Vientivetoinen palkkamalli tarkoittaa, että naisvaltaiset alat jäävät ikuiseen palkkakuoppaan. Kyse on siis puhtaasta vihasta naisia kohtaan.
Hallitus on kokkareiden ja persujen johdolla ottanut seuraavaksi kurituksen kohteeksi naiset.
Hallitus on kokkareiden ja persujen johdolla ottanut seuraavaksi kurituksen kohteeksi naiset.
Vastaukset 85
Vanhimmat
Venäjän trolli tienaa rupliaan.
Anonyymi
06.10.2024 16:37
"Aivan, tunnustan, Tästä kaikesta huolimatta, minä, "tedrakk aasi", tulen poistamaan viestejäsi nyt ja tulevaisuudessa, eikä mikään mahti pysyty tätä estämään."
Etkä ole mahtia löytänyt. ;D
Typerää.
Haista aloittaja pitkä v*ttu🤣
Saksikäsipetturi on kamala otus. ((( PETOSJYTKY )))
Hyi millaista tekstlä!
Onko Purra nainen, kun noin on valmis kurittamaan muita naisia?
MITÄ HÖLISET
Saksi-Käsi käy raivolla tavallisen kansan kimppuun. Tulee ikävä vennamolaisia.
Sinulle ap hyvin tyypillinen avaus viestiketjuineen jossa sinä sovi nisti Soi nisti misogy nisti syyllistyt kaikkeen siihen mistä persuja syytät..😂😂
Soini oli pahin misogynisti/ halveksii naisia julkisesti.
Meillä Sipilä samoilla linjoilla (kes) halusi jatkon näille aatteille.
Ilmaistyövoimaa tuutin täydeltä kehitysalueilta, nyt filippiinit jatkaa marssia meille.
Ammattiyhdistystä jyrätään TA:n toimesta alimpaan kastiin.
Isismalli otettu käyttöön raskaamman kautta, ei sovi Suomeen.
Muutamat poliitikot pelaa omaa peliään, nyt jo naisten asema heikko .
Ilmaistyövoimaa haetaan tällä tyylillä, Suomen miesvaltaisessa politiikassa.
Filippiininaisia syötetään rajoilta maahamme, mukamas hoitotyöhön, seksiorjiksi päätyvät, on väistämätön.
Oman maan naisia samaan pötköön ilmaistyöntekijöiksi.
Sipilä teki rahaa pääministerinä ollessaan, nyt ilmeisesti sitä rahaa suolletaan kepun haaroista puoluepeliin.
Nähtiinhän se Nuorisosäätiön jupakassa.
Lastut lentelee edelleen, naisten alasajo menossa vahvasti ko.puolueen rautaporttien sisällä.
Suomessa pyritään orjuuteen.
Tätä Luukkanen ja Halla-aho kehuivat maasta taivaaseen.
https://yle.fi/a/3-11395718
Tässä lisää persujen naisvihan tulosia:
https://yle.fi/a/74-20116038?utm_medium=social&utm_source=facebook-share&fbclid=IwY2xjawFvk09leHRuA2FlbQIxMQABHYL00BWJR3JzX02XZb-AoX0FYwI7O6TfMfOHmlpDPyYVA4Pe4S3as_yIDQ_aem_9QX1tjmj6M6RrSdvw-ntaw
Persujen virallinen rahayksikkö on rupla.
Kuralla näyttää kepu vai liekkö vassarit olevan.
Tuohan tulee satamaan aikanaan ääniä perussuomalaisille.
Kuka helvetti äänestää noita jos kannattajatkin on tuota luokkaa.
Jatkuvasti räkyttää muita.
Kerro miksi te persut vihaatte naisia? Tulee mieleen kirjoitukset Marinin kassatöistä. Purra ei ole tehnyt edes niitä.
Ei , minulla tulee mieleen ajojahti valtuustokausi 2013-2017 v.
Ja ne kahvinkeittäjät.
