Elokapinan kieltämistä vaativa kansalaisaloite kerää nimiä hurjaa vauhtia
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010725376.html
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14143
Kerrankin on hyvä kansalaisaloite, kaikki mukaan allekirjoittamaan.
Tänään Elokapina järjestää laittoman liikenteentukkimisen Helsingissä, poliisi voimaton.
Terroristijärjestö Elokapian lakkautettava Kansalaisaloite
24
407
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä kansalaisaloite kun tiedetään jo valmiiksi ettei mitään mahdollisuuksia mennä läpi. Ei sentään mistään mafiadta ole kyse.
- Anonyymi
"Terroristijärjestö" montako kuoli ?? Montako haavottui ? Persupapoilla keulii. Persupapat tuli vesiväristä hysteerisiksi ja panikoivat.. Heh heh.
- Anonyymi
Lähestymiskiellolla vois aloittaa, eduskuntatalo ja Mannerheimintie aluksi. Tahallinen vahingon aiheuttaminen on rikos, vanhemmat voi maksaa koska eihän näillä hipeillä rahaa ole.
- Anonyymi
Hyvin on tullut ääniä, enkä kyllä ihmettele.👌
- Anonyymi
Yhteiskuntaan kohdistuva terrori on vihervasemmiston tapa horjuttaa yhteiskuntaa . Nuorison pahantekoa ei pidä hyväksyä koska murhat olisivat seuraavina harrasteina .
- Anonyymi
Samalla kirjoittele YLE kuriin
- Anonyymi
Samat vihervasemmiston terroristit yrittivät Turussa murhapolttoa kun laittoivat yöllä bussivarikon palamaan ja siellä oli taukotiloissa muutama bussikuski jotka oli palaa hengiltä.
- Anonyymi
Allekirjoitin kansalaisaloitteen heti, kun sain siitä tiedon.
- Anonyymi
No tämä nyt on yhtä tyhjän kanssa.
- Anonyymi
Valtaosissa tapauksista noin on. Se 50 000 allekirjoitusta tarkoittaa vain sitä, että joutuvat ottamaan asian käsittelyyn. Jos hommassa ei poliitikkojen mielestä ole järkeä, niin aloite lentää roskikseen. Valtaosa aloitteista ei lopulta johda mihinkään, vaikka saavatkin vaadittavan määrän allekirjoituksia.
- Anonyymi
Kuka vetäis kunnolla pataan noita ituterroristeja, kenellä palaa pinna ensimmäisenä?
- Anonyymi
En viitti Helsinkiin asti lähteä flesimään näitä rääpäleitä lättyyn.
- Anonyymi
Pian 50 tonnia rikki, terroristijärjestön lakkauttamiseksi Kansalaisaloitteessa.👌
- Anonyymi
Elokapinalle lisää tukea! Persut voisi lakkauttaa.
- Anonyymi
Joo ne on paljon haitallisempia yhteiskunnalle
- Anonyymi
Hyvin tehty. Väärän asian puolesta tosin. Olisi saanut sotkea pysyvästi, muistutukseksi siitä millaisen tahdan nykyisen hallitus on isänmaalle aiheuttanut.
- Anonyymi
Nykyinen, huutonaurua😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆 kunnolla runtua näille ituloisille, kiitos.💥🤛
- Anonyymi
Kansalaisaloite liittyy lakeihin. Aloitteen tekijä ei ole ottanut tosiasiat huomioon asian suhteen. Esim. rikollisen toiminnan rahoittamisen kieltämistä on turha peräänkuuluttaa, koska se on jo kielletty.
Harmi kun kukaan tämän aloitteen tekijöistä ei osaa lukea:
Kansalaisaloitteella
ehdotetaan uutta lakia
muutosta olemassaolevaan lakiin tai
olemassaolevan kumoamista
Tosin tämän kirjoittaminen tähän on todennäköisesti turhaa, koska tätä ei osata lukea.- Anonyymi
Joo, kansalaisaloite liittyy aina lakeihin.
Harmi kun kukaan tämän aloitteen tekijöistä ei osaa lukea:
Kansalaisaloitteella
ehdotetaan uutta lakia
muutosta olemassaolevaan lakiin tai
olemassaolevan kumoamista
Tosin tämän kirjoittaminen tähän on todennäköisesti turhaa, koska tätä ei osata lukea.- Anonyymi
Lukemisen ymmärtämisen taito puuttuu aika monelta.
- Anonyymi
Ei sitä voi lakkauttaa eikä pysty kieltään. Elokapina on tiettävästi Iso-Britanniassa perustettu ja toimii sieltä käsin ympäri maailmaa. Toki on kivasti puuhaa tollasista kansalaisalotteista. Pitäisi ennemmin koittaa pitää yhteyksiä ja koittaa tulla toimeen Elokapinan kanssa.
- Anonyymi
Aloittajalla on elämämhallintaongelmia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501577
- 621532
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101108- 60911
- 49884
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556