elokapitalistit

Työllistävä vaikutus oli tälläkin maalauksella,näinhän sitä maailmaa parannetaan,mikä mahtoi olla kulkuneuvo jolla svedutpetterit tulivat Suomeen ,ei ainakaan polkupyörällä ,eikä jalkaisin.
1231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..pitkätukkapetterit puutteessa tulivat näiden "myyrien" sun muiden hoideltaviksi , sehän noinkin näkyvä toilaus Ruottinmaan turpeesta naapurin pääkaupungissa ja vielä eduskuntatalon pylväikössä tekee vallan mahtavan "sädekehän" , mahtaakohan puristaa.. tai kirvellä nousuviikolla ..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sähkömies66 kirjoitti:

Työllistävä vaikutus oli tälläkin maalauksella,näinhän sitä maailmaa parannetaan,mikä mahtoi olla kulkuneuvo jolla svedutpetterit tulivat Suomeen ,ei ainakaan polkupyörällä ,eikä jalkaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu