https://www.suomenuutiset.fi/pisa-kun-vasemmiston-argumentit-loppuvat-rasismisyyttely-alkaa-miko-bergbom-antaa-li-anderssonin-kuulla-kunniansa/
PISA-tutkimuksen julkistaminen on saanut vasemmiston takajaloilleen. Rasismisyytökset kohtaavat jokaista, joka kehtaa sanoa ääneen sen, mikä on kadunmiehellekin ilmiselvää, ja jonka tutkimus vahvistaa: maahanmuuttajat ovat suurissa vaikeuksissa suomalaisessa koulujärjestelmästä.
miko-bergbom-antaa-li-anderssonin-kuulla-kunniansa
6
181
Vastaukset
- Anonyymi
Vastaan tännekin, kun aloittaja on spämmännyt tätä monelle aihealueelle:
Miksi rasismiälämölö on noussut voimakkaasti esiin vasta tämän hallituksen aikana? Koska persut.- Anonyymi
Miko Bergbum on todella suuri häpeä koko (ei persuille) eduskunnalle. Onko lukihäiriö pojalla? Ei mitään tietoa työelämästä ja työelämän lakiasioista.. Parempi olla puhumatta ja siihen sekaantumatta. Ei muuta kun koulun penkille takaisin. Onko persukoulu jäänyt kesken? Entä ammattinimike, onko suoritettu? Ei tule pärjäämään tuolla suun soitolla ja haukkumisella.
Onhan hän kansalla työssä. Ei muista sitä, mutta kyllä kannattaisi pitää mielessä.
Käytös on kloppi pojalla hukassa pahasti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miko Bergbum on todella suuri häpeä koko (ei persuille) eduskunnalle. Onko lukihäiriö pojalla? Ei mitään tietoa työelämästä ja työelämän lakiasioista.. Parempi olla puhumatta ja siihen sekaantumatta. Ei muuta kun koulun penkille takaisin. Onko persukoulu jäänyt kesken? Entä ammattinimike, onko suoritettu? Ei tule pärjäämään tuolla suun soitolla ja haukkumisella.
Onhan hän kansalla työssä. Ei muista sitä, mutta kyllä kannattaisi pitää mielessä.
Käytös on kloppi pojalla hukassa pahasti.Jes, puku ei tee vielä miestä. Naurettava esitys on hänellä aina kyselytunnilla. On kuin kapellimestari, heitellen käsillään. Nyt keksittävä joku uusi hyvä vale, että pääsee taas eduskuntaan.
- Anonyymi
Persut on rasistinen puolue. Onhan tuo ollut tiedossa. Purra valehteli jo keväällä. Parempi kun olisi lentänyt ulos. Nimien keruussa oli 120 000 nimeä, ei mikään suosittu raukka ollut.
- Anonyymi
Miko Bergbom on tyhmän röyhkeä ilmestys. Ei sovi politiikkaan. Riitaa haastava ja haukkuja. Itse ei ole mikään, ei kannattaisi muille v-tuilla.
- Anonyymi
Miko Bergbom on kyllä asiallinen nuori poliitikko. Miehellä on pitkä poliittinen ura edessä jos hän vain kestää äärivasemmistolaisten "paremman" vihapuheen ja poliittisen terrorin jota he kohdistavat häneen ja hänen edustamansa puoluetta kohtaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!9511990Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla1079076Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1285069- 1024281
Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei824273Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka424203Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti73953Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j113729Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden403613Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle313585