Kun sudet tulee

Anonyymi-ap

8

759

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä Suomeen on pesiytynyt susia pelkäävät. Liikaa kuunneltu satuja punahilkasta ja isosta pahasta sudesta. Eikös valtiovalta alentanut aikuisvaippojen arvonlisäveroja joten saatte vaippanne entistä halvemmalla.

      • Anonyymi

        Kyllä näkee että vaippakeskustelija ei tiedä näistä asioista mitään. Kuljetan lapseni aamuin illoin koulubussille kolmen kilometrin päähän koska kaksi kertaa on nuorimmainen saanut suden peräänsä kun estyin viemästä. Ikuinen pelko jäi lapselle.


      • Anonyymi

        Enpä ole sutta koskaan ymmärtänyt pelätä. Mutta täysin tarpeeton riesahan se on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä näkee että vaippakeskustelija ei tiedä näistä asioista mitään. Kuljetan lapseni aamuin illoin koulubussille kolmen kilometrin päähän koska kaksi kertaa on nuorimmainen saanut suden peräänsä kun estyin viemästä. Ikuinen pelko jäi lapselle.

        Minun lapset vaeltavat ja yöpyvät metsissä vuodesta toiseen (jo satoja yöpymisiä ympäri Suomen) eikä ole koskaan eikä missään tarvinnut susia pelätä. Pelko tarttuu teistä vanhemmista. Metsät ovat vilisseet mukamas ihmisiä syöviä peikkoja, hiisejä, kummituksia, susia jne. ja niitä on pelätty ainoastaan siksi kun vanhemmat ovat niistä pelotelleet.


    • Anonyymi

      Sopivaa syötävää laitettava, susi rauhoittuu kun masu täysi. Nähty on…

      • Anonyymi

        Joo... paljon parvoperäistä lihaa. Hukkaset katoaa alueelta.


    • Anonyymi

      Koira hyökkäsi omistajansa kimppuun Tuusulassa – poliisi joutui turvautumaan rankkaan ratkaisuun
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010819005.html

      Miten pitkään odotamme sitä että susi hyökkää ihmisen päälle ja raatelee.
      Jos kerran oma koira tekee tämän niin miksei sitten susi.
      Ei tarvi olla mikään maisteri tai dosentti joka tämän päätelmän pystyy ajattelemaan .
      Pitää hyvin paikkansa, mitä lukeneempi ihminen on niin sitä tyhmempi tavallisessa tekemisessä ja ajattelussa !!
      Lammasfarmilaiset ampukaa, tappakaa sudet kun näette

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      199
      4219
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      41
      2721
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      119
      2320
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      91
      1998
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      219
      1894
    6. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      28
      1588
    7. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      18
      1425
    8. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      106
      1388
    9. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      48
      1293
    10. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      52
      973
    Aihe