Tervehdys kaikille

Kyllä minä vielä olen ja elän. Joku on kirjoittanut tyylisiäni tekstejä, se en ole minä. Itse olen fyysisesti heikoilla, mutta toivo elää sisuksissani. Sitten kun tuntini ovat luetut, poistun takavasemmalle. En pelkää sitä hetkeä. Pärjäilkää. Elämä on lahja, kunnioittakaamme sitä lahjaa, uskoimmepa itse kukin mihin hyvänsä. Vielä kerran pääteemani: Hyväntahtoisuus, sen olemassaolo tai puute ratkaisee paljon, ja globaalissa mittakaavassa se ratkaisee koko tämän karvattoman oliomme elinedellytykset.

Elokapinaa ohjeistan, että hankkikaa lupa ja menkää puistoon puhumaan. Ihmiset -yhä lisääntyvä joukko- , tulevat ne jotka haluavat kuunnella sanomaanne. SE on oikea tapa vaikuttaa massoihin. Nyt pissitte omiin kinttuihinne ja raskaasti.

5

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkoitin luonnollisesti, että häiriköinti, SE ei ole oikea tapa vaikuttaa, sillä touhulla ei saa vaikuttavuutta nyt eikä tulevaisuudessa.

      • Poistun taas takavasemmalle hoitojen piiriin. Palaan jos palaan. Kiitos niille harvoille kirjoittajille, jotka ovat tuottaneet ja osallistuneet älylliseen tiedonvaihtoon.


      • Anonyymi
        Environment kirjoitti:

        Poistun taas takavasemmalle hoitojen piiriin. Palaan jos palaan. Kiitos niille harvoille kirjoittajille, jotka ovat tuottaneet ja osallistuneet älylliseen tiedonvaihtoon.

        Terve Martti! Tsemppiä vaan toivottelee säiliöautokuski. Meikäläisellä alkaa syöpähoidot vähitellen päättymään (ainakin toistaiseksi viimeinen hormonipistos saatu) ja sitten katsotaan, päästiinkö pirulaisesta eroon. Toivotaan, että hoito tuottaa sinullekin positiivista tulosta. Kaltaisesi skribentti tuo sekä älyä että eloa tähän harmaan eri sävyjen ja osin myökin tummempienkin värien kyllästämään palstaan. Tässähän Taalintehtaan ilmavalvonnalla on merkittävä painoarvo, erityisesti kun puhutaan mm. kehitysmaa Nauvostoliiton johtaman häivemattoilijan pitämisestä omalla tontillaan.

        Muistatkos kun tuossa alkupuolella vuotta oli puhetta ruusuvuorimaisen näytelmäkirjallisuuden tuottamisesta, jossa tämä imaami olisi ollut pääosassa? Onko kalastusreissuilla syntynyt ajatuksia, kun siellähän on aikaa tuumailla yhtä sun toista? No oli niin tahi näin, niin täältä voi aina vetää huumoria elämään ja se tekee hyvää mielelle, vaikka muuten olisikin haastavia juttuja elämässä. Sillä on koittanut pitää oman mielen vaipumasta apatiaan. Siksi mm. tämä imaami saa himmeillä jutuillaan aikaan hersyvää naurua, kun hänen aivopiereskelystään yrittää ottaa tolkkua. Ja sinulla on ollut hauskoja vetoja ja niitä olisi mukava lukea sekä kommentoida jatkossakin.

        Post skriptum: Asiasta haljenneeseen vasemman jalan lapikkaaseen, vieläkö kannatat silakansyöntipakkoa Suomeen? :)))


    • Anonyymi

      Viisaita sanoja Elokapinasta ja muutenkin. Meillä on ollut omat erimielisyytemme mutta ihan tosissaan ei kumpikaan liene ollut. Enpä osaa muuta sanoa.

      Pallopaita.

      • Kiitos. Hyvää elämää sinulle.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      959
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe