Millainen on helluntaipastorin (salainen ?) normipäivä ylötempausta pilviin odotellessa ?
Valkoinen mekko päällä ja hurmoksessa ?
Milloin tämä innokkaiden pastorien ylöstempaus oikein tapahtuu ?
Salaista tempausta odotellessa
14
163
Vastaukset
- Anonyymi
Se päivä meni ohi jo kauan sitten.
- Anonyymi
Ennen suurta helluntaiherätystä vai sen jälkeen ?
- Anonyymi
Helluntailaisuus on uskonnollinen harrastus joka yhditää samanhenkiset.
- Anonyymi
Opit salaisista tempauksista on väkevätä lopun ajan eksytystä.
Jeesus tulee takaisin ihan rauhallisesti näkyvässä hahmossa.
Enkelin sanat on luotettavampaa kuin helluntailaisten puheet.
Ap. t. 1:11
Nämä sanoivat: "Galilean miehet, mitä te siinä seisotte katselemassa taivaalle? Tämä Jeesus, joka otettiin teidän luotanne taivaaseen, tulee kerran takaisin, samalla tavoin kuin näitte hänen taivaaseen menevän."No sepä pettymys. Olisi hienoa herätä jonain aamuna todetakseen kaikkien änkyrähihhuleiden mystisesti vaan kadonneen, jättäen koko Maapallon täysipäisille! :D
- Anonyymi
Aloittaja, et ole koskaan kieltänyt tätä totuutta itsestäsi: Isäsi on saatana. Pysyt valehtelemaan vuodesta toiseen, ja pystyt ilman häpeää pilkkaamaan elävää Jumalaa, mutta ei koskaan ole kyennyt kieltänyt herraasi, tämän maailman ruhtinasta.
- Anonyymi
Luste eli jälkikäteen kylvetyt lahkot temmataan pois, jotta Jeesus voi tulla takaisin.
- Anonyymi
Matt. 13:30
Antakaa molempain kasvaa yhdessä elonleikkuuseen asti; ja elonaikana minä sanon leikkuumiehille: Kootkaa ensin luste ja sitokaa se kimppuihin poltettavaksi, mutta nisu korjatkaa minun aittaani.'"
Sillä niinkuin salama välähtää idästä länteen niin sellainen on ihmisenpojan tulemus.
Kun siis Kuningas Jeesus palaa niin asia ei jää epäselväksi .- Anonyymi
Samaa mieltä veljen kanssa !
Siunausta. - Anonyymi
Totta...
Idästähän se valo (salama) tulee ihan filosofisessakin mielessä, vaikka monet helluntalaiset näkevät siellä Googin majan?
- Anonyymi
"Kristinuskon lastenlaulut vs. Veda-perinteiden syvällisyys ":
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18654384/poistettu-viestiketju-laitetaan-takaisin - Anonyymi
Suomi24:n helluntaipalstan ainoa todellinen päämäärä ja tarkoitus on levittää helluntailaisista valheita ja kaikkea törkyä, mitä itsekukin vain omassa mielessään keksii, ja näin saattaa helluntailaiset halveksituiksi ja huonoon valoon.
- Anonyymi
No sekin toki ymmärretään että nämä foorumin vakiokasvottomat työttömät luukun asiakkaat tsrvitsevat avohoidollisen ulkohuusin johon käyvät kuonansa tyhjäämässä.
Kun elämä on pelkkää alamäkeä niin kyllähän siitä sivullisetkin saavat osansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292845- 1081120
- 58931
- 66895
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6877olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26867Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37820Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65814Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75744Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu136739