Miksi venäjän totuus, perustuu valheeseen.
Venäjän totuus
24
196
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole lännen "arvoyhteisö"
yhtään parempi.- Anonyymi
Kyllä läntiset arvot ovat miljoona kertaa parempia - oikeusvaltio, demokratia, sananvapaus ja ihmisoikeudet. Mitään noista ei ole Venäjällä, vain verinen diktatuuri, ei mitään vapauksia eikä ihmisoikeuksia.
Satojatuhansia nuoria venäläisiä on paennut länteen missä voivat elää ihmisarvoista elämää. Venäjän suuntaan ei ole ollut mitään tunkua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä läntiset arvot ovat miljoona kertaa parempia - oikeusvaltio, demokratia, sananvapaus ja ihmisoikeudet. Mitään noista ei ole Venäjällä, vain verinen diktatuuri, ei mitään vapauksia eikä ihmisoikeuksia.
Satojatuhansia nuoria venäläisiä on paennut länteen missä voivat elää ihmisarvoista elämää. Venäjän suuntaan ei ole ollut mitään tunkua.Älä naurata.
Totuutta ei ole enää missään. Sananvapaus on rampa. Mitään ei voi sanoa sen oikealla nimellä.
Demokratia on vain mandra, jota houtaan. Se ei toteudu missään, siitä pitää puoluediktatuuti huolen, kuten Venäjällä tai Kiinassa.
Luuletko, että enemmistö päättää jotain? Parempi niin, sillä enemmistöllä ei ole mitään tietoa, paitsi se, mitä sille tuutista syötetään. Sitä ei myöskään kiinnosta muu kuin roskamedia.
Poliitikot on woke sairaita ja yhä uusia hulluuksia keksitään.
Ihmisoikeudetkin on sitä, että rikollisilla on paremmat oikeudet, kuin muilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä naurata.
Totuutta ei ole enää missään. Sananvapaus on rampa. Mitään ei voi sanoa sen oikealla nimellä.
Demokratia on vain mandra, jota houtaan. Se ei toteudu missään, siitä pitää puoluediktatuuti huolen, kuten Venäjällä tai Kiinassa.
Luuletko, että enemmistö päättää jotain? Parempi niin, sillä enemmistöllä ei ole mitään tietoa, paitsi se, mitä sille tuutista syötetään. Sitä ei myöskään kiinnosta muu kuin roskamedia.
Poliitikot on woke sairaita ja yhä uusia hulluuksia keksitään.
Ihmisoikeudetkin on sitä, että rikollisilla on paremmat oikeudet, kuin muilla.Tuollaiseltahan se saattaa näyttää jonkun salaliittohörhön tai äärioikeistolaisen natsin sairaan vinksahtaneesta näkökulmasta, mutta ei tavallisten normaalien täysjärkisten näkökulmasta.
- Anonyymi
Venäjä on valheen valtakunta. Totuuden kertominen on siellä lailla kiellettyä.
- Anonyymi
venäjä on hieno valtio. Täydellinen sanavapaus, eikä tarvitse pelätä, että joutuu vastuuseen sanomisistaan. Mielenosoituksiakin valtio tukee.
- Anonyymi
Venäjän oikeuslaitoskin vangitsee oikeudenmukaisia ja rehellisiä, ja konnat saavat olla vapaana.
- Anonyymi
Koska Venäjä luhistuisi jos ihmisille kerrottaisiin koko totuus vallitsevasta fasistisesta järjestelmästä
- Anonyymi
Oikeuslaitos on kiva,jos
rahan avulla voi vaikuttaa
tuomioonsa - Anonyymi
Miksi myös nato totuus perustuu valheeseen ?
Miksi nato keinottelu globalistit on uhranneet veri juhliinsa jo miljoona ukrainalaista ?
Ketä naton veri juhla hyödyttää ?- Anonyymi
Vatnikin kannattaisi opetella suomen kieltä.
- Anonyymi
JOS MIKÄ NIIN NATO PERUSTUU VALHEESEEN.... MUTTA EIHÄN NATO TILTUT SITÄ MYÖNNÄ...
