Mikä siinä on, kun itse Mestari, Peltokangas, ex-Työmies Putkonen ja kumpp. eivät tv:n miljoonamainoskampanjallakaan saa houkuteltua listoilleen ehdokkaita? Ei löydy enää uunotettavia keräämään ääniä, jotka päätyvät sitten hillotolppa persujen laariin?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/perussuomalaisten-kone-yskii-mtv-n-vertailu-nain-paljon-puolueilla-on-ehdokkaita-kevaan-vaaleihin/9024128#gs.g3jdxf
Samaan aikaan lukuisat valtuustopersut loikkaavat toisiin ryhmiin tai perustavat omia.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/perussuomalaisten-kone-yskii-mtv-n-vertailu-nain-paljon-puolueilla-on-ehdokkaita-kevaan-vaaleihin/9024128#gs.g3jdxf
Samaan aikaan lukuisat valtuustopersut loikkaavat toisiin ryhmiin tai perustavat omia.
Vastaukset 80
Vanhimmat
Kun vähän fiilistelee tunnelmia tuolla turuilla ja toreilla kulkiessaan, saa nopeasti selville, että kansa on syvästi pettynyt persujen toimintaan. Persuthan pettivät kansan. Ei siitä mihinkään pääse.
Ei Perussuomalainen puolue pettänyt, puolue-eliitti petti kansan kuten omat puoluetoveritkin!
Kansa vihaa petosjytkyttäjiä. Petturipurra on ääriJuudas.
Siitoin olisi ollut liian rehellinen persuihin .
Persu pitää sinun on aika yksinkertainen, ellet vielä ole huomannut, että teillä on kahdenlaisia politiikkaa, on opposiittio ja hallitus politiikkaa.
Aika mätä puolue, ensin Soinin nyt Purra.
et sinä ap muista montako vuotta siitä on kun kävit viimeksi ulkona. 24/7 trolli
https://www.youtube.com/watch?v=UpgtKHL5UW0
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSXdCll7d4IwUJCTlYOrYyzP1iWOk9sVX550z6YSv48UEpJnGu5a2j2OkH5n7f4WO70xME&usqp=CAU
vs.
"Rajalaki läpi. Kippis sille"
https://pbs.twimg.com/media/GSSeH7RXoAAKicf?format=jpg&name=small
((PETOSJYTKY )) #Rottapurra.
Kansa on tajunnut, että Purra ottaa enemmän lainaa kuin Marinin hallitus.
Marin vakaannutti velkaprosentin 2020 jälkeen alle 75 prosenttiin, Purra ottaa velkaa niin, että velkasuhde tulee olemaan vuosia yli 85 prosenttia. Näin kertoo valtiovarainministeriö.
Talous on muutenkin menossa persiilleen. Maahanmuuttoakaan ei ole saatu lakiteitse järjestykseen, muuten kuin sulkemalla itäraja.
Persut eivät ole saaneet aikaan oikeastaan mitään.
Siksi persut yrittävät kääntää huomion milloin mihinkin hölmöön ehdotukseen tai rasistiseen huuteluun jota tehdään muka "läpällä". Mutta kyllä kansa huomaa sumutuksen.
NO takki kääntyi jo siinä ennakko äänien antamisen aikaan kun osa kiireellisimmistä lue tyhmistä antoi äänensä purralle....
On saaneet aikaa eripuraa ,,
koska huutelevat kaikki vittumaisuutensa toisten syyksi....
Luojan kiitos ihmiset alkavat tulla järkiinsä.
Ihmisillä on selviytymis vietti.
Kaikkihan me teemme joskus vääriä valintoja eikä totuus paista aina
aurinkona silmiin.
Lupaukset eivät saisi olla pelkkiä sanoja vaan suunnan näyttäjiä
jotka antavat mahdollisuuden muutoksiin sekä auttavat jaksamaan eteenpäin.
Persut ei uskalla tulla kaapista ja ottaa Suomen Sisu porukkaa ehdokkaiksi .
Onko se mahdollista ?
Onhan niitä jo eduskunnassa ja todnäk. hallituksessakin.
