Olipa kauniita susia

Kainaston keskustan pellolla.
Oli menossa kainaston koululle päin kuunnellen koiran haukuntaa
10551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Se on todella hienoa, että voimme ihailla kohta jo kotiportailta näitä upeita eläimiä, kun ne syövät lemmikkimme ja samalla saamme loistavaa matskua sosiaaliseen mediaamme. Ehkäpä piakkoin voimme jo videoita, kun naapurin kakaroita pisteellään poskeen susien toimesta?
Joo, joo, kohta joku sanoo, että edellisestä susien hyökkäyksestä ihmisen kimppuun on jo 140 vuotta, mutta onko meidän pakko odotella, että tilasto toistaa itseään

Äänestä
  • Mettäs voi olla mörköjäki.

    Äänestä

  • Et loppuun asti saanut sitä hoitoa?
    Sun kohdalla mikään ei ole helpottanut, edelleen hätääsi huudat.
    Kannattaisko pitää parempaa huolta eläimistäsi

    Äänestä

Susi syäää

Äänestä

Olen nyt asunut Kauhajoella runsaat 20 vuotta. Kauhajoen kunnallislehti on matkan varrella muuttunut Kauhajoki-lehdeksi!
Lapsuus-ja kouluaikani asuin pienemmällä paikkakunnalla, jonka asukasluku on vain noin puolet Kauhajoen asukasluvusta.

Siellä ilmestyy paikallislehti, joka pian täyttää 100 vuotta ja jonka olen tilannut siitä asti kun muutin kotiseudultani. Kotiseutuni lehti ilmestyy edelleen, kaikista korona-ajoista ja muusta huolimatta, kaksi kertaa viikossa .
Viikon lehdissä on yhteensä noin 36 sivua. Lehdessä on päätoimittaja ja kaksi palkattua toimittaja sekä suuri joukko kirjoittavia avustajia. Päätoimittaja kirjoittaa lehteen useita juttuja viikossa , ei vain Pääkirjoitusta !

Yhden kerran viikossa ilmestyvän Kauhajoki-lehden tilausmaksu on 166 euroa, kaksi kertaa viikossa ilmestyvän kotiseutuni lehden tilausmaksu on 174 €. Siis 8 € lisää maksamalla saan kaksi kertaa viikossa ilmestyvän lehden!

Äänestä
  • Susi mikä susi!

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Susi mikä susi!

    Salaviisas kommentti!

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Susi mikä susi!

    Susi jo syntyessään!

    Äänestä

Oli tosi kauniita kyllä.
Isännän kanssa vietiin ruuanloppuja jälleen

Äänestä
  • Onkos ne omat kissat saaneet ruokaa ja elossa jälleen eiku vielä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kainaston keskustan pellolla.
Oli menossa kainaston koululle päin kuunnellen koiran haukuntaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu