Onkos siunaantunut?

Onkos tänä lepopäivänä siunaantunut mukavasti Peräilmaa? Sillä kuten paavali sanoo kirjeessään borneolaisille: syökää pataattipataa ja juokaa mankomehua päälle, niin ei tarvitse kärsiä Peräilmapuutoksesta., joka taas on herralle kauhistus.

2

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onkin tärkeää huolehtia peräpäästä, sillä muutoin voi kohdata kauhea jumalan kosto ja hän lyö peräänsä laiminlyöneitä peräpukamilla!
      5. Moos 28:27, 1. Sam 5:6-12

      • Kyllä, nimittäin herran asetttama ajos rektumissa ei ole leikin asia. Ei totisesti. Herra nimittäin asetti ajoksen ja pukaman vaarao Hatsephutitlle Epytgin vitsausten yhteydessä. Eikä kukaan vaaraon henkilääkäreistä niitä kyennyt parantamaan. Vaarao meinasi kuolla synkkyyteen, kun ei kyennyt laskemaan Peräilmaa. Mutta onneksi Tyrnävän kunnanlääkäri Kutvonen oli kuullut vaaraon hädästä. Hän lähetti Epytgiin hoitoohjeet. Ohjeissa määrättiin Peräilmahengitystä kolmasti päivässä. Ja niin Hatsephuti parantui, ja onnen hymy huulillaan laski varovasti ensimmäisen tunnustelevan Peräilman. Kiitollisena vaarao lähetti kunnanlääkärille sata parasta kamelia, kymmenen sotanorsua, kultaiset Raappahousut ja korin panaaneja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3146
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2425
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      60
      1424
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1392
    5. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      865
    6. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      309
      853
    7. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      11
      845
    8. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      785
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      777
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      748
    Aihe