Israelia ihannoivat persut joutuvat valitsemaan kummalla puolella ovat. Ovatko Israelin edut edelleen suomalaisten etujen edellä?
https://yle.fi/a/74-20117154
https://yle.fi/a/74-20117154
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siis haluavat mitä ?
Vasut vaativat tappamista/teloittamista kuten putinikin.
https://yle.fi/a/74-20109565
Tätäkö terroristivasut haluaa, ensin tapetaan-raiskataan-vangitaan sitten on sekin muiden syytä, taas vasut ryntää hesan kaduille mellakoimaan terroristivasujen puolesta.
https://yle.fi/a/74-20063754
Ei ne mitään vasuja ole, ne on äärioikeistolaisia fasisteja jotka terrorisoivat miljoonia Lähi-Idän asukkaita. Israelin valtioterrori kaikkine tekoineen on suoraa jatkumoa natsi-Saksan terrorille. Murhasivat Jarno Mäkisenkin, YK:n palveluksessa olleen rauhantarkkailijamme mutta mikään ei Israelin fasistista hyökkäystä pysäyttänyt. Tänäänkin ovat Israelin fasistit pommittaneet suomalaisten YK:n rauhanturvaajien operaatioalueita vaarantaen suomalaisten hengen.
Vornasta pelottaa, kun otettiin aseet pois. Ei voi enää hiippailla pistoolin kanssa eduskunnassa. Pelottaahan se sellainen.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010758348.html