Hyria aloittaa yt. 50 pihalle.
Päivän Orpo.
Anonyymi-ap
7127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuka kuvitteli että ostovoimaa vähentämällä, julkisia palveluita alasajamalla ja ihmisiä pellolle laittamalla, saatais jotenkin rattaat pyörimään tehokkaammin?
Kauhua hallituksen toiminta lisää, apatiaa ja epätoivoa. Mitä ne keksii seuraavaksi!
Aloittivat siitä päästä, missä vastus on vähäisin. Heikoimmista.
Vanhuksista, vammaisista , tukea tarvitsevista, nyt laittavat työmiehet ja etenkin naisvaltaiset alat sille paikalle, mihin he eliitin johtamassa valtiossa kuuluvat. Orjiksi ja kyykkyyn.
Mitä sitten? Ei vihavasemmistolla ole mitään potkuja vastaan.
Mites se sak potkuja jakelee ja akt?
Työnantajien toive toteutuu kun ruvetaan palkkaamaan uusia työntekijöitä paikallisella "sopimisella".
Miten paljon istuva hallitus on tehnyt velkaa ?? Miten paljon työttömyys on lisääntynyt?? Miten paljon kongkursseja on tullut???? Vastatkaa mitä hyvää tää hallitus on tehnyt.
Onko nuo kongkurssit eri kursseja kuin ne bongorumpukurssit?
Jos et tiedä mitään mistään.. Eikö kannattas olla hiljaa.