Niitä olisi pitkä lista vaan olkoon.
En todellakaan pyhäjärven perussuomalaisissa ole huomannut naisvihaa.
Se on ihan toinen puolue. Senhän sinä tiedätkin. 😅
Miten liittyy persujen naisten vihaamiseen 2024? Ei mitenkään.
Kuka kehtaa enää sanoa olevansa persu. Et sitten ole tutustunut juttuihin persujen ajatuspajan poisvedettyyn kirjaan. Persujen silloin puoluesihteeri ja Halla-aho ylistivät tätä naisvihaa pursuaavaa teosta.
Toisaalta jos on persu-uskovainen ei huomaa!
Kepussa naiset ei kelpaa muuhun kuin kahvin keittämiseen!! MOT
Sinäkin olet yksi todistet persujen naisten vihaamisesta. Vai pystytkö esittelemään naisen rakkaanasi?
Yhdet ja samat väittelyt omien sivupersoonien kanssa 24/7-365vrk vuodessa jokaisessa viestiketjussa poikkeuksetta kaikilla palstoilla joissa itket persujen perään luotsinpestin suojista. Muiden viestit järjestelmällisesti kaikilta palstoilta poistoon jotka sinun persuvainoa häiritsee.
Oletko viime aikoina päässyt räkimä etäisyydelle toimittajaan?
Sinulla on paha lukihäiriö! Kyse oli Kepusta ei Persuista!! Tahaallanko käsität kaikki asiat Väärin?????Missä tuossa klo 20.43 puhutaan Persujen naisvihasta?? Otappa He Ko konjakkiryyppy ja mene nukkumaan.
Missä 15:04 aloituksessa puhutaan kepuista? Sinulla on paha hahmotusvika, näet kaikkialla kepuja vaikka puhutaan persuista. Yrität epätoivosesti kääntää sunnan pois asiasta.
Missä on 20:59 naisystävä?
En ole muuten Heko. Voi toki olla, että joskus käsitän tahallani asiat väärin. Mutta sinulla asia on heikommin. Käsität asiat väärin tyhmyyttäsi eli ajattelu ei riitä ymmärtämään vaikeita asioita. Esim. 34 x 1 =44 siis sinusta, vaikka toisella luokalla oleva lapsi osaa laskea sen oiken. Sinä et. hih hih
Mitä He Ko sekoilet Taas jälleen?Kyse oli klo 20.50 olleeseen kirjoitukseesi.Sinulla on hahmotusvika itselläsi.Ota konjakkiryyppy.Huonoa mainosta olet Keskustapuolueelle Persut kiittää!!
Älä vääntele kyse on aloituksesta, missä puhutaan persuista. Sinulla näyttää olevan paha ymmärtämisvaje. Tässä ketjussa puhutaan persuista ei kepuista. Et ymmärrä siis 0=0
En muuten ole hän, vaikka varmaan tunnet taas hänen vahvan käden niskassasi.
Etkö ole saanut miestä vai mistä tämä riehuminen johtuu? Kun jäät asioissa häviölle syoksyt aina kirjoittajan kimppuun.
Koeta ymmärtää, että syynä on vain oma tyhmyytesi!
Kylläpä Heikillä ottaa Pannuun tosi rankasti!!!! Peräti 8 (Kahdeksan ) puolustuskirjoitusta peräjälkeen.Hulluna humalassa Oletan !!Puuppaako He Ko?
Heikki?
Oletko niin tyhmä, että et tajua, että sinä tise teet itsestäsi pelleä. Pian kymmenen älyttömyyttä ja aina jäät toiseksi. Ihan uteliasuuttani millaista tyhmän elämä on? Laittaako taas vikisemään vahvemman edessä kuten tavallista sinulle?
Heikki?
Minä tee pelleä. Etkä sinäkään tee vaan olet jo pelle pitäjän ihmisten mielestä. Onka hauskaa? Häviät aina meille viisaammille. Et näköjään osaa muuta kuin toistaa...
