loppuroinat saattavat olla "alennuksista" huolimatta jopa kalliimpia kuin kilpailevan kaupan ohjehinnat. Mutta ahne sopuli menee ja ostaa, kun tuijjottaa hinnnnnnntaaaa.
Näin asiasta oikeisto-yle, kusettajien kuningas:
""Riihimäellä, Forssassa ja Hyvinkäällä Gigantin myymälöitä pyörittänyt franchising-yritys JH Caps oy hakeutui konkurssiin, ja nyt liikkeissä on käynnissä loppuunmyynti. Alennukset alkoivat 30 prosentista ja nousevat myynnin loppua kohden.
Alennuksista huolimatta asiakkaan maksettavaksi jäävä hinta voi olla sama kuin edelleen toiminnassa olevissa Gigantti-myymälöissä. Tämä johtuu siitä, että konkurssiloppuunmyynnissä alennukset lasketaan ohjevähittäishinnasta eli ovh:sta, ei esimerkiksi ennen konkurssihakemusta voimassa olleista alehinnoista."""
t. haans
Aii v ...ttu , kyllä se kapiltasti osaa kusettaa, nyt jopa Kokursseissakin. Gigantin konkurssin
Anonyymi-ap
3
176
Vastaukset
- Anonyymi
Ja köyhähän hamstraa kun luulee halvalla saavansa
- Anonyymi
Masku on myynyt huonekaluja käytännössä koko ajan - 80 % alennuksella mutta nyt ostajat eivät huomanneet, että asuntokin pitää maksaa ja sehän on nyt menossa alta:
https://huutokaupat.com/ilmoittaja/ulosotto - Anonyymi
mutta niinkun osasit lukea, saat halvemmalla edelleen toimivista giganteista. Kovin kaukaa en lähtis ostoksille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 465870
- 495361
- 493734
- 143685
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise993401- 313136
- 592894
- 582756
- 552413
- 381854