- Anonyymi
Koska venäjällä asuu
venäläisiä. - Anonyymi
Tiedätkö Venäjän totuuden, kerro toki. Mistä tiedät mikä totuus on valhetta? Ehdotan, että laajennat näkökulmaa. Mikään totuus ei ole niin pieni, että mahtuisi yhteen lauseeseen. Asioita voi katsella monesta kulmasta. Esim. Venäjän hyökkäys Ukrainaan; tiedätkö, miksi se tapahtui ? Suomen liittyminen Natoon, miksi se tapahtui ? Tässä pari asiaa, joita en ole ymmärtänyt. Selityksiä on monia, jokainen luulee tietävänsä totuuden, mutta perustelut "sakkaa". Sen kuitenkin tiedän, ettei yksi ainoa ihminen voi olla kaiken takana. Perustelut: liian suuria tapahtumia yhden ihmisen päätettäväksi. Historia kertoo totuuden vuosien kuluttua, kun mediat ovat vaienneet ja muistelmat ilmestyy.
- Anonyymi
Miksikö venäjä hyökkäsi Ukrainaan, saadakseen valkovenäjän kaltaisen nukkehallituksen, Miksikö Suomi liittyi natoon, menetimme luottamuksen itänaapuriin. Sinulla taitaa olla muutenkin vajetta ymmärryksessä. Kaikki meni ihan kivasti, kunnes yksi höyrypää aloitti "erikoisoperaatiot", sodan ja hyökkäsi naapuri valtioon.
En osaa venäjää enempää kuin muutaman sanan ja fraasin, mutta sen verran olen oppinut Timo Vihavaisen blogeista, että ”pravda” on ns. virallinen totuus jota venäläiset enemmän tai vähemmän uskovat tai ovat uskovinaan; ”istina” tarkoittaa kumoamatonta faktaa, sitä mikä todella on. Istinan selvillesaaminen voi Venäjällä vaatia sen verran vaivannäköä, ettei tavallinen iivana aina jaksa ja viitsi siihen ruveta. Uskoo mieluummin siihen mitä ylhäältä annetaan.
Niinhän se on täälläkin.- Anonyymi
"Niinhän se on täälläkin" Nyt höpiset puutaheinää, täällä saa mollata ja ilkkua päättäjille sydämensä kyllyydestä, haukkua lehtiä, mediaa ihan vapaasti, eikä kukaan tule hakemaan 10 vuodeksi vankilaan, kuten Venäjällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Niinhän se on täälläkin" Nyt höpiset puutaheinää, täällä saa mollata ja ilkkua päättäjille sydämensä kyllyydestä, haukkua lehtiä, mediaa ihan vapaasti, eikä kukaan tule hakemaan 10 vuodeksi vankilaan, kuten Venäjällä.
Venäjällähän se oppositio politikko haukkui julkisesti jopa venäjän presidenttiäkin murhaajaksi vuosikausia ilman todisteiden häivääkään.
Koitahan suomessa vastaavaa temppua Suomen presidentin kohdalla niin katsotaan miten käy.
- Anonyymi
Sinun totuutesi perustuu tietämättömyyteen.
- Anonyymi
Jos Venäjällä kertoo totuuden, seurauksena on ikkunasta putoaminen tai kuolema outoon myrkkyyn, tai katoamien loputtomaan vankileirien saaristoon ja hidas kidutuskuolema siellä.
Sen vuoksi kukaan siellä ei uskalla puhua totta. Kaikki on valhetta.- Anonyymi
Lännessä ei ainakaan toistaiseksi putoa ikkunasta. Mutta sen sijaan usein joutuu trollilauman tai median maalittamaksi.
- Anonyymi
Harvassa on maat, joissa kaikki perustuisi totuuteen ja rehellisyyteen. Ei taida olla ainoatakaan sellaista.
- Anonyymi
Mikä totuus ja mikä valhe?
- Anonyymi
Suomi on Euroopan köyhin ja kurjin valehtelija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5384518Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183641Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842322Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4762189Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.881535Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1081401- 1571393
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641311- 651244
- 841154