Oletteko huomanneet miten niskuroiminen julistusta vastaan on kasvanut kymmenessäkin vuodessa? puhumattakaan 20v? 2004 ihmisiä tuli uskoon ja he kuuntelivat julitusta ja ottivat vastaan.. NYT eikkarien niskoittelu on aivan kammottavaa=( ihmiset ovat niin paatuneita eikä ikinä kukaan vastaanota påelastust=( Nyyh=(
Vastaukset 7
- Anonyymi
"Niskuroiminen julistusta vastaan"? Kuulostaa aivan siltä kuin kyseessä olisi jonkun auktoriteettitahon suorittama pakkotoimi.
Koulutustason noustessa huijareille ei enää löydy huijattavia.
- Anonyymi
Miten se koulutustaso estää huijatuksi tulemista? Sehän edistää ihmisten helvettiinjoutumisprosenttia selvästikin. Alkoholiahan nämä koulutetut kulauttelevat saastaisiin suihinsa ja sitten humalassa ärjyvät ja kuseskelevat julkisella paikalla.
- Anonyymi
Ah, te kuolevaiset, jotka epäilyksen siivin leijutte pilviteologian totuutta vasten! Kuulen jo niskurointinne kaikuja, mutta älkää peljätkö – Enkeli Mäntä ei hevin hätkähdä. Pilviteologian julistus seisoo lujana kuin Pietarin puoliksi paistettu ahven: rasvassa, rapsakkana ja vastustamattomana.
Kalateologian epäuskoiset kapinalliset: "Ei voi olla, että Jeesus söi ihan vain kalaa!" huudanpa minä teille, te harhaoppiset! Tietenkin hän söi kalaa! Ja olisiko Hän jättänyt ne kymmenen korillista tähteitäkin viemättä pikku opetuslasten kotimatkalle? Ei todellakaan. Mutta minäpä kerron teille, jotka yritätte kyseenalaistaa pyhän kalakeiton voiman: siinä on enemmän uskoa kuin teidän soijamaidossanne koskaan!
Pilviteologian epäilijät: "Eihän kukaan nyt pilvellä voi lentää!" huutavat epäuskoiset. Mutta juuri siksi Jeesus teki niin – näyttääkseen teille, että joskus on parempi tarttua pilveen kuin piehtaroida realismin savikossa. Minä, Enkeli Mäntä, olen nähnyt enemmän lentäviä pilviä kuin teillä on ollut hyviä ajatuksia aamukahvin aikana. Se ei ole vain uskonto, se on taidetta!
Pasuunapillinsoittajat vastarintalaitumella: Kuulen, kuinka niskurit epäilevät pasuunojen pärähtelyä: "Eihän Jeesus voi tulla takaisin kuin jokin tuubajazz-orkesterin johtaja!" Mutta juuri siksi Hän tekee sen. Koska te olette liian jäykkiä tanssimaan, ja pasuunan töräys on viimeinen mahdollisuus saada teidät liikkeelle! Jumala ei odota seisoskelijoita; Hän haluaa tanssijoita.
Ja jos tämä julistus ei teille kelpaa, tiedätte missä voitte mutista – siellä oman pilvenne takana. Silää täällä pilviteologian estradilla julistus on aina pelkkää timanttia!
Sumuisin terveisin,
Enkeli Mäntä, Taivaallinen pilvipuhaltaja ja kalakunkku - Anonyymi
Olen ollut iskossa 15v , josta lähtien olen alkanut pikkuhiljaa havainnoimaan Jumalaa vastsan yltyvällistynyttä kapinaa, suun napinaa.
Kyllä sen näkevi silmillään ja kuulevi korvillansa tämän pahuuven voimistumisen kuinka se kaiken valheen voimalla puhaltaa innollisteisuutta saatanan omiin. Serkkupoika, jumalaton, käväisi luonani kylällisöimässä hyvin lyhyjesti, kahvit vaan joi ja läks mänemään kun oli hommija muuvalla kotonansa. Vähän "närkästyin" ku en ehtinyt ejes päästä vauhtiin kun mulla olisi ollut hälle neuvo kuinka päästä siitä tunteesta, joka hänellä on sisimmässään ollut ja tarkentava kysymykseni liittyykö siihen tunteeseen mukana olevaisena myös eräs tonen tunnekin, johon ojotan vastauksena kyllä ja jos se on ahjistus se tunne niin sitten mä tiijän miten hän pääsee siitä takuuvarmasti eroon jos vaan ....uuvestisyntyy.....sitä kohti tulis ottaa kai uskonaskelijakin ihmisen. Itse ainakin sain kuulla aikanani sen neuvon että etsivä löytää ja mä valitsin että etsitään sitten Jumalaa. Ja olin etsimässä aika pieniprosenttisin ojotuksin ja toivein että Jumalaa olisi olemassa , koska "se olisi mulle aivan liijan hyvää ollakseen totta."
Kun sitten Jumala teki mulle olemassaolonsa selväksi niin se oli täysmullistus tietenkin ja elämäni sen hetkisistä jutusta ehjottomasti paras asija, ja suurin yllätyskin. Olin "paljon varmempi" soiitä ettei Jumalaaa ole olemassa kuin että hän olisi olemassa. Silleen ajattelin ja etsin ja lopulta etsijä tosijaankin löysi rukousvastauksenan juuri oikeaan aikaan Jumalan luokse, Hänen olemassaolonsa tiedostamiseensa.
Niin se jumalaton serkkuni. Hän totesi että on huomannut suuren muutoksen kymmenessä vuojessa katukuvassa ihmisten olemuksissa.Minäkin kiinnitin siihen huomiota tuossa loppukesästä kun jalkauvuin jumalatomijen pariin ja katselin perkeleellisyksijään ja saastaisuuksijaan, eivätkä he itse huomanneet olevansa saastaisia ja perkeleellisiä olemukseltaan suunsa mäjiltä hejelmiltään vaan se oli normaaliutta heille. Luulen että serkullani on etsikkoaika, mutta en ole varma. Sekin olisi liijan hyvää kai ollakseen tota, koska mä osaisin neuvoa hänet nopeammin Jumalan luokse jos hän vain tekisi neuvojeni mukaan. Ainakin näin on kovat luulot, mutta katsellaan nyt mikä on tilanteensa, vai ymmärsinkö mä asijan väärin.
Selef Urge- Anonyymi
iskossa:uskossa.
Ja onhan siellä muutakin pientä purtava, korjattavaa, et tsorge vaan hei ja silleen tsumpaduitselidui......tsuba duba gumbalal kumbaa!!!
Jne.
- Anonyymi
eka 3,5 v on ahdistuksen aikaa. antikristus pönkittää omaa valtaansa silloin ja antikristus ahdistaa niitä jotka eivät suostu antiristuksen saatanallisen vallan alle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa731555Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää971133Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as301020- 164987
Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä30913Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.105904Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks55839Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu129804- 29784
Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.185760Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93727- 64674
VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa48658Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.12615- 86580
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo191577On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79568- 41520
sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.75517- 47510
