Elokapinan kieltämistä vaativa kansalaisaloite kerää nimiä hurjaa vauhtia
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010725376.html
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14143
Kerrankin on hyvä kansalaisaloite, kaikki mukaan allekirjoittamaan.
Tänään Elokapina järjestää laittoman liikenteentukkimisen Helsingissä, poliisi voimaton.
Terroristijärjestö Elokapian lakkautettava Kansalaisaloite
28
539
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä kansalaisaloite kun tiedetään jo valmiiksi ettei mitään mahdollisuuksia mennä läpi. Ei sentään mistään mafiadta ole kyse.
- Anonyymi
"Terroristijärjestö" montako kuoli ?? Montako haavottui ? Persupapoilla keulii. Persupapat tuli vesiväristä hysteerisiksi ja panikoivat.. Heh heh.
- Anonyymi
Lähestymiskiellolla vois aloittaa, eduskuntatalo ja Mannerheimintie aluksi. Tahallinen vahingon aiheuttaminen on rikos, vanhemmat voi maksaa koska eihän näillä hipeillä rahaa ole.
- Anonyymi
Hyvin on tullut ääniä, enkä kyllä ihmettele.👌
- Anonyymi
Yhteiskuntaan kohdistuva terrori on vihervasemmiston tapa horjuttaa yhteiskuntaa . Nuorison pahantekoa ei pidä hyväksyä koska murhat olisivat seuraavina harrasteina .
- Anonyymi
Samalla kirjoittele YLE kuriin
- Anonyymi
Samat vihervasemmiston terroristit yrittivät Turussa murhapolttoa kun laittoivat yöllä bussivarikon palamaan ja siellä oli taukotiloissa muutama bussikuski jotka oli palaa hengiltä.
- Anonyymi
Allekirjoitin kansalaisaloitteen heti, kun sain siitä tiedon.
- Anonyymi
No tämä nyt on yhtä tyhjän kanssa.
- Anonyymi
Valtaosissa tapauksista noin on. Se 50 000 allekirjoitusta tarkoittaa vain sitä, että joutuvat ottamaan asian käsittelyyn. Jos hommassa ei poliitikkojen mielestä ole järkeä, niin aloite lentää roskikseen. Valtaosa aloitteista ei lopulta johda mihinkään, vaikka saavatkin vaadittavan määrän allekirjoituksia.
- Anonyymi
Kuka vetäis kunnolla pataan noita ituterroristeja, kenellä palaa pinna ensimmäisenä?
- Anonyymi
En viitti Helsinkiin asti lähteä flesimään näitä rääpäleitä lättyyn.
- Anonyymi
Pian 50 tonnia rikki, terroristijärjestön lakkauttamiseksi Kansalaisaloitteessa.👌
- Anonyymi
Elokapinalle lisää tukea! Persut voisi lakkauttaa.
- Anonyymi
Joo ne on paljon haitallisempia yhteiskunnalle
- Anonyymi
Hyvin tehty. Väärän asian puolesta tosin. Olisi saanut sotkea pysyvästi, muistutukseksi siitä millaisen tahdan nykyisen hallitus on isänmaalle aiheuttanut.
- Anonyymi
Nykyinen, huutonaurua😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆 kunnolla runtua näille ituloisille, kiitos.💥🤛
- Anonyymi
Kansalaisaloite liittyy lakeihin. Aloitteen tekijä ei ole ottanut tosiasiat huomioon asian suhteen. Esim. rikollisen toiminnan rahoittamisen kieltämistä on turha peräänkuuluttaa, koska se on jo kielletty.
Harmi kun kukaan tämän aloitteen tekijöistä ei osaa lukea:
Kansalaisaloitteella
ehdotetaan uutta lakia
muutosta olemassaolevaan lakiin tai
olemassaolevan kumoamista
Tosin tämän kirjoittaminen tähän on todennäköisesti turhaa, koska tätä ei osata lukea.- Anonyymi
Joo, kansalaisaloite liittyy aina lakeihin.
Harmi kun kukaan tämän aloitteen tekijöistä ei osaa lukea:
Kansalaisaloitteella
ehdotetaan uutta lakia
muutosta olemassaolevaan lakiin tai
olemassaolevan kumoamista
Tosin tämän kirjoittaminen tähän on todennäköisesti turhaa, koska tätä ei osata lukea.- Anonyymi
Lukemisen ymmärtämisen taito puuttuu aika monelta.
- Anonyymi
Ei sitä voi lakkauttaa eikä pysty kieltään. Elokapina on tiettävästi Iso-Britanniassa perustettu ja toimii sieltä käsin ympäri maailmaa. Toki on kivasti puuhaa tollasista kansalaisalotteista. Pitäisi ennemmin koittaa pitää yhteyksiä ja koittaa tulla toimeen Elokapinan kanssa.
- Anonyymi
Aloittajalla on elämämhallintaongelmia.
- Anonyymi00024
666
- Anonyymi00025
Lopetetaan Persut, sen voisin allekirjoittaa
- Anonyymi00026
Hyvä juttu
- Anonyymi00027
Ei onnistu jossei ryhmä ole osallistunut törkeisiin rikoksiin. Pelkkä oikeiston pöyristyminen ei ole riittävä syy lakkauttamiselle, valitettavaa mutta totta. Se miksei esim. Eduskuntatalon pylväiden pysyvä sotkeminen ole törkeää vandalismia niin sitä en tiedä. Saisi olla. Ehdottomasti saisi lakkauttaa mun mielestä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253730
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402722Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532280Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122251Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131749Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191529Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521501- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621241Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951194