Tervehdys kaikille

Kyllä minä vielä olen ja elän. Joku on kirjoittanut tyylisiäni tekstejä, se en ole minä. Itse olen fyysisesti heikoilla, mutta toivo elää sisuksissani. Sitten kun tuntini ovat luetut, poistun takavasemmalle. En pelkää sitä hetkeä. Pärjäilkää. Elämä on lahja, kunnioittakaamme sitä lahjaa, uskoimmepa itse kukin mihin hyvänsä. Vielä kerran pääteemani: Hyväntahtoisuus, sen olemassaolo tai puute ratkaisee paljon, ja globaalissa mittakaavassa se ratkaisee koko tämän karvattoman oliomme elinedellytykset.

Elokapinaa ohjeistan, että hankkikaa lupa ja menkää puistoon puhumaan. Ihmiset -yhä lisääntyvä joukko- , tulevat ne jotka haluavat kuunnella sanomaanne. SE on oikea tapa vaikuttaa massoihin. Nyt pissitte omiin kinttuihinne ja raskaasti.

5

271

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkoitin luonnollisesti, että häiriköinti, SE ei ole oikea tapa vaikuttaa, sillä touhulla ei saa vaikuttavuutta nyt eikä tulevaisuudessa.

      • Poistun taas takavasemmalle hoitojen piiriin. Palaan jos palaan. Kiitos niille harvoille kirjoittajille, jotka ovat tuottaneet ja osallistuneet älylliseen tiedonvaihtoon.


      • Anonyymi
        Environment kirjoitti:

        Poistun taas takavasemmalle hoitojen piiriin. Palaan jos palaan. Kiitos niille harvoille kirjoittajille, jotka ovat tuottaneet ja osallistuneet älylliseen tiedonvaihtoon.

        Terve Martti! Tsemppiä vaan toivottelee säiliöautokuski. Meikäläisellä alkaa syöpähoidot vähitellen päättymään (ainakin toistaiseksi viimeinen hormonipistos saatu) ja sitten katsotaan, päästiinkö pirulaisesta eroon. Toivotaan, että hoito tuottaa sinullekin positiivista tulosta. Kaltaisesi skribentti tuo sekä älyä että eloa tähän harmaan eri sävyjen ja osin myökin tummempienkin värien kyllästämään palstaan. Tässähän Taalintehtaan ilmavalvonnalla on merkittävä painoarvo, erityisesti kun puhutaan mm. kehitysmaa Nauvostoliiton johtaman häivemattoilijan pitämisestä omalla tontillaan.

        Muistatkos kun tuossa alkupuolella vuotta oli puhetta ruusuvuorimaisen näytelmäkirjallisuuden tuottamisesta, jossa tämä imaami olisi ollut pääosassa? Onko kalastusreissuilla syntynyt ajatuksia, kun siellähän on aikaa tuumailla yhtä sun toista? No oli niin tahi näin, niin täältä voi aina vetää huumoria elämään ja se tekee hyvää mielelle, vaikka muuten olisikin haastavia juttuja elämässä. Sillä on koittanut pitää oman mielen vaipumasta apatiaan. Siksi mm. tämä imaami saa himmeillä jutuillaan aikaan hersyvää naurua, kun hänen aivopiereskelystään yrittää ottaa tolkkua. Ja sinulla on ollut hauskoja vetoja ja niitä olisi mukava lukea sekä kommentoida jatkossakin.

        Post skriptum: Asiasta haljenneeseen vasemman jalan lapikkaaseen, vieläkö kannatat silakansyöntipakkoa Suomeen? :)))


    • Anonyymi

      Viisaita sanoja Elokapinasta ja muutenkin. Meillä on ollut omat erimielisyytemme mutta ihan tosissaan ei kumpikaan liene ollut. Enpä osaa muuta sanoa.

      Pallopaita.

      • Kiitos. Hyvää elämää sinulle.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      228
      1699
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      187
      850
    3. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      53
      824
    4. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      61
      823
    5. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      36
      734
    6. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      388
      719
    7. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      590
    8. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      30
      541
    9. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      536
    10. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      18
      535
    Aihe