SDP:n puolluelehti tylytää nyt ankarasti Sannamaria!

Anonyymi-ap

13

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja lentelee vaan, vaikka puhui toista.

      • Anonyymi

        Eihän Sanna ole ottanut nyt enää yksityishenkilönä mihinkään asiaan mitään kantaa julkisesti .


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Sanna Marin ei ole enää mukana eduskunta työssään.
        Vaikka hän perSSujen mielessä ja ajatuksissa lakkaamatta onkin.
        (Nyyh sinne se meni)

        Eikä myöskään mikään päättäjä.
        Hän on nyt omassa virassaan jossa menestyy hyvin.
        Sekös perskuja harmittaa....taa...taa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanna Marin ei ole enää mukana eduskunta työssään.
        Vaikka hän perSSujen mielessä ja ajatuksissa lakkaamatta onkin.
        (Nyyh sinne se meni)

        Eikä myöskään mikään päättäjä.
        Hän on nyt omassa virassaan jossa menestyy hyvin.
        Sekös perskuja harmittaa....taa...taa.

        Ei toimi siten kuten muilta vaatii. Puhuu toista ja toimii toisin. Tätä nyt demarit yrittävät lieventää. Meinaavat pestä kätensä koko asiasta, kuten edellä yritetään.


    • Anonyymi

      Siis arvostelevat ettei kommentoi Israelin tappamia palestiinalaisia lapsia.Sehän on aika tyypillistä,että vain valkoisen lapsen kuolemaa noteerataan.Arvostelevat myös lentämistä.Marin on kuitenkin nyt julkkis joka on keskittynyt vain ulkonäköönsä.Siksi kai moni pettyi kun voisi tuoda esille muitakin asioita.Elää nyt toisin kun aikanaan puhui ja moitti toisia.

    • Anonyymi

      Miksi Sannaa pitäisi kiinnostaa Lähi-Idän tapahtumat? Eihän siihen saada mitään ratkaisua, kunnes ovat tappaneet toisensa.

    • Anonyymi

      Nyt vasta uskalsi ensimmäinen demari tulla arvostelemaan puolueen messiasta.

    • Anonyymi

      Voi persupoloisia, kovasti taas kommentoidaan mistään mitään ymmärtämättä. Ei sellaista pölhöä joka ei yrittäisi itseään esiin tuoda Sanna Marinin varjolla. Demokraatti- lehti julkaisi vasemmistoliiton kirjoittelijan kolumnin, yksi mielipide muiden pölhöjen mieliksi. Ei vaikuta kovin järkevältä tuokaan Meri, mutta mielipiteensä on nyt julki ja toivoo varmasti kovasti, että jotenkin "sataisi hänen laariinsa". Pikkuiset on panokset jos tuolla tavoin pitää äänestäjiä kosiskella.

    • Anonyymi

      Tässä ei huomioida sitä, että Marin ei ota kantaa omilla yksityis sivuillaan poliittisiin aiheisiin. Mutta julkisissa puheissa kyllä.

      Minusta se on hyvä tapa!

    • Anonyymi

      Mariinilla on persuoloiset toimintatavat. Liekö kääntänyt takkinsa.

    • Anonyymi

      Vasen käsi ei tiedä, mitä oikea tekee.

      Ammattiliittojen osingot verolle! Ammattiliitot eivät täytä verottomuuden kriteerejä. Mitä yleishyödyllistä oli pysäyttää Suomen satamat neljäksi viikoksi?

      Ammattiliiton epäoikeudenmukainen ja syrjivänä perustuslain vastainen jäsenmaksun verovähennys pois. Tuo valtion kassaan 200 miljoonaa.

    • Anonyymi

      Sanna kohta pahis demareillekkin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      54
      6167
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      313
      5105
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      160
      4874
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      138
      4676
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      3900
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      20
      2416
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2198
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1845
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1792
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      220
      1552
    Aihe