Naurunne loppuu kun kaikki maat hyökkää Israelin kimppuun ja JUMALA itse alkaa suojelemaan sitä. Valtavat maanjäristykset tuhoavat maailman suuret kaupungit ja ihmiset pyörtyvät kauhusta mikä maanpiiriä kohtaa.
Jumalan valtaistuimesta lähtee palavaa tulta ja Herran henkäys sytyttää iankaikkisen helvetin tulen mihin pilkkaajat heitetään.
Ainoa mitä saatte Jeesukselta jos ette tee parannusta ja usko Jeesukseen Raamatun mukaisesti on se, että pelastuksen muuri suljetaan iankaikkisesti kiinni ja jäätte ulkopuolelle itkemään.
ILMESTYSKIRJA 6 LUKU. 6
[16] ja sanoivat vuorille ja kallioille: "Langetkaa meidän päällemme ja kätkekää meidät hänen kasvoiltansa, joka valtaistuimella istuu, ja Karitsan vihalta! [17] Sillä heidän vihansa suuri päivä on tullut, ja kuka voi kestää?"
Jumalan valtaistuimesta lähtee palavaa tulta ja Herran henkäys sytyttää iankaikkisen helvetin tulen mihin pilkkaajat heitetään.
Ainoa mitä saatte Jeesukselta jos ette tee parannusta ja usko Jeesukseen Raamatun mukaisesti on se, että pelastuksen muuri suljetaan iankaikkisesti kiinni ja jäätte ulkopuolelle itkemään.
ILMESTYSKIRJA 6 LUKU. 6
[16] ja sanoivat vuorille ja kallioille: "Langetkaa meidän päällemme ja kätkekää meidät hänen kasvoiltansa, joka valtaistuimella istuu, ja Karitsan vihalta! [17] Sillä heidän vihansa suuri päivä on tullut, ja kuka voi kestää?"
Vastaukset 41
Vanhimmat
Suomi ei ole tehnyt temppua, vaan Suomen hallitus, jota kannattaa alle puolet kansasta.
Stubbi alkaa olla jo helvetissä...
...JUMALA NÄYTTÄÄ VOIMANSA CIA-satanistille....!!!???
Karitsa on hassu sana-
ennen aikoina ennen jeesusta eli Abrahamilaisina aikoina uhrattiin Karitsa Molokille omien pahojen tekojen aiheuttaman Molokin vihan lepyttämiseksi-
sitten tuli Jeesus ja Jeesusken lähetti JUMALA- joka oli maailmanlaajuinen ikuinen Karitsa eli tuo uhri, joka kuoli KAIKKIEN IHMISTEN AKIKKIEN SYNTIEN TÄHDEN- eli LUNASTI kaikkien ihmisten synnit-
ja siis toi armon jokaiselle ihmiselle maanpäällä jos vain sukoo Jeesukseen-
eli enää ei tarvinnut uhrata karitsoja-
mutta siksi tuo nimi- Jumalan karitsa.
Se on varmaan täys pässi jo.
Sarvet, pallit ja kaikki.
Ja ruohoa vetelee niin kuin nuorena temppelissä.
Kaikki nykyuskonnot ja lahkot ovat sairaita. Hihhuloidaan jostain "Israelista", mitä ei ollut edes olemassa antiikin aikaan. Arjalaisheimot eli ns. "Raamatun heimot" olivat kylläkin, mutta he eivät olleet mikään vtun Israel. Juutalaiset ovat todella mielisairas kansa.
rukoilkaamme Jeesuksen nimeen- JEESUS JEESUS JEESUS JEESUS JEESUS !!!!!
vapaamuurarit ovat poistamassa maailmasta Jeesuksen nimen...
mietipä miksi...
Länkytät mitä länkytät, Israel on silti Jumalan silmäterä ja valittu kansa. Sitä et pysty mitenkään muuksi muuttamaan.
Suomalaisia odottaa kurja kohtalo.
Homot ja lesbot on ottanut määräysvallan eduskunnassa ja antikristuksen henki on ottanut valtaansa siellä kaikki muutamaa kristittyä lukuunottamatta.
Lapset ja nuoret on myrkytetty kieroilla opeilla sosiaalisen median kautta. Mammonaa palvotaan julkisesti. Sisäisen turmeluksen jälkeen alkaa ulkoiset katastrofit.
