Olipa kauniita susia

Anonyymi-ap

Kainaston keskustan pellolla.
Oli menossa kainaston koululle päin kuunnellen koiran haukuntaa

10

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on todella hienoa, että voimme ihailla kohta jo kotiportailta näitä upeita eläimiä, kun ne syövät lemmikkimme ja samalla saamme loistavaa matskua sosiaaliseen mediaamme. Ehkäpä piakkoin voimme jo videoita, kun naapurin kakaroita pisteellään poskeen susien toimesta?
      Joo, joo, kohta joku sanoo, että edellisestä susien hyökkäyksestä ihmisen kimppuun on jo 140 vuotta, mutta onko meidän pakko odotella, että tilasto toistaa itseään

      • Anonyymi

        Mettäs voi olla mörköjäki.


      • Anonyymi

        Et loppuun asti saanut sitä hoitoa?
        Sun kohdalla mikään ei ole helpottanut, edelleen hätääsi huudat.
        Kannattaisko pitää parempaa huolta eläimistäsi


    • Anonyymi

      Susi syäää

    • Anonyymi

      Olen nyt asunut Kauhajoella runsaat 20 vuotta. Kauhajoen kunnallislehti on matkan varrella muuttunut Kauhajoki-lehdeksi!
      Lapsuus-ja kouluaikani asuin pienemmällä paikkakunnalla, jonka asukasluku on vain noin puolet Kauhajoen asukasluvusta.

      Siellä ilmestyy paikallislehti, joka pian täyttää 100 vuotta ja jonka olen tilannut siitä asti kun muutin kotiseudultani. Kotiseutuni lehti ilmestyy edelleen, kaikista korona-ajoista ja muusta huolimatta, kaksi kertaa viikossa .
      Viikon lehdissä on yhteensä noin 36 sivua. Lehdessä on päätoimittaja ja kaksi palkattua toimittaja sekä suuri joukko kirjoittavia avustajia. Päätoimittaja kirjoittaa lehteen useita juttuja viikossa , ei vain Pääkirjoitusta !

      Yhden kerran viikossa ilmestyvän Kauhajoki-lehden tilausmaksu on 166 euroa, kaksi kertaa viikossa ilmestyvän kotiseutuni lehden tilausmaksu on 174 €. Siis 8 € lisää maksamalla saan kaksi kertaa viikossa ilmestyvän lehden!

      • Anonyymi

        Susi mikä susi!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Susi mikä susi!

        Salaviisas kommentti!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Susi mikä susi!

        Susi jo syntyessään!


    • Anonyymi

      Oli tosi kauniita kyllä.
      Isännän kanssa vietiin ruuanloppuja jälleen

      • Anonyymi

        Onkos ne omat kissat saaneet ruokaa ja elossa jälleen eiku vielä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2898
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      48
      2284
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1654
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    10. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1179
    Aihe