34 x1= 44. hih hih
Paljonko muuten sait aikanaan vaaleissa ääniä?
Ihan totta, ei persuissa ainakaan täällä ole vihaa pursuvia naisia kohtaan.
Totta on, kuten kommentti edellä kertoo, että 2013-2017 oli todella täällä vihamielistä ja nuivaa naisia kohtaan, eikä silloin ollut perusS, tietoakaan.
Eikä tuo tilanne ole suuremmin muuttunut niistä vuosista.
Kantapäillä nousevia "pieniä miehiä" viuhtoo vieläkin useissakin toiminnoissa.
Kaikkihan nuo jutut tietää, missä mitä keitä ja milloin.
Luonne ei muutu, useimmiten se seuraa sukupolvelta toiselle.
Valtakunnan tasolla persujen viha naisia kohtaa on kammottava. Se näkyy mm. naisvaltaisten alojen tuomitseminen ikuiseen palkkakuoppaa.
2013 - 2017 ei kukaan ollut vihamielinen yhtään oikea NAISTA KOHTAAN. MOT
Jokaisesta työpaikasta ei tavallinen nainen saa potkuja. MOT
oikeaa.
Kohiseeko koski ap?
Niin siinä sitten kävi kun demareita äänestitte. Miljardit lahjoitettiin ulkomaille,joten raha meni jo....
Mitkä miljardit?
Lopettakaa nyt tuo älytön hörönlörön juttunne, ei edes persut voi ollan noin tyhmiä.
Katsokaa pikkuisen kuntamme alasajoa, katsokaa kuka /ketkä siellä huseeraa, pari kolme ukkoa/ kaikki saatu soten osalta perikatoon.
Meillä uudehko terv.keskus, se ei toimi ollenkaan, oletamme, että työntekijöitä heivataan sinne ja tänne.
POTILAAT UNOHTUNEET, MUUTAMAN ALUEVALTUUTETUN EPÄONNISTUNEEN "VALTAUKSEN" SEURAUKSENA TAI OMANA TAHTOTILANAAN, AKAT ULOS.
(potilaina voimme jo todella huonosti, paljonko saanevat provisiota hommastaan)
Tämä lienee oma yksilö Pyhäjärvellä, joka räksyttää Purra maniaansa, hänen suuntautumisensa lienee omaa luokkaansa, asia joka kuultaa sateenkaariverhon läpi ikävästi.
Antaa hänen olla omanlaisensa.
Pitää paikkansa ja pahemmaksi menee.
Paras kun ei äänestä ketään, yks hailee.
Kepu polkee maahan ja persu sylkäisee päälle, ei ole naisen elämä mitään ihkua.
No kerroppa sinä(20:17) miksi kepulit suorastaan tykkäsivät Titasta aikoinaan. Eeva-Riitakin oli suorastaan sydänystävä.
Persuilla lapsi menee pesuden mukana. Nyt myyvät Suomen vedetkin.
Petosjytky
pesuveden siis
soita ap paranoid
https://www.suomenuutiset.fi/kuka-laittoi-disinformaation-liikkeelle-vesihuollon-yksityistamisesta-kysyy-purra-aiemmin-mitaan-pidakkeita-ei-ollut-nykyinen-hallitus-estaa-maaraysvallan-lipumisen-yksi/
"Vesihuoltolain uudistaminen aloitettiin jo Sanna Marinin (sd) hallituksen kaudella, Sammallahti sanoo. Sammallahden mukaan opposition edustajat vastustavat lakiuudistusta sellaisessa muodossa, jossa se lähti nykyisten oppositiopuolueiden hyväksymänä eduskunnan maa- ja metsätalousvaliokunnasta." https://www.is.fi/politiikka/art-2000010744941.html
"Ehkäpä opposition edustajien olisi hyvä kysyä maa- ja metsätalousvaliokunnan tuolloisen puheenjohtaja Anne Kalmarin (kesk) tai mietintöä hyväksymässä olleiden puoluetovereidensa näkemystä siitä, miksi mietintö ja valmistelutyö lähti heidän hallituskaudellaan liikkeelle tavalla, jota he nyt oppositiossa vastustavat."
