Hyvää ja halpaa metallifirmaa etsitään

Anonyymi-ap

Laittakaas hyviä ja halpoja fimoja ja kertokaas mielipiteitä kyseisestä firmasta ?
Hitsausta tarvitaan
Kanttausta

4

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Löytyykö sastamalan alueelta ?

    • Anonyymi

      Mitä ihmeen kanttausta? Tavallista galvanoidun kattopellin vahvuista peltiäkö siis tarvitsisi kantata vai, vaiko järeämpää 5...10 mm plootua?

      Hommasi vaikutata aika pieneltä kotitarpeelta. Ei koneita omistavia metalliverstaita tuollaiset harrastehommat kiinnosta, niistä on vaan vaivaa, ja rahaa tulee silti vaan joitakin kymppejä.

    • Anonyymi

      On täällä jokusia hyviä ja pari halpaakin pajaa. Hyviin sinulla ei ole varaa, joten käänny halvista halvimman puoleen, eli mars amatikoululle esittämään asiasi.

      • Anonyymi

        Millaisia mahtaa olla nykymaailman ammattikoulujen kiinnostukset tällaisiin asioihin? Vielä 1990-luvullakin sellainen oli ihan normaalia. Amtsun kähertäjät kähersi ja leikkasi asiakkaiden hiuksia, asiakkaiden autoja korjattiin autonasentajapuolella jne.

        Nykyään niin sähköasentajapuolen kuin metalli- ja autopuolenkin oppilaat valittavat, että käytännön töitten opetus on ammattikouluissa ihan minimaalista.

        Sähköasentajaksi 2 vuotta opiskellut ei ollut laittanut mitään sähköasennuksia opettajansa valvonnassa koko aikana.

        Jotenkin noita koetetaan lykätä työharjoitteluun. Että opetelkaa siellä ne käytännön tekemiset, koululla opetetaan vaan teoriaa, eikä opettaja itsekään ole koskaan tehnyt sähköasennustöitä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      210
      5484
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4459
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      80
      3198
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      241
      2650
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      135
      2425
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      103
      1775
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      244
      1387
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      985
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      28
      908
    10. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      906
    Aihe