saksassa uusia tuulia vasemmistolla-maahanmuutto asiaa

Anonyymi-ap

Puolueen Eurooppa-ohjelmassa viitataan ”rinnakkaisten, islamismin leimaamien yhteisöjen” kehittymiseen, ja puolue ilmoittaa aikovansa ”lopettaa Euroopan unioniin suuntautuvan hallitsemattoman maahanmuuton”.

Mutta miten?

Ensinnäkin siirtämällä turvapaikkahakemusten käsittelyn kolmansiin maihin tai EU:n ulkorajoille. Viisitoista jäsenvaltiota 27:stä vaati tätä toimenpidettä toukokuussa 2024.

Perinteisempi – ja rauhanomaisempi – tapa torjua maahanmuuttoa on BSW:n mukaan vaikuttaa maanpakolaisuuteen johtaviin syihin. Tämän mahdollistajina ovat tasa-arvoiset kansainväliset taloussuhteet sekä geopoliittiset ratkaisut länsimaiden Irakissa, Afganistanissa ja Libyassa käymien sotien lopettamiseksi.

BSW:n äänestäjäkunnan parissa tehty ensimmäinen selvitys viittaa siihen, että puolueen linja vetoaa paljon laajempaan äänestäjäkuntaan kuin vain Saksan itäosien valkoiseen keskiluokkaan. ”Maahanmuuttajataustaisilla vastaajilla oli suhteellisesti muita todennäköisempi valmius äänestää BSW:tä”, todetaan Saksan ammattiliittojen keskusjärjestön säätiön tilaamassa raportissa.

Lapin Kansa ote

4

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      oho

    • Anonyymi

      Uusi vas.

    • Anonyymi

      Ukrainasta on tullut nuoria miehiä pakoon ettei tarvitse sotia maansa puolesta. Täällä myös kokonaisia perheitä tänne pakoon työelämää ja velvollisuuksia. Miksi ei tulisi jos niin pääsee helpoiten? Makoilemalla kela ja sossutädit huolehtivat helposta elämästä. ei tarvitse hikoilla töitä tehden. on mukavaa... saa kelliä sängyssä ja kaikki hoituu. Ei mitään velvollisuuksia, ei opettele suomen kieltä ja monella alalla ei pysty jos ei suomen kieli hallussa, lainsäädännön ja kirjaamisten takia esim hoitajat . kyllä mietityttää iltavuoro sairaalassa jossa ulkolainen kielitaidoton hoitaja, kuurolla, sokealla, dementoituneella vanhuksella.
      KAIKKI MAKSETAAN VAILLA HUOLIA JA TRVEYDENHOITO PELAA AINA PAREMMIN KUIN TAVIS SUOMALAISELLA.
      Miljoonat otetaan suomalaisilta ja jätetään suomalaiset paitsi. Kiristetään veroja ja perusterveydenhoidon maksuja, lääkäriin ei pääse, soittoihin ei vastasoittoa tule. Ikäihmisien huolehtiminen jäänyt ja yksinäiset vanhukset vailla hoivaa.
      meillä ei varaa HOITAA kun matut vie kaikki rahat. matujen tukirahoja nostettiin kun suomalaisilta poistetaan etuja ja lisää pitäävielä ottaa. maassa ulkomaalaisia opiskelijoita 40 tuhatta täydellä ylläpidolla, ei mitään työvelvollisuutta saatuaan todistuksenm voi jatkaa loisimistaan suomessa edelleen täydellä edulla.
      kuntien alkessa 2025 vuoden alusta hoitamaan työllisyyttä niin kaikki jotka 101 päivää työllistymättä HEISTÄ ON MAKSETTAVA SAKKOJA 450 € PER PÄÄ VALTIOLLE. onkohan tasaarvoista kuinka matut ja mustalaiset velvoitetaan tekemään töitä. ukrainalaisia suomessa kolme vuotta saanut loisia ja mustalaisia vaills työpakkoa koko vuosisadan kun eivätole kotoutuneet suomeen.
      kuntien rahatilanteet tulevat huonontumaan entisestään.

    • Anonyymi00005

      e333

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      260
      3259
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      20
      1809
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      23
      1473
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      81
      1314
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1018
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      954
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      61
      768
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      716
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      60
      648
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      50
      606
    Aihe