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/855e8e6d-6eaa-4563-99ee-d9fb122d02e1
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Stop, stop nyt menee ulalle, kepu on heilastellut Vesi-ja Energian kanssa ennenkin, sihinä ja puhina on kuulunut jo vuosia, raha, raha, raha, myydään sinne ja tänne.
Pysyhän asiassa persutrolli, et näytä ymmärtävän missä menevät.
Ikuinen palkkakuoppa ?
Tokkopa kun historiaa tutkitaan, niin Suomalainen vasemmisto tilasi Stalinin vapauttamaan kansan kapitalisteista ja demokratiaa kannattavista.
Eivät vain onnistuneet silloin.
Nykyaikaan sama porukka lakkoilee ja haluaa yritykset pois tai konkurssiin.
Jos eivät onnistu, niin taas haluavat idän uuden setä aurinkoisen avukseen poistamaan yrittäjät ja työpaikat.
Tilasi Stalinin? Ei tilannut vaan sotivat muiden suomalaisten rinnalla Stalinia vastaan. Nyt persuissa on mm. Suomen Sisun Sivari Jussi Halla-ahon johdolla vahva suomivastainen sivariporukka.. Halla-aho vei persut putinistien porukkaan EU:ssa. Siellä ovat pysyneet tähän asti vrt. Euroopan äärioikeiston venäjämyönteisyys.
Nyt 2024 persujen viha naisia kohtaan jatkuu eli Jukka Hankamäen kirjanmukainen naisviha. Halla-aho kehui kirjaa estoita, Yhtenä piirteenä naisten palkkojen kuntoon saamisen vastustus.
no niin persupakkomielteinen persuista pihalle potkittu rotuopin julistaja, nappi huuleen, nalle kainaloon, tuti suuhun ja tutimaan että jaksat aamulla nousta taas reippaana poikana itkemään persujen perään.
Jos persut ovat natseja kuten väität, miksi sinä persuista pihalle potkittu ääliöoikeistolainen niitä sitten vainoat ja maalitat suoli24:lla 24/7?? Kysymys mihin sinulta äärivasemmistolaiselta rotuoppia julistavalta mamuhalaajalta ei saa koskaan vastausta.
Aina yhtä hauskoja nämä "persut ovat venäjä mielisiä" avaukset harhoineen joiden viestiketjuista katoaa järjestelmällisesti ylläpidon toimesta viestit joissa arvostellaan persuja s24 palstoilla maalittavia persuista pihalle potkittuja venäjämielisiä rotuopin julistajia,,,🤣🤣🤣
Mitä kepuli horiset. Jussihan on eduskunnan puhemies. Laitappa kepuli Jallupullon korkki kiinni..
Stalinistit veivät päätkin mennessään, mitä noita kaivelette.
Jospa itse rauhoittuisit ja eläisit nykypäivää. Halla-aho on Eduskunnan puhemies. Vähemmän Jallua, niin kyllä se siitä.
Halla-aho vei persut venäjämielisten porukkaan. Kremlissä vessapaperia kutsutaan vieläkin Jussin kieleksi: Mikään ei puhdista takamusta niin hyvin kuin Jussin kieli.
Äänestä
Taidat olla vain kateellinen kepuli. Jussi Halla-aho on Eduskunnan puhemies. Toisaalta voihan se kepuleita kalvaa vieläkin, kun persujen jytky vei viime eduskuntavaaleissa suurimman osan kepuleiden puoluetuista. Kyllähän se närästää. No ottakaa savusaunalla Viron tuliaisia senkin edestä ja Bambatkaa.
Vasurit ja keput nauttii toisistaan savusaunalla.
Persulle ei kelpaa muu kuin toinen persu.
