Miksi lapualaiset asukkaat kokevat oikeudekseen öykkäröidä vuokra-asuntojen ulkoalueilla, ne ei ole kenenkään omaa aluetta vaan yhteisiä alueita. Ostakoot omat tontit, jos muiden elämä ottaa pattiin.
Lapuan asukkaat
Anonyymi-ap
11365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
öykkäröidä ? mitä tarkoitat ? Laki sanoo että asukkaiden piha-alueet kuuluvat asukkaiden kotirauhan piiriin olivat ne sitten vuokra tahi omistusasuntoja tahi omakotitaloja ja näin ollen piha-piirissä asiaton oleminen ilman lupaa on ulkopuolisilta kiellettyä lisäksi on tarvittaessa alueelta poistuttava pyydettäessä
myös häiriökäyttäytyminen esim vuokra-talojen pihapiirissä on kiellettyä lain mukaan mm.kovaääninen musiikin soitto,kovaääninen huutelu ,paukuttelu ja muu älämölö.piha-alueet nauttivat kotirauhan suojaa ja joka suojaa rikkoo se syyllistyy mahdollisesti kotirauhan rikkomiseen.
Lapualla uskotaan omistusasumiseen. Lapuan vuokra-asunnot tulisi myydä asunnontarvitsijoille.
Omistusasunto voi olla myös vuokra-asunto
höpö höpö
Vuokra-asunnot on kommunistiillen. Kristillinen lapualaanen asuu omistusasunnos, pitää vihtoripaitaa päällä, ja veisaa virsiä, eikä katto tiatokonehella nettiä.
housuus sulla on kommunisti
Voi että sekin luukku kosoolan menotalo kaikenmaailman jeesustelijoineen.
Väliläs oli aikoinaan kosoolan pikkutupa syntisiä täynnä
Kun vaan laittaa ristin kaulaa on niin paljo paree ihminen
Älkää kuunnelko rariosta jytämusiikkia, se on vasemmistolaasta. Kuunnelkaa kristillistä musiikkia, on useampi rariokanava josta tuloo kunnon kristillistä musiikkia. Ja sunnuntaina veisatahan virsiä. Muuta ei tartteta.