuitenkaan toteutuneet kuin vasta useiden uusintayhteyksien jälkeen. Tämän vuoksi oli pakko siirtää yksityiselle palveluntuottajalle, jossa hommat hoituu erinomaisesti. On tärkeää, että palvelu pelaa!
- Anonyymi
Jos ei saanut avustusta niin eivät osaa täyttää plankettia, kun ovat selaisia avustus ja tukiais puljuja. Tarviiko metsä mitään insinööriä? Mitä se siellä kehittää? Kaivaa ojia järviin ja sotkee vetet, sekö on tarkoitus???
- Anonyymi
Puu kallista nyt
- Anonyymi
Mhy, olis pitäny lopettaa ajat sitten.Eihän ne siä ole ajanut muiden kuin isojen omistajien asioita.Kaikesta meni aina maksu vaikka olit jäsen.Yksityiseltä sektorilta saa nykyään parempaa ja halvempaa osaamista.
- Anonyymi
Kihniön toimitalokin meni sakin leikkiessä kaikentietäviä. Oli niillä kummallisia ajatuksia kaikenlaisista massahake tehtaista, nekin meni konkurssiin ja rahat palo pohjaan.
- Anonyymi
Siinä kuoli nopeasti metsää omistanut ikäluokka ja riitaiset perikunnat avohakkuuttivat metsiä. Mhy: llä meni hetken lujaa. Nyt on metsät myyty ja suru tullut puseroon. The party is over.
- Anonyymi
Sama sakki hiero persettään pankkien kokouksissa kukaan ei ymmärtänyt mistään mitään. Sitten syntyi suuressa viisaudessa yrittäjä pankki missä oli asiakkaana joku pulikan sorvaaja muutama lehmä ja sikapossun hoitokunta ja kaurojen viljelijä jotka pakkasaamuna itkivät.
- Anonyymi
Kuka tarvitsee nykyaikana mhyn palveluita?
- Anonyymi
itku tuloo ny itku tuloo. itkekäämme ja myötäeläkäämme kun näin kohtalo on kouraissut pikkuisen tyhmää sakkia. meni toimitalot ja nyt on tuulen huuhtoma perse jäljellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56502
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427