Purra teki GIGA-luokan soinit ja eliitti sekä uskollisimmat aatefanaatikot kuvittelevat, ettei se vaikuttaisi mitenkään. Tästähän Luukkanen varoitti jo kesällä ja sama vähättelyn linja oli jo tuolloin puoluesihteerillä.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/artoluukkanen/psn-meriselitys/
PS-eliitin järjetöntä toimintaa käsitelty laajasti aloituksessa: TOTUUS PUOLUEJOHDOSTA. Oudoksuttavaa, että suuren keskustelun aikaansaanut aloitus yhdistettynä uutisointiin koskien vaalirekrytoinnin pahaa ontumista aiheutti tilanteen, että ainakin Suomi24 Perussuomalaiset keskusteluosiota ei pystynyt kommentoimaan puoleen vuorokauteen. OUTO YHTEENSATTUMA!
Rahaa meillä raukoilla on vaikka on kehnot vaatteet.....
https://yle.fi/a/74-20108211
''...että ainakin Suomi24 Perussuomalaiset keskusteluosiota ei pystynyt...''
Sama vaiva koko tivolissa.
Packalen asialla?
https://www.reddit.com/r/Suomi/comments/nok6rk/kansanedustajan_somemoderointifirmaa_syytetään/
Tuosta Packalenin puljusta oli jo ajat sitten jotain juttua. Liittyi nimenomaan nettipalstojen valvontaan persupohjalta.
https://urly.fi/3D9L
EK tukee.
suomessa on miljoonia ehdokkaita
Eikö nyt keskusteltu Persujen ongelmista saada ehdokkaita.
Ehdokkaiksi höynäytettävät vähenevät päivä päivältä, vain kaikkein hölmöimmät suostuvat persujen ehdokkaiksi.
Kuka Idiootti lähtee persujen ehdolle
Kyllä idiootit lähtevät, eiväthän ne muuten idiootteja olisikaan.
Itävallassa natsit pärjäsi hyvin .
Minä olen aina ilmoittanut tietämäni persut matuille .
Pitäisikö Persujen lähteä sinne.
Persujytky minkä Timo Soini lupasi tulleen paljastuikin hillotoppakepulaisten valehteluski. Nyt ovat jäljelle jääneet persut ryhmittyneet kannattamaan joko Putinia taikk la Trumpoa !
Käsittääkseni ei kaikki ehdolla olevat tule valituksi, ei määrällä ole merkitystä, vaan ääni ratkaisee ja sen tulee saamaan perussuomalainen ehdokas.
😂🤣😂🤣😂🤣 sitten heräsit ja päästit kissanulos.
Äänestäjät tuon asian äänestämällä päättävät. Eivät persut pääsee valtaan äänestämällä jotakin Pertti "Veltto" Virtasta sillä ainahan sitä nyt ylijäämäpersuja jää valitsematta.
Tama on ullatus putinisteille kun Neivostoliitossa Putin paattaa kuta kulloinkin aanestajat ovat aanestaneet.
Alueet tulee supistumaan ja sen myötä niissä oleva henkilöstö.
Sitä suuremmalla syyllä pitäisi löytää ehdokkaita.
Persut luikkivat heti takavasemmalle kun täytyy vastuuta ottamaan. Nyt on suomalaisten asioista kyse näissä tulevissa kuntavaaleissa ja mitenkä persut tämän asian aikovat hoitaa. Tyleeko jytky vaiko pieru Saharasta ?
Tulee nytky.
Kyllä ne räksyttää
PS tunkee vaikka väkisin valtuustoihin siirtelemään rahaa omille sidosryhmilleen.
Kuntiin aletaan ensin ampumaratoja. Muusta viis.
Kuntiin aletaan ensin rakentaa ampumaratoja, jos persut saavat ääniä. Muusta viis.
No vain pankolla makoilevat pesupojat ovat tyytyväisiä populistipersujen hallitukseen, mutta työtä tekevä kansa on saanut tarpeekseen oikeiston toilailuista.
Milloin ei tiedetä hallituksen linjaa, milloin jätetään eriävää mielenpidettä, kannatetaan israelin jatkuvia raakuuksia, sellaista perseilyä oli sitten kristillisten turhakkeiden kaikki käy puolue tai populistit...
Persuilla on miljoonia ja miljoonia käytettäväksi ehdokkaiden hankintaan ja vaalityöhön.
Se vaan on kumma, että niin harvat laittavat nimensä ja naamansa koristamaan petospersujen listoja. 😉
Persujen puolue-eliitti yrittää ostaa rahalla kannatusta itselleen. Petostelijat eivät tukea ansaitse ja rahalla kalastelu osoittaakin vain, kuinka puolue-eliitti viis veisaa muusta kuin vain omista hillotolpistaan. Eiväthän hallapurralaiset saa enää muualta edustajia kuin ainoastaan hämäräporukoista, jotka eivät muiden puolueiden ehdokkaiksi edes pääsisikään.
