Ja nämäkö ilmastorettelöitsijät aikoo demlat taas vapauttaa vastuusta?
Uudet kuvat: Tältä Eduskuntatalo näyttää nyt – punainen erottuu selvästi
"Aktivistien maali-iskun jäljet ovat selvästi nähtävissä vielä ensipesun jälkeen Eduskuntatalon graniittipylväissä."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010721997.html
Uudet kuvat: Tältä Eduskuntatalo näyttää nyt – punainen erottuu selvästi
"Aktivistien maali-iskun jäljet ovat selvästi nähtävissä vielä ensipesun jälkeen Eduskuntatalon graniittipylväissä."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010721997.html
Vastaukset 24
Vanhimmat
On se harmi kun ei saa tuhopoltettuakaan vanhaa paskaa, niin kuin yleensä. Mutta onnistuu se näinkin.
Ihmisillä menevät hermot rumilukseen ja kohta tulee raportti sisäilman laadusta. Mein Gott!! Se ylittää raja-arvot.
Kaikki on purettava, ja rakennettava tilalle uutta.
Voi harmi ja surku. Ei tässä tuhotun raunion edessä ihmetellen voi todeta muuta kuin Eduskuntatalo on raunioilla ja koko pytinki on tuhottava kun meni pilalle.
Onneksi saamme tilalle uuden ja paljon ehoisamman rakennuksen kuten aikoinaan Juppiaikana oli joka kusilääväässä velaksi rakennettu uusi kunnantalo parhaimmalla paikalla mitä vain voi ollakkaan.
Elokapina maksaa uuden Eduskuntatalon.
Gazassa on tuhottuja rakennuksia enemmän kuin on Suomen tasavallan Eduskuntatalo. Onko se kenties terrorismisa vaiko ei ole ! Persut ovat tuohtuneet aivan turhansta asiasta.
Mikäli tekijät olisi oikeistolaisia kommenttisi olisi täysin toista ääripäätä.
Vesien suihkuttelusta voi tulla niitä vaarallisia homeita me kuollaan kaikki itiöihin
Taidat olla varsinainen homeasiantuntija.
Näyttäisi talo olevan edelleen pystyssä ja toiminnassa, eikä tuhottu.
Pari kunnon syyssadetta, niin loput vesivärit huuhtoutuu pois ihan ilmaiseksi eli ilmasto tulee apuun.
Kyllä nyt on koko eduskuntatalo sekä Suomen demokratia tuhottu täydellisesti kun pylväissä näkyy hieman jälkiä väristä. Ankeaa harmautta ei saa tuhota.
No ei sitä vielä ole tuhottu. Ehkä kannattaa jättää kallis jälkihoito tekemättä, hyvältähän tuo jo näyttää.
2025 noissa pylväissä on kantasuomalaisten verta
Höpö höpö, punaista marjamehua vähän läikytettiin. Ei sitä tuhottu, mutta se tuhoutuu jos ilmastonmuutos etenee ja Helsinki jää veden alle. Tosin sitähän persut taitavat vain iloita!
Voi lapsi parka. Arvioidaan että maa kohoaa Suomessa vielä 80 - 120 metriä.
Se on nyt purkukunnossa, ei voi mitään. Uutta ei tarvitse rakentaa.
Myydään huutomylly.fi:ssä "Myydään viheriäiden tuhoama merkittävä hallintorakennus purettavaksi"
Mitä se semmoinen väri nyt haittaa? Kyllä maailmassa on paljon väriä. Samoin universumissa. Johtuu tietysti silmän soluista että näemme värejä, tosin silmähän ei mitään voi nähdä koska se on vain materiaa.
Miksei ne sitä omaa Kunglika slottia https://www.kungligaslotten.se/vara-besoksmal/kungliga-slottet.html menneet töhrimään ai niin Ruotsissa saattaa jopa saada oikeat tuomiot rikoksista
Ei saa olla värejä TOO MUCH #COLOURS!!!#
Asia kääntyy itseään vastaan näiden terroristien ansiosta.
Miten turveasia, eikö ketään kiinnosta?
Suomessa on turpeen nosto kielletty, Ruotsissa ei ole, koska se on siellä päästötöntä.
Hölmöläisten eu ja politiikka..
Nyt siis saa tehdä vastaavia iskuja muutkin, kun niistä ei ole mitään haittaa...!?
Hiekkapuhallus ja uudelleen saumaus...maksajat on jo tiedossa...