Oma Säästöpankki saanut uuden johtajan
Toivottavasti sekoilut ja tyhmyydet loppuu!
Karri Alameri OmaSäästöPankki johtajaksi
5
484
Vastaukset 5
- Anonyymi
Joo..enpä pankkia rankaise siitä , mitä pari ketkutyyppiä teki.
Se vain OmaSP:ssa harmittaa, kun palvelumaksu on 9,50 €/kk, mutta kun kuitenkin kivijalkapankki Ilmajoella; OP:kin häippäsi komeasta palatsistaan...
Ja kyllä, osuuskaupan ilmaiset pankkipalvelut tiedetään..mutku.- Anonyymi
Oma SP on kallis pankki asiakkaalle, kaikki maksaa, teet mitä tahansa verkkopankissa, tiliotteet yms. Hinnat nousseet jatkuvasti, verkkopankki todella vittumainen käyttää, maksutapahtumien varmistaminen tehty liian kömpelöksi, verrattuna esim. S pankkiin.
- Anonyymi
https://www.omasp.fi/omasp/ajankohtaista/tiedotteet/mediatiedotteet/oma-saastopankki-oyjn-toimitusjohtajaksi-karri
Voimia ja viisautta työhön - Anonyymi
Oli tosi törkeää että "akat" alas ajoi Säästöpankin!
Samoin KOP ja SYP yhdistäminen ja lahjoittaminen
Ruotsalaisille
Hyvin ovat myös POP pankit pärjänneet vaikka ovat pieniä taseeltaan
S pankki on myös hyvin pärjännyt- Anonyymi
Mauno Koivisto onnistui lähes tuhoamaan Säästöpankki-ryhmän. Mutta onneksi maakunnissa oli kylmäpäisiä sp-ihmisiä , jotka eivät lähteneet maasumiesten vedätykseen, ja suostuneet menemään mukaan fuusioon , joka oli valtion pankkituen ehto...- varsinainen seireenilaulu!
Suomen Säästöpankki sai Paavo Prepulan johdolla hetken hengittää, kunnes se kylmästi pilkottiin ja ongelmaluotot sysättiin Arsenalin roskapankkiin. Siellä oli toinen Koivisto, Heikki.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 101809
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671088Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.262973- 74840
- 63788
- 75751
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22686Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69661Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?138657- 62616
- 42609
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32588Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?120580Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.44549- 55538
- 48529
- 38519
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40503Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20498- 30493