Meidän pitäjän valtuustossa on persujen riveistä useampi loikannut muihin puolueisiin.
Näyttää siltä, että persut ei saa listaansa täyteen ainakaan ns. normaaleilla ihmisillä.
Niuvanniemi -tasoisia saattaa löytyä listan täytteeksi.
Persujen ehdokkaiksi lähtee vain kaikkein pöhköimmät, nenästä vedettävät persut ja muista puolueista ulosheitetty roskasakki.
Sellainenhan koko persupuolue on.
Ja kaikki sellaiset rikosrekisterin omaavat, joilla tie nousisi heti pystyyn muiden puolueiden kohdilla. Eikös Halla-aho mainosta, että "meillä kenestä tahansa voi tulla mitä tahansa"? Rima on siis todella matalalla. Mutta kuka antaisi äänensä kriminaalille? Toinen yhtä röyhkeä kriminaali?
Nykyinen puolue-eliitti on tunnetusti halunnut eroon matalan koulutustason peruspenoista. Pitääköhän valintasihtiä muuttaa?
Ei, muuten EK:ta tuleva tuki loppuu.
Siinäpä onkin puoluejohdolle yhtälö ratkaistavaksi. Tärkeille tahoille mieleistä porukkaa pitäisi saada listoille, mutta sitä ei ole tulossa.
PS-johto on kuin laivan kapteeni jolla kurssi suoraan kohti jäävuorta, mutta ei suostu väistöliikkeeseen koska ei pidä varoittajasta.
Nykyinen metsästyspoliittinen katastrofi ajaa suomalaisen maaseudun, maa- ja metsätalouden, huoltovarmuuden sekä metsästyksen, riistanhoidon ja ammattikalastuksen perikatoon. Jos puoluejohdolla olisi ollut vähäistäkin järkeä olisivat valinneet eduskuntaryhmän asiantuntijaksi Westerholmin. Mutta loppuun saakka! Suuren, ilmaisen työn puolueelle tehnyt mies saa jälleen puukosta. Samalla koko maaseutu ja kohderyhmät joiden puolusta Westerholm puhuu ja kirjoittaa!
”Hurri”, ”pakkoruotsittaja”, ällöttävä tyyppi” edellä esitetty on jatkuvaa julkista kuraa mitä puolue-eliitin epäpätevät vasallit suoltavat Westerholmista.
Eteläranta 10 on rahoittanut ja sitä myöten antanut ohjeet Kokoomuksen toimintaan.
Vuosikymmeniä....
No, persuja on jo Soinin ajoista pidetty tyhmien puolueena. Eli tyhmimmät jää, vähänkään ajatteluun kykenevät lähtee.
Vielä on muutama Soinilainen vihannes riveissä joista pitäisi eroon päästä.
Kansalaiset alkavat heräämään valheellisesta unesta ja siksi persu haihtuvat kuin pieru saharaan.
Loikkivat takaisin kun persujen kannatus nousee oppositiossa 20%:n yli. Valitettavasti loikkivat..
kun huomaavat etteivät ole yhtään mitään ilman persuja.
Kenen kone yskii ap??? https://puoluerekisteri.fi/#/puolue/61
On kyllä karmea kato perussuomalaisissa käynyt!
Kumpia on nykyään enemmän?
Perussuomalaisista pois potkittuja vai eronneita?
Loikkareitakin löytyy.
Taitaa olla poispotkitut vähemmistössä tässä perussuomalaisten romahduksesta.
Kato käy etenkin niiden eronneiden kautta.
Eipä ihme
Ihan kaikille ei taidettu kertoa puolue-eliitin allekirjoittaessa hallitusohjelmaa, että PS-puolueesta tuli samalla Kokoomus kakkonen?
"Purra näin se käy... päätös oli yksimielinen ja soraääniä ei kuulunut..."
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18009273/riikka-purra-kusetti-aanestajansa
Puolueella aikanaan noin 20 000 jäsentä. Puoluetoimisto lähetti jäsenille palautekyselyn kesällä, alle 2000 vastasi ja vastauksistakaan kaikki eivät olleet johtoa ylentäviä! Kertoisiko jostain!
Itämään lähteneestä uudesta edessä häämöttävästä romahduksesta? Eliittikerho vaikka kenttäväkeä ja sen tukea? Luukkasen ja Soinin ennustukset käymässä toteen?
