Milloin Orpo ryömii esiin piilostaan ja myöntää

Että pieleen meni hänen toimensa.
"Yhtään tehtyä päätöstä ei peruta" jyrisi Orpo viime syksynä teeveessä.
Ei peruta vaikka miten huonoon suuntaan tämän maan talous saadaan vedettyä.
2103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Elä sinä vain menneessä ajassa, muuhun et näy pystyvän.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että pieleen meni hänen toimensa.
"Yhtään tehtyä päätöstä ei peruta" jyrisi Orpo viime syksynä teeveessä.
Ei peruta vaikka miten huonoon suuntaan tämän maan talous saadaan vedettyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu