Venäjän väkiluku puolittuu muutamassa kymmenessä vuodessa

Anonyymi-ap

Putinin lapsettomuuden lobbaamista kieltävä kampanja toimii. Toimii kuten Naton laajentumisen vastustaminenkin, kaikki haluavat Naton jäseneksi, eikä kukaan enää halua lapsia Venäjällä. 😅 😂 🤣

"VENÄJÄN väkiluku saattaa YK:n arvion mukaan laskea rajusti tulevien vuosikymmenten aikana. Maassa asuu nykyisin 146,1 miljoonaa ihmistä, mutta vuonna 2100 väkiluku saattaa olla vain 74 miljoonaa."


https://www.suomenmaa.fi/uutiset/kreml-jarkyttyi-tuoreista-luvuista-katastrofaalisia/

12

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se puolittuu päivässä, jos bunkkerikääpiö alkaa hyppimään naton silmille.

    • Anonyymi

      Viinaan kuolleiden määrä kasvaa hurjasti. Varsinkin juovuksissa sotivien keskuudessa. Kännipataljoona on äkkiä tuhottu.

      • Anonyymi

        Tähän sotaan on varmaan Moskovassa hirveä hinku lähteä? Saksan itärintamalle määrättiin lukemattomia rangaistuspataljoonia ja se oli käytännössä kuolemantuomio.
        Venäläisille lännestä saatuja ylivoimaisia aseita vastaan taistelemaan lähteminen on vielä toivottomanpaa, saatat kuolla jo sadan kilometrin päässä rintamasta näkemättä vilaustakaan vihollisesta. 😅


    • Anonyymi

      Kuka haluaa asua maassa joka panee 40% bruttokansantuotteesta sotaan? Ja vielä pitäisi synnyttää lapsia, ts. tykinruokaa.
      Meillä on hirveä poru jo siitä, että meidän itsemmekin pitäisi osallistua puolustusmenoihin parilla prosentilla.

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010733904.html

    • Anonyymi

      Kannattaa muistaa myös se, että venäjällä kolmasosa ihmisistä vastustaa tuota sotaa, eli noin 50 miljoonaa ihmistä vastustaa sotaa. Melko iso määrä hyviäkin ihmisiä. Ja sanoisin että myös toiset 50 miljoonaa ei osaa oikein muodostaa kantaa puolesta eikä vastaan, koska informaatio on venäjällä varsin yksipuolista.

      Iso massakaan ei silti voi estää nykyistä sotaa, koska se massa tarvitsisi johtajan, jonka avulla nykyinen kremlin hallinto syrjäytettäisiin. Mutta kuten tiedämme, venäjällä oppositiojohtajat ja kilpailevat johtajat usein joutuu vankilaan tai kuolevat erinäisistä syistä. Hankalampi juttu.

      Joka tapauksessa, venäjä hajoaa aina, on aina hajonnut, sisältäpäin. Harmittavasti uudet tsaarit eivät ole koskaan olleet oikein rauhanomaisia, vaan täysiä mulqquja.

      • Anonyymi

        Eli siis kaksi kolmasosaa kannattaa sotaa?
        Mikähän olisi ollut prosentti, suomalaisilta olisi kysytty tuota 1939-1944 aikana kun olimme sodassa? Taitasi olla yli 99% sodan vastustajia?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli siis kaksi kolmasosaa kannattaa sotaa?
        Mikähän olisi ollut prosentti, suomalaisilta olisi kysytty tuota 1939-1944 aikana kun olimme sodassa? Taitasi olla yli 99% sodan vastustajia?

        Tuskin kaksi kolmasosaa kannattaa sotaa. Enemmänkin yksi kolmasosa kannattaa sotaa. Näin voisi päätellä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuskin kaksi kolmasosaa kannattaa sotaa. Enemmänkin yksi kolmasosa kannattaa sotaa. Näin voisi päätellä.

        Häävin edes 50 miljoonaa hurraa sodalle.


    • Anonyymi

      Pulteri teki sen mitä kaikki odottivat

      LOPETTAA VENÄJÄN

      • Anonyymi

        Vanha viisaus "se mitä eniten pelkäät, on jo tapahtunut".


    • Anonyymi

      Putin lanseeraa omaa lebensborn-ohjelmaa. Vain venäläisten ali-ihmisten on suotavaa lisääntyä. Älymystö kyörätään perinteiseen venäläiseen tapaan Siperiaan.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Lebensborn

    • Anonyymi

      Lapuan väkiluku puolittuu vuoteen 2035 mennessä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      499
      2365
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      66
      1383
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1330
    4. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      95
      1232
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1218
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      105
      1088
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      974
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      900
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      841
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      780
    Aihe