Suomessa on nyt 17 puoluetta.

Näin väittää "valtioneuvosto":

https://valtioneuvosto.fi/-/1410853/elainoikeuspuolue-on-merkitty-puoluerekisteriin

Paljon on vielä hallituksen ulkopuolella...
3123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja kaikki täynnä ammatikseen valehtelevia transformereita.

Äänestä

Eduskuntaan valittavan puolueen minimikannatusraja pitäisi olla 5%. Silloin takiaispuolueet tippuisi eduskunnasta ja puoluekenttä selkeytyisi.

Äänestä
  • Aika tylyä nimittelyä pienille puolueille. Parempina aikoina ps oli yhden - kahden henkilön puolue. Kaikkien puolueiden sisällä on aina näkemys eroja. Persuilla vain ei ole mitään näkemystä pelkästään muiden haukkuminen. Hallituksessa eivät tee mitään omaa pelkästään sitä mitä kokoomus käskee.

    Muuten sitten tekevät kaikenlaista mitä orpo saa selittää. On selittänyt jo toista vuotta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin väittää "valtioneuvosto":

https://valtioneuvosto.fi/-/1410853/elainoikeuspuolue-on-merkitty-puoluerekisteriin

Paljon on vielä hallituksen ulkopuolella...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu