joka ennen oli menestynein ja rauhallisin kolkka Lähi-idässä? Beirutilla oli lisänimi Lähi-idän Pariisi. Maa on nyt sekaisin ja lähellä nollapistettä.
Kuka tai mikä tämän teki ja miten? Suomessa sitä ei ainakaan ole kerrottu.
Kuka tai mikä tämän teki ja miten? Suomessa sitä ei ainakaan ole kerrottu.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyllähän se rappion syy tiedetään mutta ei sitä voi Suomessa sanoa koska olisi silloin aivan hirveä rasisti.
Liittyykö mahdollinen syy samankaltaisuuteen mustalaisuuden kanssa?
Työvoimapulan paikkaajilla ei suksi luista.
Mamut ja matut ottaneet maassa vallan ja jälki näkyy. Näin käy Euroopassakin, myös Suomessa.
Libanon on Crime Minister netanhajun seuraava kohde koska
Gaza alkaa olla kohta sileänä.
Jenkit laittaa rahaa tuleen Libanonin pakolaisille.
Jenkien lentotuki alukset valmiustilassa Mediterraneen merellä
mikäli Iran liikahtaa.
Niin ja: "Netanjahulta varoitus YK:ssa: Iranissa ei ole paikkaa, minne Israel ei yletä"
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010727230.html
On se maailma mallillaan 7miljoonaa uhkaa 100 miljoonaa?
No siksipä ne jenkkien laivat siellä kelluukin.
"Beirutilla oli lisänimi Lähi-idän Pariisi"
Hauskaa ajankuvaa 😁 Ajatelkaapa tämän päivän vertauksena. Olisko kehu?
Iranin tukema terroristijärjestö on valtio, valtiossa. Se hallitsee laajoja alueita Libanonista, aiheuttaen väkivaltaa ja pelkoa.
Libanon haluaisi elää rauhassa Israelin kanssa, mutta Hizbollah on Hamasin kanssa samanlainen järjestö, joka raketeillaan rikkoo rauhaa jatkuvasti, ärsyttäen sotilasmahti Israelia.
Kysymyksessä on mekkopoikien toiminnasta sekä hyvin pitkälle lähi-idän mustalaistaustaisista asenteista.
Libanonin kristityt ottivat aikanaan kristityt palestiinalaisarabit osaksi yhteisöään täysillä kansalaisoikeuksilla ja näillä on mennyt mainiosti.
Sen sijaan erään "rauhanuskonnon" kannattajat sijoittivat uskonveljensä- ja sisarensa pakolaisleireihin ilman oikeuksia ja käskivät palaamaan "omaan" maahansa vaikka terrorin avulla. Seurauksia voimme katsella edelleen.