Vain elämää ohjelmassa 4.10 Katri Helena puhuu enkeleille. Onko tämä erityisherkkyys luokiteltava mielisairaudeksi. Ateisti hard ja Nalle ateistina esiintyvät kysymys teille.
Puhelinlangat Laulaa
Anonyymi-ap
5204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Samanlainen haihattelija kun Norjan prinsessa.
Turhia höpöttäjiä.
”Onko tämä erityisherkkyys luokiteltava mielisairaudeksi.”
Itse vertaan näitä enkeliuskoja ja Jeesuksen rakkauden tuntemuksia sähköallergiaan ja 5G-yliherkkyyteen.
Raamatun mukaan enkelit palvelee Jumalaa, ei ihmistä.
Katri-Helena on huuhaasta mukana, koska jos enkeli/t ulee hänen juttusilleen, se onnistuu vain Jumalan välityksellä. Jos on Raamatunvastaisesti uskossa, enkelille juttelu ei ole mahdollista!
Kyse on sosiaalisesti hyväksytystä ja ymmärretystä psyykkisestä häiriötilasta. Sote-kustannusten kanssa ollaan kusessa jo nyt, saati jos laitettaisiin jokainen jeesuksia ja enkeileitä näkevä hoitoon, johon ne kuuluisivat. Perkeleitä näkevät ja niiden kanssa riitelevät joutuvat useimmin hoitoon.
mainos temppu 🤣🤣🤣