Ei voi sanoa hyväksi strategiseksi liikkeeksi.
NATO oli/on virhe Suomelle
17
169
Vastaukset
- Anonyymi
"Ei koskaan enää yksin"
Venäjä ei sukupolviin, jos koskaan kehity rauhantahtoiseksi sivistysmaaksi. Nuori valtio, niin tuossa se uhoaa ja kiukuttelee vielä pitkään kuin pahainen teini.- Anonyymi
Mutta Stubb lausui NATOlle juuri että "VAPAUTTAKAA OHJUKSET" kohti Venäjää.
Ei ole rauhantyötä tuo. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta Stubb lausui NATOlle juuri että "VAPAUTTAKAA OHJUKSET" kohti Venäjää.
Ei ole rauhantyötä tuo.Nimenomaan on.
Myös Hitler olisi pitänyt pysäyttää ajoissa. Vai oletko tätä analogiasta erimieltä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimenomaan on.
Myös Hitler olisi pitänyt pysäyttää ajoissa. Vai oletko tätä analogiasta erimieltä.Ei ne sodat tuolla tavalla lopu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta Stubb lausui NATOlle juuri että "VAPAUTTAKAA OHJUKSET" kohti Venäjää.
Ei ole rauhantyötä tuo.Jos venäläiset haluavat rauhaa niin voivat poistua Ukrainan maaperältä vuoden 1991 sopimuksen mukaan. Yhtään ohjusta ei tarvitse ampua venäjälle jos poistuvat varastetulta maa-alueelta.
- Anonyymi
Valdemir pieni on sun kanssa samaa mieltä.
- Anonyymi
Keskisormen osoittaminen kremlille on hyvä juttu.
- Anonyymi
Hei hei putini turha on sun toiveesi Suomi on jo vapaa maa ryssän vallasta, nuo ovat laulun sanoja.
- Anonyymi
No ei ole vapaa eikä itsenäinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei ole vapaa eikä itsenäinen.
Näin on et ole vapaa etä itsenäinen mutta minäpä olenkin.
- Anonyymi
Avaaja voisi jotenkin perustella väitettään, tuollaiset heitot ovat arvoltaan merkityksettömiä ja kertoo kirjoittajastaan ja hänen "suuntautumisestaan" liikaa.
- Anonyymi
Nyt suomalaisilta leikataan, siis pienituloisilta ja terveydenhuollosta koska Nato-menot ja kaikki lisääntyneet sotakulut pitää rahoittaa.
Jo maksussakin olevista eläkkeistäkin sunnittelevat leikkaavansa. - Anonyymi
Ja Ukrainaankin on Suomelta jo vissiin mennyt luokkaa
3 000 000 000 euroa.
- Anonyymi
Suomesta tehtiin kertaheitolla NATO-SLAAVI, impperialistin ovelan juotoilun tuotos, sen Eteeen Työnnetylle Rintamalle , ukrujen tapaan !
Kuntoilkaa, kuten Tuppi teille näyttää mutta muistakaa, Tuppi ei tule eturintamaan !
t. svt- Anonyymi
Juuri näin nyt olet toveri asian ytimessä.
- Anonyymi
Päättäjiä ei eturintamilla nähdä, bunkkereissaan tutisevat.
- Anonyymi
Mikähän siinä on syynä, että kaikki Ryssälän euroopan puoleiset maat haluavat Natoon ?
Mistäköhän syystä ?
Oisko noin, että Ryssälä on ROISTOVALTIO, jota kaikki karttavat ?
Voiskohan olla ?
No VOIS !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746364MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415448Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624289NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun764169Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673911Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.791269- 3281115
- 601080
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32890Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831