Illalla persut hehkuttavat Vapauspuolueen menestystä, kuten ovat hehkuttaneet kaikkien muidenkin putinistipuolueiden voittokulkua Euroopassa.
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010728989.html
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010728989.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Persut ovat aina tiukasti putinismin puolella kun ylistävät kaikkien eri maiden putinistipuolueita. Euroopan eri maiden äärioikeistolaiset puolueet ovat järjestään venäjämielisiä ja kannattavat Ukrainan avustamisen lopettamista. Näitä puolueita persut taas avoimesti kannattavat ja ihailevat.
PS kannattaa puolueiden maanhanmuuttolinjaa. Muista asioista PS voikin olla eri mieltä.
Jos kannattaa jotain puoluetta kannatta koko sen linjaa, aivan turha selitellä. Ei voi kannattaa venäjämyönteistä putinistipuoluetta ilman että samalla kannattaa Venäjää ja putinismia.
Ei tässä puoluetta kannateta vaan puolueen maahanmuuttolinjaa, joka on Itävallan vapauspuolueella erinomainen.
Ei auta selittelyt kun kannattaa jotain venäjämyönteistä putinistipuoluetta.
En kannata Venäjää vaan kannatan venäjän arvomaailmaa, joka on Venäjällä erinomainen.