Keitän makarooneja kylmässä vedessä

Anonyymi-ap

Tässä vaiheessa kuukautta ei ole enää varaa kiehuvaan veteen. Ottaa enemmän aikaa, mutta mitäpä sitä työttömällä muuta on, kuin aikaa. Riittää että saa sen verran pehmenemään ettei viimeinen suhteellisen ehjä hammas säry.

11

168

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On varaa hankkia makarooneista vain reiät.
      Pitäisköhä sittenkin mennä töihin.

    • Anonyymi

      Mikrossa kuumennan veden lähes kiehuvaksi,siihen nuudelit ja makaronit. Kyllä ne pehmenee.

    • Anonyymi

      Miten niin ei ole varaa kiehuvaan veteen? Makaronit kiehuu nopeasti kypsiksi liedellä kattilassa, jos lasket lämpimän veden kattilaan, 8 minuuttia riittää, niiden kypsennys maksaa n. 0,02€, ei onko mukamas kallista!

      Voin vain kysyä, että mihin hävität rahasi, koska yhteiskunta jakaa rahaa vastikkeetta sitä jokaiselle työttömälle ihan riittävästi, lisäksi voit hakea toimeentulotukea, siinä määritelty ravintoon 9€/päivä, joka kattaa kyllä hyvin ateriat ja niiden lämmitykset.

    • Anonyymi

      Minä taas kulutan aikaa katsomalla seinäkellon viisareita, kun olen ottanut siitä patterit pois

      • Anonyymi

        Mulla on vain puhelimessa kello.


    • kylmässä vedessä keittäminen on toivotonta touhua..mene ulos tee hobofire maalipurkista vaikka esmes..varmasti jostain löytyy myöskin vettä..tulitikut ei paljoo maksa.. palomateriaalia löytyy hyrymykky ulkoota..ja tee puolalaisia pierogeja.. yritä löytää jotain sisältöä sinne syö juo kaikki hyvin.. parhaimmillaan rasvasta halpaa juustoa ja pinaattia pierogin sisään....

    • Anonyymi

      Hanasta tulee lämmintä vettä niin valmistuu siinä makaronit.

    • Anonyymi

      Tupauuno, osta kierrätyskeskuksesta 5€ vedenkeitin, laita vaikka 50c kuukausittain sivuun ja anna luotettavan henkilön talteen jos sellaista tunnet ettet osta olutta haasteellisen tavoitteen täyttymistä. Tölkkejä etsimällä(muiden kuin itsesi tyhjentämiä) voit nopeuttaa prosessia.

    • Anonyymi

      On mahdollisuus liottaa makaronit kylmässä vesikattilassa laita likoamaan siihen viikoksi. Sitten runsaasti suolaropseita perään ja ravintorasvaa sekaan ja nälkäinen vatsa ihan rauhoittuu.

    • Anonyymi

      Turhaa ulinaa kun Kela kuitenkin maksaa sähkölaskun.

      • Anonyymi

        Tosiköyhillä ei ole edes sähköjä. Joutuu märillä klapeilla hellaa lämmittämään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      150
      4048
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      390
      3135
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2028
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1728
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1148
    6. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      985
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      881
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      849
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      45
      809
    Aihe