Eikä se voi enää politiikkakaan olla, kun on tehtaillut sellaiset velat toimikaudellaan !
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/17e0ae86-576b-456a-bbeb-e4c8b604186c
Sanna Marinin täytyy hankkia ihan oikea ammatti
10
153
Vastaukset
- Anonyymi
Marin ole tehtaillut mitään, mutta nyt tämä hallitus tehtailee Suomen suohon?
Kaikki pääministerit, Katainen, Sipilä, Aho ovat karanneet kun lopettivat. Suomi on liian pieni maa. Marin on niin pätevä ja hänen CV riittää mihin työhön tahansa. Sitäpaitsi Marin olisi halutessaan voittanut pressavaalit ylivoimaisesti. Stubb olisi hävinnyt 80-20.
Näin- Anonyymi
Niin sinä kirjoitat. Marin vaan ei halunnut asettua ehdolle, koska tiesi häviävänsä vaalit.
Hänelle sopivasta ammatista totean lyhyesti: ei sovi ammattiin eikä menesty ammatissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin sinä kirjoitat. Marin vaan ei halunnut asettua ehdolle, koska tiesi häviävänsä vaalit.
Hänelle sopivasta ammatista totean lyhyesti: ei sovi ammattiin eikä menesty ammatissa."Niin sinä kirjoitat. Marin vaan ei halunnut asettua ehdolle, koska tiesi häviävänsä vaalit."
Mitähän tuolla tarkoitat? Tuskin vastaat.
- Anonyymi
Marinin hallitus tehtaili omana aikanaan jättivelat. Tämän lisäksi sai valtiontalouden niin alijäämäiseksi, että velkaa tulee joka vuosi lisää. Talouden tasapainottaminen kestää vähintää 12 vuotta ja sinä aikana uutta velkaa on otettava minimissään 80 miljardia.
Nykyinen hallitus ottaa koko ajan marinvelkaa. Tämä siitä huolimatta, että menoja on vähennetty ja veroja nostettu. Ilman näitä sopeuttamistoimia marinvelkaa pitäisi ottaa paljon enemmän.- Anonyymi
Valitettavasti, niin totta kirjoitat, mutta eihän äärivihervasudemuKommari tuota ymmärrä...
korkeintaa joku demarikommari munaa itsensä kirjoittamalla täällä:
"Marin ole tehtaillut mitään, mutta nyt tämä hallitus tehtailee Suomen suohon?" "Anonyymi
2024-10-04 17:57:37
Marinin hallitus tehtaili omana aikanaan jättivelat"
+++++
No tehtailiko hän sitten koronan ja puttinin hyökkäyksen Ukrainaan.
Puolet velanotosta meni niihin.
Perussetti vaan vääntää jatkuvasti tuota samaa soopaa.
Jankuti jankunti kuse Marriinni semmoset velat otti ja niitä täsä nyt sitte maksellaa.
Joo joo joo joo niin kerta.
- Anonyymi
Marin tehtaillut... ? Kyllä se on kuule koko hallitus joka niitä tehtailee. Ja yritä ymmärtää että niihin koronasta johtuviin velkoihin antoivat niin persut kuin kokkaritkin täyden hyväksynnänä. Vaan mites nyt kun sinun käsityksesi mukaan Riikka-täti tehtailee vielä isommat velat. Vai onko se eri asia ?
- Anonyymi
Sopiva ammatti on genitaalikonsultti, kuten joku täällä jo ehdotti.
- Anonyymi
"Anonyymi
2024-10-05 13:54:38
Sopiva ammatti on genitaalikonsultti, kuten joku täällä jo ehdotti".
+++++++++++++++++++++
Ammatin valinnan ohjaaja persku täällä suoltaa taas Marinointiaan?
Onhan se sairaus ettei yhtää hetkeä voi olla ilman samaa paasaamista.
- Anonyymi
Miksi Persu jaksaa tehtailla noin tyhmiä avauksia?
Jospa ottaisit asioista oikeasti selvää ja unohtaisit vaalipuheet, ne kun on todettu jo kauan sitten pelkiksi valheiksi ja petetyiksi lupauksiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p375692Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2634911Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594811Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1204603Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193787Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192384Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32168- 661717
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251692- 2081393