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/artoluukkanen/psn-meriselitys/
http://timosoini.fi/2024/07/sinipunaa-pukkaa/
KOKEILKAA KOMMENTOIDA ALOITUSTA: TOTUUS PUOLUEJOHDOSTA! EI ONNISTU MINULTA JA MONI VIESTITTÄNYT SAMAA! PUOLUE-ELIITTI SENSUROI ALOITUSTA SEN SIJAAN, ETTÄ ANTAISI VIHDOIN JA VIIMEIN VASTAUKSEN SIIHEN MIKSI PUOLUEJOHTO EI EDISTÄ METSÄSTYSKIRJASSA ESIIN TUOTUA LAINSÄÄDÄNNÖN MUUTOSTA!
Heti meni läpi 2024-10-15 13:08:54 kirjoitettu viesti. Minkä sinä ap välittömästi käyt poistamassa,,,🤣🤣🤣
Sekunneissa!!!! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Miksi pitäisi äänestää persujen listoilla olevia poliittisia ääliöitä, kun muiden puolueiden listoilla on tarjolla järkeviäkin ehdokkaita?
Meinasitko sinimusta ap Soinin kanssa osallistua kuntavaaleissakin vassareita tukemaan kuten eurovaaleissakin? Tehden taas hartiavoimin töitä persujen vaalien sabotoimiseksii.😄😄
ps. Montako ehdokasta te sinimustat haaveilette saavanne läpi seuraavissa vaaleissa? 🤣🤣🤣
NYT TOTUUS PUOLUEJOHDOSTA ALOITUKSEN SENSUURI OFF TILASSA, KOMMENTOIKAA!
Ei kai remonttireiska missään kaupunginvaltuustossa sentääs? Ku alkanut epätoivoista mongerrustaan eduskunnassa vetelemään, ihan kuin pakonomaisena vaalikampanjana.
Kannatus ei pysyvää ollutkaan...
Persut ovat antaneet poliittiselle petokselle kasvot.
Muistan ikuisesti sen kesän 2017 puoluekokouksen kuvat. Persut hypi ylös alas hullunkiilto silmissä ja räpylät pystyssä kun saivat johtajakseen ” jospa hakisin yläkerrasta pistoolin” tyypin. No, olihan hänellä sentään Breivikin suositus! Heh, heh!
Nyt tyyppi puhemiehenä kyttää naisedustajien puseroita hyvällä palkalla.
Totta on persujen lupaus: meillä kenestä tahansa voi tulla mitä tahansa.
Lauseen voisi jatkaa: hölmöjen avustuksella!
Suomen kansa tietää nyt persujen kieroilut ja rötökset.
Vihervasemmisto riehuu palstoilla ja syyttää ministeri Rannetta koskien elokapinalausuntoja. Luonnollisesti ”oikeusoppineet” mukana jälleen syyttämässä hallitusta ja erityisesti perussuomalaisia vedoten ”vallan kolmijako-oppiin”. ”Tuomioistuinet soveltavat lakia tapauskohtaisesti, jos lain soveltaminen systemaattisesti kansan valtamandaatin saaneen eduskunnan vastainen lakia muutetaan ja tuomioistuimet soveltavat taas uutta lakia tapauskohtaisesti. Tuomioistuimet eivät saa estää kansan perustuslain mukaisesti valitseman johdon lainsäädäntöprosesseja.”
-Arno Westerholm-
Lukekaa mitä Westerholm kirjoittaa:
https://blogit.perussuomalaiset.fi/arno-westerholm/kuka-johtaa-suomea/
Eli oikeuskanslerin pitäisi toimia pelkkänä hallituksen kumileimasimena? Näinhän sinä annat ymmärtää.
Heh, nyt Rydman pyrkii Helsingin kaupungin pormestariksi! On kuulemma julkistanut halukkuutensa. Rotat jättää uppoavan laivan! Kuka eliittipersu seuraavaksi ryhtyy etsimään pysyvää hillotolppaa?
Katso tuota nimi listaa haluatko jotenkin olla osa tuota sakkia,
hyvä kun ei vornanen ole ase kourassa vaatimassa liittymään heihin , tai trumpin tapaan huutelemassa näitä "isänmaallisia" melkein natsijärjestöjä kynttiläkulkueineen taistelemaan kaduille vasemmistolaisuutta vastaan .....