Venäjä soluttautuminen yhteiskuntaan

Venäjä on soluttautunut vahvasti suomen yhteiskuntaan kaikilla tahoilla! Terveydenhuollossa, kouluissa, kriittisessä infrakstruktuurissa, valtion päättävissä elimissä, poliisissa, SUPOssa, puolustusvoimissa, pakolaisstatuksella maahan tulleissa ja tulevissa...

Resursseja venäjällä tähän riittää. Riittääkö suomen resurssit näitä valvoon, kun kaikesta on PAKKO leikata, vai onko pakkoleikkaukset myös tärkeä osa idän juonta?
13200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Perussuomalaiset, vasemmisto ja vihreät ovat tärkeä työkalu kremlille.

Äänestä
  • höpölöpö...

    kulttuuri jne yhteiskunnan yhdistys säätiöt jne- on vain RKP-läisiä kulttuurisukujen kakaroita kovapalkkaisissa viroissa ja hallinnossa....?

    Äänestä

Nyt olisi korkea aika perata kremlin kätyrit koko yhteiskunnasta. Kremlin myötäileminen pitäisi olla jo historiaa

Äänestä

Olen kannattanut jo pitkään yhteiskunnan derussifikaatiota.

Äänestä

On kaikkien vastuulla torpata venäjää ja sen vaikutuspyrkimyksiä. Politiikan ääripäät palvelevat vain ja ainoastaan kremlin agendaa.

Äänestä
  • Äärikeskusta toimii viidentenä kolonnana ja on aina kremlin kanssa samaa mieltä, Kekkosen-Paasikiven linja ei kremliä petä.

    Äänestä

Niin, sopii ihmetellä miksi Supolta leikataan, hmm?

Äänestä

Hallitus on käytännössä kokonaan venäläisten soluttama. He pitävät yllä teatteria riitelevistä puolueista ja kansa uskoo. Tarkoitus on viedä asiat siihen pisteeseen, että lopulta venäjän joukot marssii Suomeen.

Äänestä
  • Olet lukenut liikaa Taavi Soininvaaran kirjoja.

    Äänestä

  • Tohtori Alpo Rusihan näistä suomettumisasioista on viime vuosina kertoillutkin kirjoissaan ja haastatteluissa. Etenkin oikeiston suomettuminen on suuri tabu Suomessa.

    Äänestä

:DDDDDD

Äänestä

Kyllä. Vasemmisto on kaikkialla.

Äänestä

Helpoksihan suomalaiset ovat sen soluttautumisen tehneet! Eihän täällä nähdä edelleenkään venäläisten toimissa mitään ongelmaa saatikka vaaraa!
Olisi toivottavaa omata edes jonkinlainen itsesuojeluvaisto tai terve järki asioita punnittaessa!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä on soluttautunut vahvasti suomen yhteiskuntaan kaikilla tahoilla! Terveydenhuollossa, kouluissa, kriittisessä infrakstruktuurissa, valtion päättävissä elimissä, poliisissa, SUPOssa, puolustusvoimissa, pakolaisstatuksella maahan tulleissa ja tulevissa...

Resursseja venäjällä tähän riittää. Riittääkö suomen resurssit näitä valvoon, kun kaikesta on PAKKO leikata, vai onko pakkoleikkaukset myös tärkeä osa idän juonta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu