Naton hävittäjät pysäyttivät venäläishävittäjiä Itämerellä

Anonyymi-ap

NATON hävittäjät pysäyttivät kuusi venäläiskonetta Itämeren yllä perjantain ja lauantain aikana, kertoo Latvian ilmavoimat viestipalvelu X:ssä.

– Itämeren yllä havaittiin 20. ja 21. syyskuuta kuusi venäläistä ilma-alusta, joilla ei ollut lentosuunnitelmaa, eivätkä niiden transponderit olleet päällä, päivityksessä kerrotaan.

Saksan ilmavoimien mukaan venäläiskoneet olivat malleiltaan Su-35, jonka Nato-raportointinimi on Flanker-E/M ja Su-30MKI, jonka Nato-raportointinimi on Flanker H.

Olisiko ollut yritys loikata länteen???

16

242

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Peräti 6 konetta.
      Lienee Venäjän kaikki lentokykyiset Flankker koneet olleet yhdessä nipussa.

      Latvia teki oikein eikä päästänyt niitä maahan.

    • Anonyymi

      Jaa. Mites niitä pysäytetää? :D

      • Anonyymi

        Ei sitten niin mitenkään
        Meidän Mediapooli on keksinyt taas jotain älytöntä kuten sen, ett Latvian ilmavoimat pysäyttivät koneet. Sitten sanottiin että NATOn Typhoon- hävittäjät. Natokuppaisilla on jo touhutippa kun ne tuollaisia lukevat. Kusipäät.

        Venäläiset lensivät ilman mitään keskeytyksiä tai ongelmia siten kuin olivat suunnitelleetkin. Latvia tyytyi ilmoittamaan, että venäläiskopteri eivät rikkoneet Latvian lilamtilaa ja sen pituinen se tarina - paitsi että meillä Mediapooli keksii taas sairaita juttujaan jotka eivät kestä hetkeäkään tervettä tarkastelua.

        No natovouhkat vähäjärkisyydessään humputtavat itsensä onneen.


    • Anonyymi

      Ne vain käännytettiin.

      Eivät siis usko enää Putiniin

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

      • Anonyymi

        Jaa. Mutta mites niitä pysäytetää? :D


    • Anonyymi

      Naurettavaa tekstiä otsikoinnissa.
      Miten lentokoneet voidaan pysäyttää ilmassa? Järki hoi älä jätä.

    • Anonyymi

      Ajattelin jo että koneetammuttiin alas, mutta eipä tietenkään niitä saatu ammuttua.

      Venäjälle pitäisi toteuttaa täydellinen saarto ilma- ja meriliikenteeseen. Kaikki ammuttaisiin alas ja upotettaisiin, jos saartoa rikkoo.

    • Anonyymi

      Ryssä totteli heti kun NATO mies saapui paikalle NATO hävittäjällä.

      Sukhoin penkki menee pesuun.

      • Anonyymi

        Ohhoh!

        Nato Tiltu puhuu rohkeasti kun rys.............sä ei ole paiikalla. :D


    • Anonyymi

      Niin jos pysäyttää koneen ilmassa se luultavasti putoaa

    • Anonyymi

      On nuo idän ja lännen häviäjäkonepellet varsinaisia miestenmiehiä (🏳️‍🌈) Uskaltavat häiriköidä ja huudella siviileille koneistaan käsin. Kun pitäisi tulla puhumaan kuin aikuiset ihmiset, niin pötkivät pakoon ja piiloutuvat.

    • Anonyymi

      Todellisuudessa Naton koneet ievät pystyneet mitään venäläiskoneita "pysäyttämään", senhän tietää idioottikin. He vain kävivät tarkistamassa kuka siellä klansainvälisten vesialueiden yllä liikkuu. Heillä ei ole mitään valtuuksia estää tai muulla tavoin häiritä, etenkin kun venäläiskoneiden joukossa oli Su-35 koneita, jotka olisivat pyyhkäisseet nämä natolennokit alas, helposti.

      • Anonyymi

        Mutta eivät kuitenkaan uskaltaneet tehdä mitään🤣🤣

        Kaikki mitä Naton sisällä olevalla merialueella liikkuu on tuhottavissa ennenkuun vanja ehtii ripulia sanoa.


    • Anonyymi

      Niin kumpikaan osapuoli ei tehnyt mitää, koska Venäjän Ilmavoimien koneet lensivät kansainvälisess ilmatilassa. Toki kyllähän natokoneet olisivat voineet yrittää, mutta kun vastassa oli Venäjän koneet ja vielläpä Su-35 koneet, niin niiltä hyytyi halu (tulla alasammutuksi).

    • Pysäyttivät koneet ilmassa - putosiko?!

    • Anonyymi

      Loistavaa yhteistyötä Natomailta

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      39
      2218
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      51
      1802
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      129
      1696
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1356
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1080
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      60
      932
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      837
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      821
    10. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      267
      809
    Aihe