Loiste sähköhammasharja HUIJAUS

Anonyymi-ap

HUIJARI FIRMA. Älä ikinä osta mitään tästä yrityksestä. Olen kieltänyt puhelinmyynnin heiltä todella monta kertaa mutta silti he eivät lopeta puhelin häirintää. Kolme vuotta olen kärsinyt agressiivisesta puhelinmyynnistä. Soittaavat noin 3 kuukauden välein joko robotin tai ihmisen toimesta. Soittoja ei voi estää, koska he soittavat yksityisestä numerosta, josta yleensä viranomaiset ja lääkärit soittavat. Aina väittävät että olisin muka voittanut jotakin. En ole voittanut kun mihinkään en ole osallistunut. En ole ostanut mitään enkä tule ostamaan ja jatkossa aion tehdä jokaisesta soitosta ilmoituksen Kuluttajaviranomaiselle, tietosuojavaltuutetulle ja poliisille.

Tulen haukkumaan jokaisen ihmissoittajan maan alimpaan helvettiin josko sitten lopettaisivat sen kotirauhan häirinnän.

Jos olet erehtynyt tähän huijaukseen tee rikosilmoitus poliisille.

10

1444

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä tämä turha aloitus kertoo avuttomasta aloittajasta ?

      • Anonyymi

        Se kertoo kaiken turhasta kommentistasi.


    • Anonyymi

      Soittavat nyt myös yksityisestä numerosta... Se onkin miellyttävää, kun odottaa lääkärin tms. soittoa, jotka yleensä soittavat yksityisestä numerosta. Olin muka osallistunut johonkin heidän kyselyyn ja nyt oli onni potkaissut ja saisin ilmaisen koekäyttöajan hammasharjalle! En tasan tarkkaan mihinkään hammasharjakyselyyn ole osallistunut enkä osallistu, ja kykenen vielä nytkyttämään itsekin.

      • Anonyymi

        Maalittavat vain pönttöpäitä. Helppoa rahaa pöhköitä.


      • Anonyymi

        kannataa aina vastata haloo kuka soittaa...jos kysyy nimeä niin kysy .. mitä asia koskee.. ei omaa nimeä, eikä sanaa kyllä kun vastaat puheluun....aina vaan haloo ...ei koskaa sanaa kyllä ..jos kyselee...


    • Anonyymi

      Puhelinmyyjistä pitäisi maksaa jotain tapporahan tapaista. Noiden firmojen omistajat sitä vastoin pitäisi tappaa pidemmän kaavan mukaan kiduttamalla.

    • Anonyymi

      kerran joku kauppias soitti kolmevuotta sitten ja tarjosi ilmaista hammasharjaa ,kieltäydyin niin myyjä sanoi että kun otat niin saat kaksi ilmaista harjaa...kerran joku soitti että tulee ilmaiseksi esitteleen ilmanpuhdistinta niin kiletäydyin..itki sitten että miksi ei saa tulla edes ilmaisekisi...no siksi kun en osta...nyt olen laittanut kiellot puhelin myyntiin,ja henkitietojen antokiellon väestövirastoon...sielä en huijjarit ja koijarit onkii osoite ja puhelinnumeoita..samoiten trafiltille .kiellot vaan jokapaikkaan....samoiten oudot puhelut mustalle listalle,,,tekstivietit suoraan roskiin..
      lapsille voi antaa salasanan viestin eteen joka vaihtuu jokakerta.,.jokin numero viestin eteen...

    • Anonyymi

      Miten tämä aloitus kuuluu tälle aihealueelle paitsi onhan tämäkin toimivaa palstan aktivointia...

      • Anonyymi

        kannattaa aina kysyä että mistä kapustelija on saanut osoite jahenkilötiedot.lain mukaan kaupustelijan on kerrottava mistä on saanut henkilön osoite ja numero tiedot.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      91
      1487
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1022
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      927
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      861
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      170
      845
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      92
      773
    7. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      605
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      63
      566
    9. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      36
      511
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      128
      497
    Aihe