Rukoillaan Jumalaa auttamaan SUOMEA ja suomalaisia...
sinne helvettiin katoavat myös mielenterveys-gestapofasistit , jotka kansaamme tuhoaa psykiatreineen...
Vaikka perssut leikkaa juurikin niistä ja täällä hulluja siis uskovaisia piisaa,,itseensä pettyneitä ja itseluottamuksensa menettäneitä kieroon kasvaneita homojen vihaajia...
Jumala kostaa vapaamuurareille ja satanisteille heidän pahuutensa.
Luuletteko että voitte välttää jumalan koston?- ei kukaan voi...
Mielenosoitus satanistien loosi-temppelille? Sieltähän tätä pakanajuhlaa täällä johdetaan...?
Sina ja kaltaisesi lahkolaishullut ovat pääsyy siihen miksi lähi-idässä ei osata elää rauhassa. Uskonnot ja uskovaiset ovat yksin syypäitä.
Hyökkäätkö rauhanuskontoa vastaan?
Kaikki monoteistiset (abrahamilaiset) uskonnot ovat samanlaista sontaa.
Raamattu ja Koraani ovat aivan samaa kakkendaalia, vain eri nimisessä paketissa. Lapsellisia kansansatuja lapsellisille typeryksille, jotka eivät kykene erottamaan lapsellisia satuja oikeasta todellisuudesta. Vaarallisia satuja joiden puolesta fanaatikot ja kiivailijat ovat aina tappaneet toisia ihmisiä muka jumalallisen oikeutuksen nimissä.
satanisti lahkolais persunatsit syö vauvoja ja tappaa ihmisiä?
Israelissa vihataan sinun kaltaisia hihhuleita. Se on siitä hieno maa.
Israelissa vihataan kaikkia muita ihan kaikkia kuten meitä UN väkeä ,,,
Israelilaisista karkeasti puolet on älykkäitä tolkun ihmisiä, ja loput tiukkakipaisia fundisjutkuja.
Kiitos hyvistä nauruista! Kaikenlaisia vammailijoita...
Aikamoinen iltapäivän ilopilleri...
En nyt ymmärrä asian hauskuutta. Asia on vakava.
Te olette kuin se Tuura-yhtymän johtokunta joka pitivät Uunoa pilkkanaan kun hän tarkasti yrityksen tilinpitoa. Vielä heidänkin hymy hyytyi kun Uuno ihmetteli niitä omituisia mulkkauksia joita kirjanpidossa oli tehty.
Tällainen tuli vaan mieleen.
RKP-kokoomusfasismin kirjanpitoja ei tarkasta kukaan nykysuomessa...
paitsi kohta-
tulee hiukan korkeammat voimat mukaan...
Pahuuden paskiaiset laitetaankin kuriin...
Lahkolaishihhulit eivät ymmärrä miksi heidän vammaisille houreilleen nauretaan.
Tietenkään eivät ymmärrä - jos kykenisivät ymmärtämään edes jotain niin eivät olisi hourailevia lahkolaishihhuleita.
Mun Jumala onkin vahvempi kuin sun Jumalasi. 💪
Mutta mun Pokemon voittaa ne kaikki. Ihan valmasti....
Tohelo ja torvelo - ja duppaduuriskin!
Jumalaa tässä tarvittaisiin tai ihmiskunta tuhoaa pian itsensä...
Eikös tuon teidän Jumalanne pitänyt olla kaiken ennalta näkevä ja kaikkitietävä?
Kenen jumala? Jos puhutaan kristinuskon Jumalasta niin Raamatussa on kerrottu, kuinka lähitulevaisuudessa tulee tapahtumaan.
Eivät nämä Luojaa tahdo. Vaan rientää kuolemanjälkeiseen helvettiin, perskutarallaa sentään.
Luotan enemmän marsilaisiin ja karitsan laitan uuniin kypsymään.
Mitens se vihan sieltä israelistä onko se parempaa kuin muiden ,
Tuohon ei edes istaelilaiset luottaisi.
Uskikset saa tietty höyrytä mitä vaan
Jumala suojelee kansanmurhaa? Jep jep. On sullakin uskonto. Näin harhaiset ajatukset eivät liity ainakaan kristinuskoon.
Toivottavasti opit jossain vaiheessa määrittelemään oikein sen perusteella ketkä ketäkin seuraavat kenenkäkin kansaksi.
Koitahan sillä välin olla kuitenkaan pyörtymättä raivotessas siellä itseksesi. :D
Naurusi loppuu kohta.
Näin on.