Kateus vie kalatkin vedestä.
Nainen ei oel palkansa arvoinen hallituksen mukaan?
Persuille tasa-arvo on punainen vaate. Se näkyy mm. Tavion päätöksestä jättäytyä pois Ukrainan rakentamiseen liittyvästä tasa-arvotyöstä.
Stubb ja Orpo seisovat rukkaset suorana, kun pitäisi tehdä jotain.
Rydman kertoi A-Talkissa, että naiset eivät ansaitse palkankorotuksia vaan ne on annettava vientialojen miehille.
Ei sanonut Rydman niin. Miksi vääristelet?
Etkö ole tietoinen että Keput Valehtelevat AINA?
Niinhän ne tosiaan tekevät, varsinkin paikallisen kepun tyypit jo vuosikymmenten kokemuksella. Laguna hyvä esimerkki.
A-Talkissa Rydman hyökkäsi naisten palkankorotuksia vastaan. Kertoo miten paljon persut vihaavat työtätekeiviä naisia. Vrt. Purran työkokemus 0v 0kk 0pv.
Ja elää vuoteen 2106 asti sossun tuilla ja loi 100 000 tuhatta työtöntä 🤣
Halla-aholle naiseet ovat vain käyttöesineitä. Lapsia on ainakin kahden naisen kanssa.
Jussi ylisti persujen ajatuspajan kirjaa. Kirja jouduttiin vetämään pois naisvihaisen sisällön takia ja sitten Jussi väitti, että ei ole lukenut kirjaa? Kuitenkin kehui?
Piti katsoa uudestaan. Totta se on Ryytimies ivaallisesti naureskellen oli sitä mieltä, että naiset eivät ansaitse palkakorotuksia.
Niin persua. Halla-ahokin on tuomion saanut kiihottumisesta. En tiedä kumman lapsensa äidin luona?
Ryytimies juoksee nuorten naisten perässä.
Työmies Putkosella on raiskaustuomio. Se on persuissa meriittiä.
Taas yksi persu on kunnostautunut:
https://www.hs.fi/pkseutu/art-2000010827426.html
Samaan aikaan uutisissa miesten naisten vihaamisesta.
Tämä naisviha ei ole uutta Pyhäjärvellä, arvatkaa miksi?
Yleensäkin naisvihasta puhuttiin tänään jopa uutislähetyksissä, pikku Petterikin mukamas reagoi asiaan.
30-kymppiset nuoret miehet pihalla "olemuksestaan".
Uskoisin, että nuoret naiset eivät halua kotiorjiksi nyrkin ja hellan väliin, lisäksi tämä hektinen aika ei houkuttele velkavankeuteen, kaikkein vähiten lapsilauman tekoon, nehän saisi elättää ja hoitaa yksin. Pullamössöpojilla pysyy vain kaljatuoppi alahuulen alla ja osalla hankalammilla huumeet ja väkivalta otsanahan alla.
Pysykööt sellaiset oman ortensa alla.
Että, sillai miedosti nähtynä, vätyksiä maa puolillaan.
Pyhäjärvellä naisia kohdellaan oikeudenmukaisesti.
Tosiaankin Tita Rinnevaaraa kohdeltiin kepuleiden taholta reilusti. Eikö niin kepulit?
Kohdeltiin ansaitusti. Sitä niittää mitä kylvää. Hyvä juttu!
Millainen ihminen saa potkut jokaisesta työpaikstaan. Aivan!
No kohta niittää moni muukin vedättäjä. Laguna = vedätys. Pumppuvoimala = vedätys, Olcconen = melkein vedätys. No tuulivoimasta puhumattakaan. Onneksi Tita sai Hölmöläisiltä rahat parempaan käyttöön.
Onko "syöttö" osaksi vaalienalus panettelua.
Nämä virkkeet ovat toistuvia.
Naisille aseenkantolupa, se on tätä päivää.
Sillä mennään ja pärjätään.
Persu paskakokkare.