"Osta puolukaa", hokee joku ulkomaan elävä ja kun ei sumaksi asti ole ostajia, syö itse niistä pienistä rasioista. Todella hygieenistä touhua.
Nyt on sitten rahankerjuulippaiden kanniskelijat tulleet lisänä vielä häiritsemään kauppaan menoa. Koskahan sais rauhassa asioida?
Järvisen edessä
Anonyymi-ap
7
523
Vastaukset
- Anonyymi
pienet on murheet sinulla
- Anonyymi
En sanois pieniksi, jos ei kauppareissua voi heittää rauhassa. Aina joku kerjääjä perässä.
- Anonyymi
Kerjääjiä on nykyään vähän siellä sun täällä. Se on nykyään semmoista. Enteilee varmaan jotain tilasta.
- Anonyymi
Ulkomaalaiset ulos..
- Anonyymi
Ja onneks ei enää ellua ole häiritsemässä sinun asiointiasi
- Anonyymi
En tiedä kenestäkään ellusta, joten hän ei ole ikinä häirinnytkään minua.
- Anonyymi
Onneksi. Piti monesti kääntyä takaisin ja tulla myöhemmin kauppaan, kun näki kyseisen henkilön.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja10014166Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va235868Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545561SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1525408Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2025126Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2894280HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.213930"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873601Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13517Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan193479