Onko sielä jo käytössä parkkialueilla maksut, miten maksut hoidetaan.
Keskussairaalan parkkimaksut
7
418
Vastaukset
- Anonyymi
No ei siellä vielä oo mitään parkkimaksuja ollut.
- Anonyymi
ÖÖÖööömmmmmmmmmmmm
Seinäjoen keskussairaalan parkkipaikoista tulee maksullisia
"Seinäjoen keskussairaalan parkkipaikat tulevat maksullisiksi.
Etelä-Pohjanmaan aluehallitus päätti asiasta kokouksessaan maanantaina.
Aluehallituksen puheenjohtaja Lasse Hautala sanoo, että hyvinvointialueen uudistusohjelmaan kuuluva esitys hyväksyttiin yksimielisesti.
Hinnoittelu tulee olemaan 1,5 euroa tunnilta ensimmäisen kuuden tunnin ajan. Yhdestä kolmeen vuorokautta kustantaa yhdeksän euroa vuorokaudessa.
Hinnoittelua on verrattu Päijät-Hämeen ja Jyväskylän keskussairaalan taksoja, joiden asiakaspohja on samaa luokkaa Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialueen kanssa.
– Pysäköintimaksuista 70 prosenttia tulee hyvinvointialueen kassaan. Arvio tuotosta on 250 000–450 000 euroa.
Seuraavaksi hyvinvointialue kilpailuttaa pysäköintitolppien toimittajan.
Hautala arvioi, että maksulliset paikat tulevat käyttöön aikaisintaan kesällä.
Tavoitteena on tulevaisuudessa rakentaa pysäköintitalo. Sen ajankohta ei ole vielä selvillä."
https://yle.fi/a/74-20075364- Anonyymi
eikö niissä ole parkkikiekko pakko?
- Anonyymi
Niin tulee mutta ei siellä vielä mitään parkkimaksuja ollut kun torstaina kävin.
- Anonyymi
Ei vielä ole, mutta tulee jossain vaihees. Automaattinen rekisterikilven tunnistus, ja poislähtiessä maksetaan vain siitä ajasta mikä tuli oltua. Eli enää ei tarvitse arvioida aikaa eikä maksaa turhasta, vaan maksetaan vain kulutettu aika. Tää on nykyailaa ja kätevää. Ei tarvi edes lippulappusten kanssa leikkiä kun automatiikka hoitaa tunnistamisen.
- Anonyymi
Tätä se on julkinen sairaanhoito nykyään sairasta ja maksa pysäköintimaksua #KÄSHIÄ TÄNNE SASSSSSSIIIIIIN#
- Anonyymi00008
Ihan omalla rahalla pitää maksaa, mikä harmittaa sosialistejä niin peijakkaasti!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022774Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246870Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20869Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka299854Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies95846Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93729