Toyota-liike on Mäkikuumolantiellä, eli siis ns. huitsin nevadassa. Vaikea saapua muualta kauempaa jos ei tiedä missä on. Paikallisillekin surkeassa perähikiän tien päässä. Eivät enää osanneet syrjemmäksi ja enemmän piiloon rakentaa? Hiljaistahan tuolla on aina ollut, ei asiakkaita ja myyjät seisoskelee patsaana. Kyllä vanha Nelipyörän liike Veikkarissa oli huippupaikalla!
Uusi Toyota-autoliike on sijainniltaan surkea ja piilossa
6
225
Vastaukset
- Anonyymi
Kesällä kävin kohteessa ja kerralla löytyi. Kuitenkin Kytäjäntieltä lähtie saisi olla kunnon opastekyltit ensi kertaa tuleville ja tien / kadun päässä suurikokoinen, jotta viimeisetkin osaavat. Suurin parannus Nelipyörään verrattuna on ettei toistuvasti hoeta "onko bonuskorttia". Se alkoi jo etoa.
- Anonyymi
Mutta ei ole kovia korkotarjouksia ja autiota on!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta ei ole kovia korkotarjouksia ja autiota on!
En käytä korkokenkiä, mutta perille löysin heti. Kuukkelin karttakin kertoo asian.
- Anonyymi
Miksi sinne pitäisi löytää?
- Anonyymi
Koska Toyota on paras auto kansalle.
- Anonyymi
Mikä tuossa on ongelma? Nelipyörä on Veikkarin etäisimmässä päässä kuten tuo uusi Toyota liike on Sveitsin portaalin päässä. Avainsana siis "päässä". Jos autolla menee (todnäköisesti jos huolto) on aivan sama mihin päähän Hyvinkäätä suhaa. Sitäpaitsi Nelipyörä ei ole enää Toyota-liike.
- Anonyymi
Kuka muistaa minkä merkkinen ja mallinen oli suomessa myynnissä olleista nelipyöräohjatuista henkilöautoista ensimmäinen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka muistaa minkä merkkinen ja mallinen oli suomessa myynnissä olleista nelipyöräohjatuista henkilöautoista ensimmäinen?
Ei kenekään muisti yllä yli 100 vuoden taakse. Eri lähteiden mukaan se on Renault tai Mersu. Avomalli ja kuljettajakin oli mukana. Tuolloin pakalliset availivat veräjiä ja portteja kun Linder ajeli Kytäjältä nykyisistä Palkkisillantietä Noppoon ja siitä Uudenkartanon ohi Hyvinkäänkylään. Nuo sijaitsivat silloin Nurmijärven pitäjässä ja meni vielä vuosia kunnen Hyvinkään maalaiskunta itsenäistyi. Tie Hyvinkäänkylästä jatkui Nikinharjub yli nykyiselle Kytäjänkadulle ja reitillä nyt jo maaston peittämä, Hangonradan vieressä oleva väylä, johon on tulossa ns. pelastusajoneuvojen uusi yhteyssairaalalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus166768- 1972500
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1001928En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761507Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911059- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46949- 77843
- 45719
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708